Charco del Viento na Teneryfie

Nie ma drugiego takiego kąpieliska nad Atlantykiem, jak Charco del Viento na Wyspach Kanaryjskich. To zespół naturalnych basenów, utworzonych przez zastygłą lawę. Zobacz, dlaczego warto odwiedzić to niezwykłe miejsce!

charco del viento

Charco del Viento gwarantuje wyjątkowe doznania, nawet jeśli trzymasz się z dala od fal oceanu. Wulkaniczne krajobrazy w połączeniu z niezwykłym kolorem wód zatoczki tworzą niezwykle fotogeniczny widok. To popularny punkt wśród miłośników wędkowania oraz nurkowania z rurką. Poznaj ten urokliwy zakątek, który znajduje się w północnej części Teneryfy, nieopodal rozległych plantacji bananów.

Charco del Viento – dokładna lokalizacja, atrakcje turystyczne

W dosłownym tłumaczeniu nazwa znaczyłaby „Kałuża Wiatru”. Takie słowa nie oddają w pełni majestatu tego miejsca. Charco del Viento potrafi być groźne – lepiej więc kąpać się w trakcie odpływu, przy niskiej fali. Zastygła lawa utworzyła tutaj 3 główne niecki, choć niektórzy wyróżniają nawet 4 naturalne baseny, z wodami w kolorze:

  • zielonym;
  • turkusowym;
  • błękitnym;
  • kobaltowym.

W tym miejscu wiele zależy od pogody. Masy skał wulkanicznych stworzyły naturalny falochron, ale to nie znaczy, że woda przez cały czas pozostaje idealnie przejrzysta i spokojna. Na kamieniste plaże Charco del Viento prowadzą dość kręte, ale łagodne schody. W pobliżu znajduje się parking samochodowy, a dojazd z Santo Domingo, Santa Catalina i innych miast prowincji La Guancha ułatwiają tablice kierunkowe.

Zobacz też:
Trekking – Teneryfa na piesze wędrówki

Do Charco del Viento zabierz specjalne buty!

Wulkaniczne skały mają ostre krawędzie, a w wodach Atlantyku często spotyka się jeżowce. Bez ochrony łatwo zranić stopę, a jeśli nie zachowasz należytej ostrożności i zdrowego rozsądku, możesz wyrządzić sobie jeszcze poważniejszą krzywdę. Nie czujesz się na siłach? Nie igraj z Charco del Viento!

Kąpielisko spodoba się nie tylko amatorom kąpieli w oceanie czy nurkowania. Wokół jest kilka punktów z bardziej piaszczystą plażą, idealną do opalania się. Wiosną, latem i jesienią skalny krajobraz urozmaicają zielone, różnorodne rośliny – uwaga na kolce kaktusów! Wystarczyły dosłownie dwa większe jęzory lawy, by stworzyć Charco del Viento. Ci, którzy widzieli je na własne oczy, długo pozostawali pod ogromnym wrażeniem ich surowego piękna! Czy po lekturze też chcesz go doświadczyć?

Fot. ilustracyjne: Al3x dybala21 via Wikipedia, CC BY-SA 4.0


Zobacz też:

Zobacz też:
Nurkowanie – Teneryfa. Jaka jest cena tej atrakcji i co można zobaczyć? Dowiedz się więcej o podwodnej przygodzie na dnie oceanu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.