Legoland Dubai. Park rozrywki z klockami Lego w Dubaju.

Legoland to atrakcja, którą pragnie odwiedzić niemal każde dziecko, a także niejeden dorosły. Można ją spotkać w USA i w Europie, ale nie tylko. Także w Dubaju znajduje się jeden z nich. Gdzie dokładnie mieści się Legoland Dubai? Ile kosztują bilety? Sprawdź!

legoland dubai
Ocena

Dubaj należy do centrów rozrywki. Nic więc dziwnego, że wśród wielu atrakcji oferowanych przez miasto znajduje się też sporo parków tematycznych. Wśród nich są parki wodne (w tym znajdujący się na słynnej palmie Aquaventure Water Park), wesołe miasteczka czy właśnie park rozrywki Legoland Dubai. Wiele osób marzyło w dzieciństwie o odwiedzeniu takiego miejsca, ale nigdy nie zostało do niego zabranych przez rodziców. Może czas nadrobić to w Dubaju i przy okazji zabrać do legolandu własne pociechy?

Gdzie znajduje się Legoland Dubai?kup bilety

W Dubaju parki są skupione głównie na jednej przestrzeni, nazwanej Dubai Parks and Resorts. To największe miejsce tego typu w regionie. Poza Legolandem znajduje się tu między innymi parki MotionGate i Bollywood, które skupiają się na tematyce filmowej. Dubai Parks and Resorts znajduje się około 45 kilometrów od centrum Dubaju i wieży Burj Khalifa, w pobliżu przemysłowej dzielnicy miasta.

Kup bilet online i nie czekaj w kolejce na zabawę w Legolandzie!

Co znajduje się w Legolandzie w Dubaju?

 

 

Do budowy Legolandu w Dubaju użyto ponad 60 milionów klocków Lego. Park podzielony jest na kilka stref tematycznych,(m.in. Lego City i przeznaczoną dla najmłodszych Lego Duplo). Jedną z ciekawszych z nich jest Lego Factory, czyli miejsce, w którym dzieci mogą nauczyć się, jak produkowane są ich ulubione zabawki. Wszystkie pełne są interaktywnych atrakcji, dzięki którym każdy członek rodziny na pewno znajdzie coś dla siebie. Park oferuje też przejażdżki kolejkami górskimi, gokarty i inne atrakcje charakterystyczne dla wesołych miasteczek. Jego rozszerzeniem są też Legoland Water Park, czyli park wodny o tematyce najbardziej znanych klocków, a także Legoland Hotel. Atrakcje te nie są jego integralną częścią, ale znajdują się w najbliższym sąsiedztwie.

kup bilety

Ile kosztują bilety wstępu do Legolandu w Dubaju?

Bilet wstępu dla jednej osoby przy wcześniejszej rezerwacji kosztuje obecnie 220 dirhamów, czyli około 250 złotych. Dzieci w wieku poniżej 3, lat wchodzą za darmo, oczywiście pod opieką osoby dorosłej. Bilety online można zarezerwować na oficjalnej stronie parku. Bilet jest ważny przez cały dzień i obejmuje dostęp do wszystkich atrakcji. Jednak do parku wodnego Legoland Water Park, trzeba dokupić osobny bilet w cenie około 460 złotych.

 

 

Przez większą część 2020 Legoland w Dubaju był zamknięty w związku z pandemią, ale został otwarty ponownie po 1 grudnia 2020 roku, dlatego bez obaw można się do niego wybrać.

Kup bilet online i nie czekaj w kolejce na zabawę w Legolandzie!

 

 

Legoland w Dubaju to bez wątpienia jedno z ciekawszych miejsc, jeśli chodzi o rozrywki dla rodzin z dziećmi. Planujesz odwiedzić to miejsce z młodszymi lub nawet trochę starszymi dziećmi, trudno będzie przejechać obok obojętnie, zwłaszcza że w Polsce nie znajduje się jeszcze żaden Legoland. Aby odwiedzić najbliższy, trzeba udać się aż do Berlina.

Źródło zdjęcia: milst1 by Flickr, (CC BY-SA 2.0)


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *