Szczecin to miasto leżące na północy Polski, w województwie zachodniopomorskim. Choć nie leży nad morzem, to ujście Odry do Bałtyku i tak mocno związało je z wodą. Ta historyczna stolica Księstwa Pomorskiego od setek lat jest miejscem krzyżowania się ważnych tras tranzytowych. Przez to zyskał sobie miano polskiego okna na świat. Zdecydowanie warto odwiedzić Szczecin – atrakcje tego miejsca pozwolą ci zyskać całkiem nową perspektywę na miasto. W wyjątkowy sposób przeplatają się tu ze sobą historia i nowoczesność, oferując naprawdę wiele swoim mieszkańcom i przyjezdnym turystom.
1 Zamek Książąt Pomorskich
Renesansowy zamek na wzgórzu przy brzegu Odry zdecydowanie robi wrażenie. W przeszłości mieszkali w nim Gryfici – potężna dynastia władająca Księstwem Pomorskim od XII wieku do roku 1637. Jeszcze wcześniej znajdował się tu gród słowiański i drewniany dwór Warcisława I. Po jego rozebraniu, w 1346 roku Barnim III rozpoczął budowę kamiennego domu – były to początki zamku, który można w Szczecinie podziwiać do dziś.
W XV wieku dobudowano późnogotyckie skrzydło południowe. W wieku XVI miały miejsce dwie przebudowy, które nadały budynkowi typowo renesansowych cech. W czasach wojny znaczna część została niestety zniszczona, a następnie odbudowana według starych, zachowanych schematów.
Zamek Książąt Pomorskich jest jedną z głównych atrakcji Szczecina – warto ją podziwiać od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Część budynku jest udostępniona do zwiedzania, w tym m.in. wieża, sarkofagi i muzeum. Polecamy wybrać się tam z przewodnikiem, który opowie ci więcej o burzliwej historii tego miejsca i zamieszkujących w nim na przestrzeni wieków ludzi.
2 Wały Chrobrego w Szczecinie – atrakcja, która stała się symbolem miasta
Wały Chrobrego funkcjonują jako jeden z symboli Szczecina. Są także wpisane na listę jego zabytków. Jest to taras widokowy o długości około 500 metrów, położony na skarpie przy brzegu Odry. Budowa deptaka rozpoczęła się w XX wieku. Zielone tarasy prowadzące wzdłuż rzeki i piękna fontanna tworzą razem jeden z najbardziej malowniczych zakątków Szczecina. Najbardziej rozpoznawalnym elementem są efektowne, szerokie schody, wspomniana fontanna i rzeźba Herkulesa walczącego z Centaurem.
3 Bulwar Piastowski i inne Bulwary Nadodrzańskie
Bulwary w Szczecinie przyciągają nie tylko spacerowiczów, wrotkarzy i rowerzystów, ale też żeglarzy. Najbardziej znaną tego typu atrakcją szczecińską są Bulwary Piastowskie o długości niecałego kilometra, położone pomiędzy mostem dworcowym a Mostem Długim. W ich skład wchodzi Aleja Żeglarzy, na której znajdują się rzeźby, tablice informacyjne i różne urządzenia obrazujące powiązanie tego miasta z niedalekim morzem. W okolicy znajdują się też ławki, kawiarnie i restauracje, w których warto się zatrzymać.
Do pozostałych Bulwarów Szczecińskich należą:
- Bulwar Piastowski – od mostu kolejowego do Trasy Zamkowej;
- Bulwar Gdyński – od Mostu Długiego do Trasy Zamkowej;
- Nabrzeże Starówka – przedłużenie Bulwaru Gdyńskiego, które rozciąga się od Trasy Zamkowej do Portu Rybackiego Gryf;
- Bulwar Elbląski – znajduje się naprzeciwko Dworca Głównego PKP. W tym miejscu cumują jednostki sportowe, turystyczne i biała flota;
- Nabrzeże Pasażerskie – nowoczesny fragment przybrzeżny zlokalizowany na północ od Wałów Chrobrego.
4 Podzamcze, czyli dawny Rynek Sienny, Targ Rybny i Rynek Warzywny
Podzamcze nazywane jest „nowym starym miastem”, ponieważ jego znaczna część została doszczętnie zniszczona podczas nalotów alianckich. Odbudowana starówka jest nieco inna od oryginału, choć nawiązuje do jego historycznego wyglądu. Niektóre kamienice posiadają wiernie odtworzone elewacje, choć inne budynki są wyraźnie nowoczesne. Stare Miasto jest chętnie odwiedzane głównie ze względu na swoją bogatą ofertę gastronomiczną i ciekawymi lokalami wieczornymi.
5 Ratusz Staromiejski
Na Rynku Siennym nieopodal zamku stoi Ratusz Staromiejski – gotycka budowla z XV wieku, która powstała w miejscu wcześniejszej hali kupieckiej z 1245 roku. Podobnie jak Baszta Panieńska i wiele innych budynków w okolicy musiał zostać odbudowany po II wojnie światowej. Polecamy nie tylko podziwianie jego ciekawej architektury od zewnątrz, ale też zajrzenie do środka.
Wewnątrz znajduje się Muzeum Historii Miasta Szczecina. Atrakcja ta zawiera wystawy poświęcone historii i kulturze miasta. Ekspozycja obejmuje szeroki zakres czasu – od najdawniejszych dziejów i pierwszych dowodów osadnictwa, poprzez okresy książęce, szwedzki, pruski, niemiecki, wojny, aż do końcówki XX wieku.
6 Bazylika Archikatedralna św. Jakuba Apostoła w Szczecinie – atrakcja architektoniczna
Katedra szczecińska zdecydowanie zasługuje na uwagę – jest to okazała budowla gotycka, która góruje nad miastem. Na jej najwyższej wieży mieści się taras widokowy, z którego rozpościera się przepiękny widok na panoramę Szczecina. Początki bazyliki sięgają 1187 roku, choć od tego czasu była wielokrotnie rozbudowywana, niszczona i odbudowywana. Jej dzisiejsza wersja składa się z 5 naw, halowego dachu, kilkunastu kaplic, wewnętrznych przypór i ogromnego prezbiterium. Jest to drugi pod względem wielkości kościół w Polsce, o wysokości 110,18 metrów.
7 Port
Szczeciński port jest największym rzecznym portem Odry. Polecamy skorzystać z bogatej oferty rejsów turystycznych. Oglądanie miasta z perspektywy pokładu statku jest wyjątkowym przeżyciem. Latem kursują stąd też dłuższe rejsy, m.in. do Świnoujścia. Port obsługuje transport i przeładunek przeróżnych dóbr – jest kluczowym dla polskiej gospodarki miejscem. Możliwe jest jego zwiedzanie, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
8 Podziemne trasy turystyczne
Opcji na zwiedzanie podziemi Szczecina jest naprawdę wiele. Większość z nich to zasługa burzliwej historii miasta – pozostałości po bunkrach, fortyfikacjach i piwnicach. Te tajemnicze korytarze dają wgląd w to, co nie jest widoczne na pierwszy rzut oka. Do ciekawszych podziemnych atrakcji Szczecina należą:
- Trasa Czerwona „II Wojna Światowa” – obejmuje schrony, bunkry i inne budowle z czasów II wojny światowej. To ciekawe przeżycie pozwalające poczuć namiastkę życia w schronach podczas nalotów;
- Trasa Niebieska „Zimna Wojna” – przebiega przez inną część schronu. Porusza temat fobii atomowej i adaptacji bunkrów na potrzeby szkoleń obrony cywilnej;
- Trasa Żółta „Selfie z historią” – zawiera zabawne ścianki i instalacje o tematyce historii Szczecina;
- podziemia gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego – zwiedzanie jest bezpłatne, lecz trzeba się na nie zapisać i poczekać na swój termin. Trasa zajmuje aż 4 godziny i obejmuje też resztę budynku. Część podziemna to m.in. schron, korytarz do Odry i fundamenty;
- piwnice Starki w Szczecińskiej Wytwórni Wódek „Polmos” – w tym miejscu można poznać historię i sposoby wyrobu trunku. Przewidziana jest także degustacja i poczęstunek.
Wiele piwnic i schronów Szczecina nie jest jeszcze dokładnie odkryta lub po prostu są zamknięte dla turystów. Jedno jest pewne – miasto to wciąż skrywa wiele tajemnic.
9 Łasztownia
Łasztownia to nazwa wyspy w centrum Szczecina. Niegdyś odcięta od lądu, dziś stopniowo tworzy się tam nowe serce miasta. Ta szczecińska atrakcja obejmuje wyremontowane budynki starego kompleksu rzeźniczego, odrestaurowane zabytkowe dźwigi portowe, nowo powstałe bulwary, port jachtowy oraz liczne kawiarnie i restauracje. Na co dzień chętnie bywają tu spacerowicze, biegacze i rowerzyści. Większe tłumy schodzą się tu podczas często organizowanych imprez i wydarzeń kulturalnych. Atrakcji w tym miejscu wciąż przybywa!
10 Park Kasprowicza
Jeśli chcesz choć przez chwilę odpocząć od zgiełku miasta i szarego betonu, polecamy udać się do Parku Kasprowicza i na Jasne Błonia. Ta zielona przestrzeń powstała w 1927 roku. Jej charakterystycznymi elementami są platany kloniste, długa aleja na osi północ-południe, plac z fontanną, ulica Piotra Skargi oraz pola krokusów, które kwitną tutaj na wiosnę. Park Kasprowicza jest największą tego typu przestrzenią zieloną miasta, o łącznej powierzchni 100 hektarów.
Znajdują się w nim także:
- Pomnik Czynu Polaków (1979 r.) – trzy ogromne orły zrywające się do lotu. Jest to upamiętnienie trzech pokoleń mieszkańców zaangażowanych w odbudowę zniszczonego przez wojnę Szczecina;
- Pomnik Jana Pawła II – pamiątka wizyty papieża w 1987 roku;
- Pomnik Chłopca Węgierskiego – postawiony tu w 60 rocznicę powstania węgierskiego z 1956 roku. Jest to symbol solidarności polaków i węgrów.
11 Brama Portowa i Brama Królewska w Szczecinie – atrakcje architektoniczna
Są to dwa przykłady monumentalnych pozostałości po dawnych fortyfikacjach miasta. Brama Portowa przed wojną nazywana była Bramą Berlińską, ponieważ niegdyś prowadziła od niej droga do niemieckiej stolicy. Powstała w 1727 roku i do dziś nosi typowo barokowe znamiona. Co ciekawe, nie została ona zniszczona podczas wojny. Historyczne, zdobione szczyty zdemontowano i ukryto w Lesie Arkońskim, a bramę obsadzono bluszczem. W 1957 roku przywrócono jej dawny wygląd.
Brama Królewska zwana jest też Bramą Hołdu Pruskiego i została ukończona rok później niż Portowa. Podobnie jak jej siostrzana budowla, ta atrakcja Szczecina powstała na miejscu dawnych murów miejskich. Na szczególną uwagę zasługują zdobiące ją płaskorzeźby. Wewnątrz znajduje się obecnie pijalnia czekolady Wedel.
12 Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Ten wyjątkowy budynek jest jednym z nowocześniejszych przykładów polskiej architektury. Został postawiony w miejscu przedwojennego Domu Koncertowego Konzerthaus. Wyróżnia się oryginalną, odważnie strzelistą bryłą, a przy tym unikalną lekkością. Filharmonia to szczecińska atrakcja, która oprócz miejscem koncertowym jest też interdyscyplinarnym centrum sztuki i instytucją kulturalną. Na jej 12 tysiącach metrów kwadratowych znajdują się 4 kondygnacje, dwie sale widowiskowe, pomieszczenia na próby, sklep muzyczny, kawiarnia i foyer. Nowoczesna fasada co wieczór rozbłyska wieloma barwami.
13 Muzeum Narodowe w Szczecinie – atrakcja o wielkim znaczeniu kulturowym
Szczecińskie Muzeum Narodowe mieści obecnie około 150 tysięcy eksponatów sztuki dawnej i współczesnej, numizmatów oraz zabytków archeologicznych, nautologicznych i etnograficznych. Stanowi największą instytucję kultury całego województwa Zachodniopomorskiego. To także największy w Polsce zbiór dóbr materialnych krajów pozaeuropejskich. Do muzeum z łatwością dotrzesz z Wałów Chrobrego.
14 Centrum Dialogu Przełomy
Centrum Dialogu Przełomy to jeden z kilku oddziałów Muzeum Narodowego Szczecina. Atrakcja obejmuje podziemny pawilon zbudowany pod Placem Solidarności w centrum miasta. Jest to miejsce spotkań i debat na różne kontrowersyjne tematy związane ze współczesnymi wydarzeniami Pomorza, ale też Polski i całego świata. Wystawa stała obejmuje wydarzenia z lat 1939–1989. We wnętrzu znajduje się też przestrzeń do wystawiania ciekawych, multimedialnych wystaw czasowych.
15 Willa Lentza
Ten wyjątkowy zabytek z roku 1889 jest doskonałym przykładem stylu eklektycznego II Cesarstwa. W swoich czasach świetności, jego wnętrza były odzwierciedleniem przepychu i bogactwa szczecińskiego mieszczaństwa. Podczas wojny i po jej zakończeniu budynek wielokrotnie przechodził z rąk do rąk. Dziś wyremontowana willa stanowi ośrodek kulturowy, który mieści salę multimedialną, księgarnię, salon muzyczno-literacki oraz sale wystawowe i konferencyjne.
Zwiedzanie willi możliwe jest w formie indywidualnej lub z przewodnikiem. Obie opcje wymagają wcześniej rezerwacji na konkretną godzinę. W cenę biletu wliczona jest możliwość zwiedzania trzech wystaw – Historia (od)nowa, Tak wygląda prawdziwa poetka (wystawa kolaży Wisławy Szymborskiej) oraz Nokturny – Hommage à Chopin (wystawa Wojciecha Siudmaka).
16 Big Tower Szczecin – atrakcja na wysokości
Zdecydowanie nie polecamy tej atrakcji Szczecina osobom cierpiącym na lęk wysokości. Big Tower to najwyższy na świecie obiekt do skoków z liną. Ma aż 252 metry wysokości, co daje 9-sekundowy free fall. Skoki realizowane są codziennie od wiosny do jesieni. Przez resztę roku chętni mogą skakać tylko w weekendy. Taka rozrywka kosztuje 550 zł, z możliwością dopłaty za nagranie.
17 Trafostacja Sztuki
W skrócie znana jako TRAFO, to centrum sztuki współczesnej utworzone w 2013 roku. Ukazuje sztukę w jej różnych kontekstach i powiązaniach kulturowych. Dzieła wizualne wchodzą tu w interakcję z muzyką, literaturą, teatrem, technologią i naukami społecznymi. Obszerny program TRAFO obejmuje wystawy, programy badawcze i rezydencyjne, wydawnictwa, spotkania, koncerty oraz wykłady. Oprócz zobaczenia klasycznych wystaw warto wziąć udział w odbywających się tu często wydarzeniach.
18 Gmach Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego
Gmach Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Szczecina. Atrakcją jest możliwość jego zwiedzania – po wcześniejszym zgłoszeniu i odczekaniu na swoją propozycję terminu. Na obejście całego budynku warto zarezerwować sobie przynajmniej kilka godzin. Wewnętrzna trasa obejmuje sporo chodzenia, w tym schody na wieżę widokową.
Budynek zajmuje powierzchnię niemal 20 tysięcy m². Jego budowa trwała 5 lat – miało to miejsce około 100 lat temu. II wojna światowa praktycznie go nie zniszczyła, dzięki czemu wciąż można podziwiać jego oryginalną architekturę. We wnętrzach znajdują się: kolumny z różnymi symbolami, malowane sufity, kolorowe korytarze, tajemnicze podziemia, gipsowe odlewy wszystkich rzeźbionych detali elewacji, części mieszkalne dawnego prezydenta Rejencji, przestronne hole i wiele innych ciekawostek.
19 Cmentarz Centralny w Szczecinie
Szczecińska nekropolia utworzona w 1901 roku jest największą w Polsce i trzecią w Europie. Kto kiedykolwiek go odwiedził zapewne pomyślał, że przypomina on raczej malowniczy park niż typowy cmentarz. To 170 hektarów łączy w sobie piękno naturalnego, zielonego krajobrazu i architektury. Jego twórca Wilhelm Meyer-Schwartau zaprojektował przestrzeń na parkowych założeniach, z dużą ilością roślinności, żywopłotami, małą architekturą, fontannami, studniami kamiennymi i posągami.
Wiele oryginalnych nagrobków wpasowuje się w tę wyjątkową przestrzeń Szczecina. Atrakcją może być sam spacer po okolicy, a także udział w odbywających się tu wydarzeniach. Na cmentarzu znajdują się dwie oznakowane trasy – historyczna i dendrologiczna.
20 Kino „Pionier” w Szczecinie – atrakcja filmowo-historyczna
Pionier to nie tylko jedno z najstarszych kin Polski, ale też całego świata. Działa nieprzerwanie od 1907 roku do dziś. Należy do sieci Europa Cinemas oraz sieci Kin Studyjnych. Filmy można oglądać siedząc w wygodnym fotelu kameralnej, historycznej sali głównej. Drugą (niezwykle ciekawą) opcją jest tzw. Kiniarnia, czyli sala retro wyposażona w stary projektor, stoliki z krzesłami i pianino z 1898 roku. Nie serwuje się tutaj popcornu, tylko same napoje – gorącą herbatę lub dobre wino.
21 Muzeum Techniki i Komunikacji
Zbiory muzealne mieszczą się w starej zajezdni tramwajowej. Jest to jedna z większych kolekcji o tematyce technicznej w Polsce. Hale tramwajowe mieszczą mnóstwo ciekawych eksponatów nawiązujących do polskiej motoryzacji, np.:
- odrestaurowane jednoślady wyprodukowane w powojennej Polsce (Junak, SHL, WSK i Sokoły);
- wszystkie produkowanych w kraju samochody, (Syrena, Warszawa, Fiat 125p, Fiat 126p, dostawcze Żuki, Nysy, ciężarowe Stary);
- prototypu nigdy niewyprodukowanych pojazdów (Beskid, Smyk, Wszędołaz, Iskra);
- tramwaje.
22 Jezioro Dąbie w Szczecinie – atrakcja wodna
Co ciekawe, w całości leży w granicach miasta. Jezioro Dąbie jest czwartym co do wielkości jeziorem Polski. Jest ono efektem deltowego ujścia Odry do zalewu. Powstało na nim kilka wysp, które dodają uroku lokalnemu krajobrazowi. Jako jedyne w kraju, spełnia także funkcję drogi morskiej, przez co można zaobserwować pływające po nim morskie statki. Przy jego brzegach znajduje się 5 marin żeglarskich i 2 porty. Latem odbywają się tu słynne żeglarskie regaty – słynna i uwielbiana sezonowa atrakcja Szczecina.
23 Jezioro Szmaragdowe
Nad Jeziorem Szmaragdowym w dzielnicy Zdroje można nieco odpocząć od zgiełku miasta. Jego nazwa nie jest wcale przypadkowa – nawiązuje do koloru wody. Szmaragdowa barwa zawdzięczana jest sporej zawartości węglanu wapnia i odbijaniu się światła od kredowego dna. Jezioro ma pochodzenie sztuczne – powstało w wyniku katastrofy w kopalni kredy, do której doszło w 1925 roku. Robotnicy natrafili na wody gruntowe, które całkowicie zalały kopalnię. Do dziś można na miejscu zauważyć ślady i echa po dawnych czasach.
24 Ogród Różany Różanka w Szczecinie – atrakcja parkowa
Różanka to historyczny ogród, który został założony w 1928 roku w Szczecinie. Atrakcja przyciąga do siebie mieszkańców i turystów, szczególnie w okresie kwitnienia róż. Oprócz kwiatów można tutaj podziwiać schody, klimatyczne alejki oraz Ptasią Fontannę. Znajduje się tu także plac zabaw dla dzieci. Latem odbywają się tu przeróżne plenerowe koncerty – sprawdź repertuar na ten rok i nie przegap ciekawego wydarzenia w otoczeniu tysięcy pachnących róż!
25 Dolina Siedmiu Młynów
Dolina Siedmiu Młynów to kolejny zielony obszar na terenie Szczecina. Atrakcją tego miejsca, do której zjeżdżają się turyści jest polsko-niemiecki szlak „Siedem Młynów – Gubałówka”. Ta urocza dolina Osówki już od XIII wieku służyła nawadnianiu okolicznych stawów młyńskich. Od XVII wieku tego typu budynków było tu siedem – stąd też nazwa okolicy. Należały do nich Zazulin, Ustronie, Zacisze, Uroczysko, Nagórnik, Łomot i Wyszyna. Do czasów dzisiejszych przetrwał tylko jeden, a dolina przeistoczyła się w miejsce typowo rekreacyjne.
26 BE HAPPY Sweet Art & Illusion Museum
Be Happy to istne Muzeum Szczęścia, które inspiruje, wprawia w dobry nastrój i rozwija wyobraźnię. Zostało założone w 2018 roku z myślą o wprowadzeniu w miejską przestrzeń więcej koloru. Jest to idealna opcja dla miłośników robienia zdjęć, którzy znajdą tu niepowtarzalne scenografie i autorskie sceny. Fantazyjne tła, kształty i elementy pozwalają na tworzenie niezliczonych oryginalnych ujęć. Zrobione tu zdjęcia lub filmiki idealnie nadają się na wszystkie social media. Be Happy Museum to świetna zabawa dla każdego. Oprócz kolorowych scenerii znajdują się tu też pokoje iluzji i sklep z pamiątkami.
27 Bar Pasztecik w Szczecinie – atrakcje kulinarne
Bez skosztowania prawdziwego szczecińskiego pasztecika, nie można powiedzieć że było się w tym mieście. Podobnych lokali jest w Szczecinie kilka. Tutejszy pasztecik nie ma nic wspólnego z pieczonym mięsnym pasztetem. Jest to rodzaj smażonego ciasta drożdżowego, które może być wypełnione różnymi nadzieniami, np. mieszanką mięsną, kapustą z grzybami, serem z pieczarkami lub pastą jajeczną. Paszteciki są smażone na głębokim tłuszczu, aby uzyskać kruchą, chrupiącą powłokę i puszysty środek. Serwowane są z niezabielanym, mocno doprawionym barszczem czerwonym.
28 Linia Tramwajowa 0
Ciekawą atrakcją Szczecina, która pozwoli ci nieco oszczędzić swoje nogi jest Tramwajowa Linia Turystyczna „0”. Została ona specjalnie opracowana w taki sposób, aby pasażerowie siedzący w środku mogli podziwiać kilkanaście najciekawszych miejsc miasta. Dodatkowym atutem takiej formy zwiedzania jest możliwość wejścia do zabytkowego, drewnianego wagonu tramwajowego. Wyrusza on w miasto w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Na trasie obowiązuje specjalna taryfa biletowa.
29 Eureka
Jest to wystawa edukacyjna skierowana głównie do dzieci. Angażująca, interaktywna ekspozycja pozwala odkryć świat fizyki i innych nauk ścisłych. To mini centrum nauki udowadnia, że szkolne przedmioty wcale nie są nudne. Pomaga wzbudzić ciekawość oraz uczyć się z własnych doświadczeń i obserwacji.
30 Wieża Bismarcka (Wieża Gocławska)
Powstawała w latach 1914-1921. Znajduje się na Zielonym Wzgórzu na osiedlu Gocław w Szczecinie. Atrakcja historyczna-architektoniczna była najdroższą wieżą Bismarcka. Tego typu budowle powstawały w różnych miejscach Europy i świata, ku chwale Żelaznego Kanclerza i jako wyraz narodowej dumy Niemców. Ta w Szczecinie ma 25 metrów wysokości i 27 metrów średnicy podstawy. W niektóre dni odbywają się w tym miejscu imprezy, z których zysk przeznaczany jest na odremontowanie wieży.
Na turystycznej mapie Polski nie można pominąć nadodrzańskiego, pełnego tajemnic miasta, jakim jest Szczecin. Atrakcje tego miejsca mają wiele do zaoferowania. Niektóre z nich nie zostały odkryte nawet przez wielu miejscowych. Stolica Zachodniego Pomorza stale się rozwija i co roku zachęca do odwiedzin turystów nowymi ciekawostkami i pomysłami na spędzanie czasu. Zdecydowanie warto się tu zatrzymać w swojej drodze nad Bałtyk – lub przyjechać tu tylko dla skarbów kulturowych i historycznych Szczecina.
Zaplanuj swoją podróż!
Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!
W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!
Tanie loty – bilety na samolot
Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!
Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.
Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.
Zabezpiecz swoją podróż
Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.
Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe
GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!
Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety