Góra Stołowa – Kapsztad nie zaoferuje ci lepszego punktu widokowego! Dowiedz się więcej o tym miejscu

Turyści, którzy odwiedzają Republikę Południowej Afryki, mają listę atrakcji, które warto zobaczyć. Góra Stołowa, Kapsztad to główne punkty każdej wycieczki. Dowiedz się więcej o tym afrykańskim szczycie!

góra stołowa kapsztad
Ocena

Góra Stołowa, Kapsztad wymieniane są właściwie jednym tchem ze względu na bliskość tych dwóch miejsc. Tętniące życiem miasto i tchnący spokojem kolos niemal ze sobą sąsiadują. Właśnie z tego względu szczyt Góry Stołowej stanowi jeden z najlepszych punktów widokowych na tę afrykańską metropolię. Planujesz wyprawę na jej wierzchołek? W naszym artykule znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Góra Stołowa Kapsztad – poznaj dziedzictwo przyrodnicze RPA

Góra Stołowa (Table Mountain) to symbol Kapsztadu – jest świetnie widoczna z każdego miejsca w mieście. Wystarczy jeden rzut oka, by wiedzieć, skąd wzięła się jej nazwa. Nie ma bowiem wyraźnego, strzelistego wierzchołka – to ogromny płaskowyż o szerokości 2 i długości 4 kilometrów. Najwyższy punkt Góry Stołowej liczy 1087 m n.p.m., a znajduje się na jej wschodnim krańcu. Został oznaczony kopcem z kamieni, jego budowę zainicjował w 1865 roku sir Thomas Maclear. Góra Stołowa – Kapsztad to obecnie najchętniej wybierana trasa wycieczkowa.

Na Górze Stołowej można bezpłatnie dołączyć do grupy, która zwiedza ją z przewodnikiem. Odbywają się codziennie w godzinach 9:00-15:00, a punkt zbiórki znajduje się przy Tarasie Dwunastu Apostołów.

Interesuje cię Góra Stołowa i jej niezwykłe atrakcje przyrodnicze? Kup bilet!

Park Narodowy Góry Stołowej – to warto wiedzieć

Góra Stołowa w 2011 roku została wybrana jednym z siedmiu nowych cudów natury. Oprócz tego wpisaną ją na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Trudno się więc dziwić, że wzniesienie objęto ochroną parku narodowego. Park Narodowy Góry Stołowej wyróżnia występowanie endemicznej roślinności fynobos. W jej masywie występuje około 2200 gatunków roślin, a także 1400 gatunków samych kwiatów. Z tego powodu na wschodnim zboczu Góry Stołowej utworzono Ogród Botaniczny Kirstenbosch. Park narodowy zachwyca nie tylko florą, ale i fauną – jest domem rysia stepowego, jeżozwierzy, pawiana niedźwiedziego, węży i żółwi.

Trasa na Górę Stołową – jak dojść na szczyt?

Na szczyt można wejść pieszo, a wiodą tam wyznaczone szlaki trekkingowe (m.in. przez wąwóz Platteklip). Przygotuj się odpowiednio do takiej wycieczki. Załóż wygodne obuwie, ubranie, ochronę przed słońcem, a także kurtkę. W drodze na szczyt pogoda może zmienić się nieoczekiwanie. Wędrówka w jedną stronę zajmie jakieś 2 godziny, a nagrodą są niesamowite widoki zarówno po drodze, jak i z płaskowyżu jakim jest Góra Stołowa. Kapsztad leży tam u twoich stóp!

Trasa Góra Stołowa – Kapsztad. Kup bilet i weź udział w niezwykłej przygodzie.

Kolejka linowa na Górę Stołową

Jeśli chcesz spędzić więcej czasu na Górze Stołowej, możesz zaoszczędzić kilka godzin wybierając wjazd kolejką linową Table Mountain Aerial Cableway. Wagoniki zapewniają panoramiczny widok na okolicę, a odległość pomiędzy stacjami pokonują w zaledwie kilka minut. Kolejkę na Górę Stołową oddano do użytku w 1929 roku. Właśnie tę opcję wybierają turyści, którzy chcą pokonać odległość Góra Stołowa – Kapsztad.

kup bilety

Do dolnej stacji kolejki można dojechać transportem miejskim (autobusem MyCiTi lub turystyczną linią Hop-On Hop-Off City Sightseeing), samochodem (znajduje się tam parking) lub taksówką. 

Góra Stołowa Kapsztad – cena

Zobacz, ile kosztuje bilet na Górę Stołową (stawka podana jest w lokalnej walucie, czyli południowoafrykańskich randach). Możesz zarezerwować go i opłacić online. Dzieci do lat 4 podróżują za darmo.

Bilet powrotny Bilet w jedną stronę
Dorośli (poranny godz. 8:00-13:00) R390 R210
Dorośli (popołudniowy godz. 13:00 do zamknięcia) R320 R210
Dzieci 4-17 lat (poranny godz. 8:00-13:00) R190 R110
Dzieci 4-17 lat (popołudniowy godz. 13:00 do zamknięcia) R160 R110

Góra Stołowa Kapsztad – bilety

Góra Stołowa Kapsztad – przydatne informacje

Góra Stołowa Kapsztad – godziny otwarcia 8:00-18:00
Góra Stołowa Kapsztad – cena od R210 / R110 – KUP BILET
Góra Stołowa Kapsztad – dojazd kolejka linowa lub pieszo
Góra Stołowa Kapsztad – dostępność dla osób z niepełnosprawnościami wagoniki kolejki oraz szlaki na Górze Stołowej są zostały odpowiednio przygotowane
Góra Stołowa Kapsztad – strona www tablemountain.net

Góra Stołowa, Kapsztad to miejsca, które można zwiedzić podczas jednego pobytu. Łatwy dostęp na szczyt sprawia, że w sezonie turystycznym gości jest tam naprawdę wielu. Warto jednak się tam wybrać, ponieważ przyroda i widoki zapierają dech w piersiach!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *