Malta – transfer z lotniska może być przygodą!

Wyspiarskie państwo na środku Morza Śródziemnego słynie z silnych wrażeń, jakich może dostarczyć podróż transportem publicznym. Jeśli w twoich planach na wakacje znajduje się Malta, transfer z lotniska zaplanuj już przed wylotem.

malta transfer z lotniska

Wizyta na Malcie warta jest urozmaicenia podróżą do kilku miejscowości w głębi wyspy, jak Rabat czy Mdina, albo na wybrzeże do uroczych wiosek, jak Marsaxlokk. Sieć transportu publicznego pozwoli dostać się wszędzie tam bez większych problemów. Przyjrzyjmy się, jak na Malcie i pobliskiej wyspie Gozo funkcjonuje komunikacja miejska i międzymiastowa. Do dyspozycji pozostają też dobrze dostępne usługi taksówkarskie i prywatne airport shuttle czyli usługi transferu z lotniska.

Transport publiczny – jak się odnaleźć?

malta transfer z lotniska droga

Pierwsze kroki po wyjściu z hali przylotów lotniska Malta Luqa (MLA) możesz skierować na przystanki autobusowe znajdujące się zaraz na pasie drogowym przy terminalu.kup bilety

Autobusy z lotniska

malta transfer z lotniska autobus

Z lotniska promieniście we wszystkich kierunkach kursują specjalne autobusy X1, X2, X3, X4, TD3 i TD4. Zapewniają dobrej jakości transfer lotniskowy, często nowocześniejszym pojazdem niskopodłogowym. Linie oznaczone X zatrzymują się na przystankach pośrednich, zaś linie TD zmierzają bezpośrednio do celu. Wiele ze standardowych linii autobusowych zatrzymuje się w pobliżu lotniska, także możesz pomyśleć o skorzystaniu z numerów 73, 71, 72, 74, 119 i 201.

Zobacz też:
Wakacyjna wycieczka do malowniczego miasteczka na Malcie – St. Paul's Bay

Kup bilet na indywidualny transfer z lotniska!

Bilety autobusowe na Malcie

Bilety na wszystkie linie autobusowe można nabyć w automatach na lotnisku bądź u kierowcy za gotówkę. Podstawowa taryfa to 1,50 EURO zimą i 2 EURO latem. Autobusy nocne kosztują 3 EURO. Podczas dłuższego pobytu będziesz mógł skorzystać ze specjalnych kart komunikacyjnych Tallinja, które umożliwią przejazdy w formie pay-as-you-go albo abonamentowej. Rozkład jazdy i taryfy łatwo sprawdzisz na stronie maltańskiego transportu publicznego.

 

Warunki w maltańskim transporcie zbiorowym

malta transport z lotniska bus

Podróż autobusem na Malcie to wyjątkowe przeżycie. Po stosunkowo wyboistych drogach kursują pojazdy z lat 60., 70. i 80. Czasem można trafić na autobusy jeszcze starsze. Nie ma w nich klimatyzacji, także autobusy jeżdżą z szeroko otwartymi okienkami i często bez drzwi. Częstym zjawiskiem są kursy odjeżdżające przed czasem lub zupełnie nietrzymające się rozkładu. Chęć wysiadki na przystanku należy sygnalizować za pomocą przycisków bądź dzwonka w środku autobusu.

Transport indywidualny – szybko i wygodnie

malta transfer z lotniska taxi

Komu miłe są komfortowe wnętrza nowoczesnych samochodów, chętnie skorzysta z dostępnych zaraz przy wyjściu z niewielkiego terminala lotniska taksówek. Dojazd z/na lotnisko do centrów hotelowych, jak Valletta, Paceville czy St. Paul’s Bay zajmie do kilkudziesięciu minut. Można też wybrać się od razu do portu Cirkewwa, skąd odchodzą promy na pobliskie wyspy Comino i Gozo.

 

Zobacz też:
Najmniejsza wysepka Archipelagu Maltańskiego, którą warto zwiedzić. Z czego słynie wyspa Comino?

Jeśli chcesz wcześniej zarezerwować transport z lotniska, możesz skorzystać z powszechnie dostępnych w Internecie ofert.kup bilety

Forma transportu airport shuttle, prywatny środek transportu
Terminy przejazdów na żądanie
W ofercie
  • Widoki w komfortowych warunkach podczas transferu z portu lotniczego Malta do hotelu
  • Transfer „od drzwi do drzwi” z portu lotniczego Malta Luqa do hotelu oszczędność czasu
  • Doświadczony kierowca w skomplikowanej siatce ulic Malty

 

Cena 33 zł/os – kup bilet
Czas trwania i godziny do 1 godz., twoje wybrane godziny
Języki przewodnika angielski
Uwagi
  • Podanie nazwy hotelu podczas rezerwacji przyjazdu
  • Spotkanie z kierowcą w hali przylotów w pobliżu biura podróży Supreme 6

 

Niezależnie czy do transportu publicznego wsiądziesz jedynie raz po wyjściu z lotniska na Malcie, czy przygoda podróży autobusami będzie ci towarzyszyć przez całe wakacje, warto spróbować. Nigdzie indziej w Europie nie będziesz miał okazji przejażdżki spersonalizowanym modelem Plaxton Supreme z 1974 r. i przebycia nawet kilkudziesięciokilometrowych dystansów wyspy za kilka EURO. Malta to prawdziwa gratka!


Zobacz też:

Zobacz też:
Blue Lagoon, czyli morska przygoda na Malcie. Zobacz jedną z najpiękniejszych zatok w Europie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.