Tatrzańska Świątynia Lodowa – odkryj jej potencjał!

Tatrzańska Świątynia Lodowa na Hrebienku to jedna z najważniejszych atrakcji w słowackiej części Tatr Wysokich. Chcesz na własne oczy przekonać się o jej wyjątkowości? Zobacz, jak zaplanować wizytę w tym miejscu!

tatrzańska świątynia lodowa

Tatrzańska Świątynia Lodowa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem turystów. Chcesz dowiedzieć się, na czym polega wyjątkowość tego miejsca? Chcesz się odpowiednio do takiej wycieczki przygotować? Mamy dla ciebie garść praktycznych porad.

Tatrzańska Świątynia Lodowa i jej miejsce na mapie Tatr

Słowacka część Tatr Wysokich to liczne atrakcje, które mogą oczarować nie tylko amatorów pięknych widoków, ale i turystów spragnionych kontaktu z oryginalnymi konstrukcjami.  Brak problemów związanych z przekraczaniem granicy oraz przystępne ceny sprawiają, że polscy turyści spędzający zimowy urlop w Zakopanem chętnie urządzają jednodniowe wypady na Słowację. Masz zamiar do nich dołączyć?

Jeśli w trakcie wycieczki po słowackich górach trafisz w rejon Starego Smokowca, zobaczysz jedną z najbardziej oryginalnych katedr na świecie.  To Tatrzańska Świątynia Lodowa, obok której nie można przejść obojętnie. Wznoszona na szczycie Hrebienioka, połączona jest ze Starym Smokowcem kolejką szynową. Dzięki temu każdy może nacieszyć się jej pięknem, a przy okazji spojrzeć na słowackie Tatry z wyjątkowej perspektywy. Wolisz aktywnie spędzać czas? Możesz postawić na 40-minutowy spacer szlakiem zielonym, prowadzącym wzdłuż jednego z najsłynniejszych słowackich torów saneczkowych.

Zobacz też:
Pałac Kultury i Nauki – taras widokowy, kino, teatry i muzea. Dowiedz się wszystkiego o PKiN!

Tatrzańska Świątynia Lodowa i jej fenomen

Jakie czynniki sprawiają, że Tatrzańska Świątynia Lodowa cieszy się tak wielką sławą? Co każdej zimy przyciąga tysiące osób w rejon Starego Smokowca?  Zobaczmy!

Jak powstaje Tatrzańska Świątynia Lodowa?

Tatrzańska Świątynia Lodowa to jedno z tych miejsc, do których można wracać co roku i nie narzekać na nudę. Dlaczego? Bo każda zima to nowe atrakcje i inspiracje. Wystarczy, by w Tatrach zrobiło się mroźno, a do pracy przystępują lokalni artyści. Z lodu tworzą oni dzieła, które często nawiązują do bieżących wydarzeń religijnych. Przykładowo rok 2021/2022 poświęcony był św. Jakubowi, zatem turyści odwiedzający Tatrzańską Świątynię Lodową mogli cieszyć się widokiem katedry z Santiago de Compostela. Gra światła i lodu, w połączeniu z dźwiękami muzyki klasycznej – oto zestawienie, które może oczarować cię każdego roku, bez względu na bieżący motyw przewodni.

Tatrzańska Świątynia Lodowa powstaje na wzór znanych obiektów sakralnych z listy UNESCO. Turyści odwiedzający rejon Starego Smokowca mogli już podziwiać m.in. lodowe wersje bazyliki św. Piotra w Watykanie, barcelońską katedrę Sagrada Familia oraz petersburski sobór Zmartwychwstania Chrystusa. Wielką popularnością cieszyła się też lodowa wersja katedry Notre Dame, udostępniona zwiedzającym w listopadzie 2019 roku. Za każdym razem zachwyt wzbudzały lodowe rzeźby, tworzone przez wybitnych słowackich artystów, oraz wymiary budowli wykonanych z lodu.

Zobacz też:
Krzemionki Opatowskie, czyli świętokrzyskie spotkania z archeologią. Jak spędzisz tu wolny czas?

Jaką budowlę będzie można podziwiać zimą 2022/23? O tym przekonasz się już pod koniec listopada!

Tatrzańska Świątynia Lodowa i okolice

Wizytę w Tatrzańskiej Świątyni Lodowej możesz połączyć ze spacerem po okolicy. Szczególnie polecanym miejscem są tu Wodospady Zimnej Wody. Ten kompleks wodospadów powstał w miejscu, w którym łączą się ze sobą Mała i Wielka Studzienna Dolina. Same wodospady, choć niewielkie, robią wrażenie. Nie lada gratką jest też pobliskie schronisko, obecnie znane jako muzeum tatrzańskich tragarzy.

Możesz też połączyć zwiedzanie Tatrzańskiej Świątyni Lodowej ze spacerem po Starym Smokowcu, znanym jako zimowa stolica Słowacji. Miasto to kusi bliskością znanych stoków narciarskich oraz takimi atrakcjami, jak kolejka na Łomnicki Szczyt. Kurort ten zachwyca również historyczną zabudową i niepowtarzalnym klimatem. To najstarsze uzdrowisko w Tatrach może cię oczarować również termami, w których skorzystasz z niezwykłych właściwości gorących źródeł.

Tatrzańska Świątynia Lodowa – informacje praktyczne

Termin otwarcia od końca listopada 2022 do końca marca 2023 roku
Godziny otwarcia codziennie od 9:00 do 16:15
Wejście do TŚL bezpłatne
Opłaty za przejazd kolejką szynową ze Starego Smokowca – bilet dla dorosłych – 8 Euro;

– bilet dla dzieci – 5 Euro.

Zobacz też:
Urzekające polskie góry. Zobacz, gdzie pojechać

Tatrzańska Świątynia Lodowa to jedno z tych miejsc, którym warto poświęcić swój czas. Tu każdej zimy możesz przeżyć wyjątkową przygodę i spojrzeć na lodowe wersje znanych budowli. To misterne dzieło sztuki zachwyca, a czas spędzony wśród unikalnych rzeźb dla nikogo nie będzie czasem straconym.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *