Szukasz atrakcji blisko Kapsztadu? Cape Point to miejsce, które warto zobaczyć!

Republika Południowej Afryki jest krajem niezwykle otwartym na turystów. Większość wybiera zwiedzanie przepięknego Kapsztadu, który zachwyca lokalizacją na wybrzeżu. Warto więc wziąć to pod uwagę i zrobić wycieczkę do nieodległego Cape Point.

cape point
Ocena

Cape Point bywa mylony z Przylądkiem Dobrej Nadziei (Cape of Good Hope) i choć punkty oddalone są od siebie o jakieś dwa kilometry, z pewnością nie są ze sobą tożsame. Jeśli zastanawiasz się, czy warto zobaczyć Cape Point, w naszym tekście znajdziesz odpowiedź.

Cape Point – zobacz kraniec świata

Cape Point położony jest na południowym krańcu Półwyspu Przylądkowego. Często można usłyszeć, że to najdalej na południe wysunięty kraniec Afryki, który wyznacza granicę pomiędzy dwoma oceanami (Atlantyckim i Indyjskim). W rzeczywistości jest nim Przylądek Igielny, oddalony od Cape Point o jakieś 150 kilometrów. Atutem tego miejsca jest lokalizacja – znajduje się zaledwie 60 kilometrów od Kapsztadu, a w mieście organizowane są wycieczki, które zabierają turystów w to magiczne miejsce.

Kup bilet do Cape Point i ciesz się przepięknymi widokami!

Co trzeba wiedzieć o Cape Point?

Przylądek Cape Point położony jest na terenie Parku Narodowego Góry Stołowej (Table Mountain National Park), który co roku odwiedza kilka milionów turystów. Wielu z nich dociera także na przylądek, stanowiący jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w okolicy. Z wysokiego klifu można podziwiać bajeczną panoramę plaż (przede wszystkim białą plażę Dias) oraz bezkres oceanu, ale także wraki statków, które świadczą o tym, jak niebezpieczne jest to miejsce.

Na szczycie wzniesienia znajdują się dwie latarnie morskie. Najwyżej położona jest tzw. Stara Latarnia, którą ukończono w 1859 roku – wbrew pozorom to właśnie jej lokalizacja stanowiła największe utrudnienie dla statków. Została wybudowana zbyt wysoko (238 m n.p.m.), więc jej światło często było zasłanianie przez gęste mgły. Dla bezpieczeństwa statków konieczne okazało się postawienie nowego budynku latarni, tym razem nieco niżej. Budowę ukończono w 1914 roku, a nowa konstrukcja znajduje się na wysokości 87 m n.p.m.

kup bilety

Jak dostać się do Cape Point?

Na przylądek Cape Point bez problemu można dojechać samochodem osobowym. Wycieczkę zwykle łączy się ze zwiedzaniem parku narodowego oraz Przylądka Dobrej Nadziei. Z Kapsztadu można tam dojechać dwiema trasami:

  • w kierunku Oceanu Atlantyckiego przez Sea Point, Hout Bay i Scarborough – droga prowadzi do wejścia na teren Parku Narodowego Góry Stołowej;
  • korzystniejsza jest trasa do False Bay, prowadząca przez historyczną wioskę Simon’s Town do parkingu w Cape Point.

Turyści mogą tam bez przeszkód zaparkować, a na szczyt wejść szlakiem pieszym albo kolejką linową nazywaną Latającym Holendrem (The Flying Dutchman Funicular lub Cape Point Funicular). Wygodne wagoniki, w których zmieści się 40 osób, zatrzymują się przy starej latarni. Spacerowicze mogą podziwiać widoki i cieszyć się towarzystwem żyjących tam zwierząt. Częstym widokiem są między innymi stada pawianów.

Interesuje cię wycieczka na Cape Point? Już teraz kup bilet!

Cape Point – cena

Na Cape Point można wejść pieszo lub wjechać kolejką linową. W obu wypadkach konieczny jest zakup biletów – można to zrobić online na stronie capepoint.co.za.

Cena biletu wstępu na Cape Point

  • dorośli: R360;
  • dzieci: R180.

Cena biletu na kolejkę Latający Holender

  • dorośli: R70 / wjazd, R85 / zjazd;
  • dzieci: R35 / wjazd, R45 / zjazd.

Cape Point – bilety

Cape Point – przydatne informacje

Jeśli wybierasz się na Cape Point, musisz pamiętać, by zabrać czapkę z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem. Oprócz tego warto mieć ze sobą kurtkę, która ochroni przed wiatrem i innymi kaprysami pogody. Trzymaj się również godzin otwarcia parku narodowego, ponieważ za wyjazd po zamknięciu grozi kara.

Cape Point – współrzędne -34°21’20.649″ N 18°29’41.93″ E
Cape Point – godziny otwarcia 7:00-17:00
Cape Point – cena R360 – kup bilet
Cape Point – strona www capepoint.co.za

Cape Point stanowi jedną z największych atrakcji RPA. Bliskość Kapsztadu pozwala połączyć zwiedzanie miasta z możliwością poznawania unikalnej przyrody tej części Afryki.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *