Wakacyjna wycieczka do malowniczego miasteczka na Malcie – St. Paul’s Bay

St. Paul’s Bay to miejscowość, w której coś dla siebie znajdą zarówno fani aktywnego wypoczynku, jak i miłośnicy leniuchowania na plaży oraz historii i zabytków. Poznaj bliżej to wyjątkowe miejsce!

st paul's bay
Ocena

W mieście St. Paul’s Bay nie sposób się nudzić! Zanim jednak zarezerwujesz hotel z zamiarem spędzenia wakacji w maltańskiej zatoce, dowiedz się więcej o tym miejscu! Na jakie atrakcje możesz liczyć w mieście świętego Pawła? Sprawdź!

Historia St. Paul’s Bay

st pauls bay zatoka

Saint Paul’s Bay na Malcie to miejsce z wielowiekową historią, której początków można szukać już 4 tysiące lat p.n.e. To właśnie z tego okresu pochodzą znajdujące się w okolicy megalityczne świątynie, dawne koleiny czy punickie grobowce. W czasach rzymskich St. Paul’s Bay był ważnym portem kupieckim, a w średniowieczu – punktem obronnym, dzięki któremu liczni korsarze nie wdarli się w głąb wyspy. Następnie Malta przeszła pod rządy joannitów. To wtedy na wyspie wzniesiono liczne fortyfikacje, z których część przetrwała do dziś.

W 1798 roku władzę na wyspie przejęli Francuzi – ich okupacja zakończyła się jednak już po 2 latach i słynnym oblężeniu przez Maltańczyków garnizonu w Valletcie. Obecnie St. Paul’s Bay wraz z sąsiednimi miejscowościami (Qawra, Xemxija i miejscowością Bugibba) tworzą dobrze znaną bazę hoteli, apartamentów i wakacyjnych rozrywek.kup bilety

Atrakcje w Zatoce Świętego Pawła, czyli co warto zwiedzać?

st pauls bay qawra

Kiedy znajdziesz się w St. Paul’s Bay, na pewno nie będziesz się nudzić! Możliwe, że trudno będzie ci wybrać obiekty, które zechcesz odwiedzić. Co polecamy?

  • spacer po promenadzie! To malownicze miejsce – idealne, aby zrobić kilka zdjęć;
  • Zatoka Św. Pawła to również obiekty historyczne. Na zwiedzanie czekają m.in. wieże z czasów joannitów (wieża Qawra i Wignacourt) oraz ruiny starożytnych świątyń;
  • Park Narodowy Salini, który znajduje się w granicach administracyjnych miejscowości St. Paul’s Bay. Spotkasz tu rzadkie okazy ryb, ptaków, płazów oraz gadów. A po zwiedzaniu, będziesz mógł odpocząć, korzystając z oferty jednej ze znajdujących się na terenie parku restauracji;
  • muzeum klasycznych pojazdów i motocykli, w którym zobaczysz modele samochodów z lat 40., 50. i 60. XX w.

Kup bilety na niezapomniany rejs katamaranem!

Wycieczka katamaranem i snorkeling – niezapomniana wakacyjna przygoda na Malcie!

st pauls bay ramla

 

Marzysz o niezwykłej przygodzie? Chcesz zamienić hotelowy basen na nurkowanie w krystalicznie czystych wodach Błękitnej Laguny? W takim razie wybierz się na jednodniową wycieczkę katamaranem! Czas trwania atrakcji wynosi 56 godzin. Najpierw łódź zabierze cię na wody Błękitnej Laguny. Skorzystasz tu ze snorkelingu, a jeśli zgłodniejesz do twojej dyspozycji będą przysmaki z grilla. Możesz odpocząć też na jednej ze słonecznych, piaszczystych plaż Malty. Być może będzie to Golden Bay, Riviera Beach albo Ramla Bay. Po powrocie na katamaran zrelaksujesz się, oglądając zachód słońca oraz słuchając tanecznej muzyki. Jeśli zechcesz, będziesz miał także możliwość zakupić w barze któryś z pysznych, orzeźwiających koktajli.

Popeye Village

st pauls bay popeye village

Wracając do St. Paul’s Bay, zatrzymasz się w Popeye Village. Jest to jeden z nielicznych ma Malcie parków rozrywki. Pierwotnie Popeye Village została stworzona, kiedy to wytwórnia Paramount Pictures w 1980 roku postanowiła właśnie tutaj nakręcić musical „Popeye”.kup bilety

Słoneczna plaża i błogi odpoczynek, czyli to, z czego słynie Malta

st pauls bay zachód słońca

Zmęczony licznymi przygodami? W takim razie pozwól sobie na beztroski odpoczynek! Malta słynie nie tylko z atrakcji dla aktywnych, ale również pięknych, piaszczystych plaż. Wybierz się więc na jedną z nich i zrelaksuj się na wygodnym leżaku. Możesz też popływać w ciepłych wodach przybrzeżnych!

Wczasy na Malcie to przepis na udany wypoczynek, do którego po powrocie często będziesz wracał myślami. A wszystko dlatego, że odpoczną tu zarówno osoby aktywne, jak i ci, dla których najlepsze wakacje to leniwe wygrzewanie się na plaży! Odwiedź miasteczko St. Paul’s Bay i ciesz się niezapomnianym urlopem.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *