Naturalne baseny – Teneryfa i jej zaskakujące atrakcje. Wykąp się w basenie stworzonym przez wulkan

Naturalne baseny – Teneryfa ma ich całe mnóstwo! Rozsiane są po całej wyspie, więc niezależnie od miejsca wypoczynku można je odwiedzić. Dowiedz się więcej o naturalnych kąpieliskach tej kanaryjskiej wyspy!

naturalne baseny teneryfa
Ocena

Każdemu, kto lubi oryginalne wakacyjne rozrywki na łonie natury, powinny przypaść do gustu naturalne baseny. Teneryfa może pochwalić się sporą ilością tego typu miejsc rozsianych na całym terenie wyspy. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, gdzie znajdują się najlepsze kąpieliska naturalne. Poznaj nasze TOP 8 takich miejsc!

Czym są naturalne baseny? Teneryfa oferuje wiele takich miejsc

Naturalne baseny, potocznie nazywane charcos, zostały ukształtowane wskutek działania wulkanu. Zastygnięta lawa za pomocą sił natury uformowała się w zagłębienia na kształt basenowych niecek. Ekosystem samodzielnie wyrzeźbił te miejsca, więc nie są to idealne kształty, co tylko podnosi walory estetyczne tych miejsc, bowiem każde jest niepowtarzalne. Również ich rozmiary się od siebie różnią, a niektóre są podzielone na kilka mniejszych. Do środka w naturalny sposób dostaje się krystalicznie czysta woda Oceanu Atlantyckiego, a dno porasta wodna roślinność. Kup bilety!

Naturalne Baseny – Teneryfa

Pośród znajdujących się na wyspie charcos są mniej i bardziej oblegane miejsca. Wynika to z kilku czynników, przede wszystkim niektóre z nich doświadczyły ingerencji człowieka w różnym stopniu, co to znaczy? Są miejsca, gdzie są zamontowane barierki, które pozwalają się przytrzymać przy wchodzeniu do wody, ale istnieją też naturalne baseny, w których są wybetonowane schodki, trampoliny, a nawet siedziska. Owszem, to nieco zaburza naturalność tych kąpielisk, ale podnosi poziom wygody i bezpieczeństwo, dlatego wybierając się do tego typu miejsc z małym dzieckiem, warto rozważyć, który będzie najbardziej odpowiedni.

TOP 8 najpiękniejszych naturalnych basenów na Teneryfie

Naturalne baseny – Teneryfa oferuje wiele takich miejsc. Dla wszystkich, którzy planują skorzystać z tego typu atrakcji na hiszpańskiej Wyspie Kanaryjskiej, polecamy zapoznać się z naszym subiektywnym rankingiem.

  1. Charco de la Laja – San Juan de la Rambla
  2. Charco de los Mujeres – Buenavista del Norte
  3. Charco del Viento – Santa Catalina
  4. Charco del Caletón – Garachico
  5. Charco del Sauzal – El Sauzal
  6. Charco de Los Abrigos
  7. Charco de isla Cangrejo – Los Gigantes
  8. Charco del Tancón – Los Gigantes

Niezwykłymi atrakcjami, jakie zapewniają Wyspy Kanaryjskie, są naturalne baseny. Teneryfa również jest ich pełna. Do dyspozycji jest duża liczba kąpielisk, zarówno tych całkowicie dzikich i czasami trochę niebezpiecznych, jak i tych z udogodnieniami.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *