Toruń, zwany czasem Grodem Kopernika, to miasto w północnej Polsce, w województwie kujawsko-pomorskim, które jest jednym z największych ośrodków kulturowo-turystycznych w całym kraju. Dlaczego warto się tam udać? Zapoznaj się z naszą listą i dowiedz się, co kryje w sobie Toruń. Atrakcje, na które możesz tu liczyć są naprawdę różne i mnogie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – Toruń pęka w szwach od muzeów, punktów widokowych, ciekawych miejsc oraz interaktywnych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

1 Toruń – atrakcje nietypowe. Niewidzialny Dom 

Niewidzialny Dom to stosunkowo nowe miejsce na liście atrakcji Torunia, jednak zdecydowanie warta odwiedzenia. Jest to jedno z zaledwie 5 miejsc na świecie, które podczas zwiedzania całkowicie wyłączają zmysł wzroku. Wizyty odbywają się w całkowitej ciemności. Przewodnikami są osoby niewidome, które żyją w ten sposób na co dzień. Zwiedzanie jest przeżyciem bardzo indywidualnym i niezwykłą przygodą.

Znajduje się na ulicy Strumykowej 5. Bilety wstępu kosztują od 33 zł (normalny) i 28 zł (ulgowy). Zwiedzanie można poszerzyć o wizytę w Galerii Sztuki i Pracowni Malarstwa. Pakiet łączony na wszystko kosztuje 50 zł za bilet normalny i 45 zł za ulgowy. Na zwiedzanie samego Niewidzialnego Domu trzeba zarezerwować sobie około godziny.

2 Planetarium

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @tu_ania_

To miejsce jest swego rodzaju hołdem dla Kopernika, którego ojczystym miastem jest właśnie Toruń. Atrakcje Planetarium i Geodium mieszczą się w dawnych budynkach gazowni. Zwiedzający turyści mogą podziwiać seanse opowiadające o działaniu wszechświata i astronomii. Geodium to angażująca wystawa, która skupia się na tłumaczeniu działania samej planety. Ciekawym dodatkiem jest jeszcze Baza MARS#17 – interaktywna przestrzeń stworzona na wzór bazy kosmicznej. Odwiedzające osoby stawiane są w rolę członków załogi, którzy muszą przeżyć poza Ziemią.

3 Żywe Muzeum Piernika

toruń atrakcje żywe muzeum piernika

Jest to interaktywna przestrzeń, która pozwala z bliska poznać historię Torunia i jego długą tradycję piernikarstwa. Na miejscu można wziąć udział w tworzeniu wypieków według przepisów liczących sobie nawet 500 lat. Czekając, aż przysmaki wyjdą z pieca można posłuchać lokalnych legend i opowieści. W muzeum mieści się też kolekcja XIX- i XX-wiecznych maszyn do wypieku piernika, zabytkowy piec oraz przeróżne woskowe formy. Każdy uczestnik może własnymi rękoma udekorować toruński piernik.

4 Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy Toruń – atrakcje edukacyjne

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez arturprzyjemski (@artprzy)

Centrum Innowacyjnej Edukacji mieści w sobie wiele ciekawych rzeczy, w tym m.in.: wystawę o dojrzewaniu, najdłuższe w Polsce wahadło Foucaulta (liczące sobie 33 metry), ekspozycję poświęconą idei koła i ruchu obrotowego oraz wystawę edukacyjną o przepływającej przez Toruń Wiśle. Wiele instalacji tego miejsca ma charakter czasowy, dlatego warto odwiedzać je regularnie co jakiś czas. 

To nowoczesne muzeum jest otwarte od wtorku do piątku w godzinach 9:00-15:00, a w weekendy między 11:00 a 17:00. Normalny bilet wstępu kosztuje 18 zł, ulgowy – 13 zł, a rodzinny – 38 zł. Znajdziesz je na ulicy Łokietka 5.

5 Krzywa Wieża w Toruniu

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Thunya (@praewtc)

Znajduje się w południowo-zachodniej części Starego Miasta. Czubek wieży jest odchylony od jej podstawy aż o 1,4 metra. Krzywa Wieża powstała w XIV wieku i początkowo posiadała tylko 3 ściany. Taka nietypowa konstrukcja miała chronić mieszkańców przed oblężeniem i ułatwiać broniącym sprawne wyciąganie amunicji. Pochylenie jest prawdopodobnie związane z osuwaniem się gliniastego podłoża. Popularną atrakcją Torunia jest próba oparcia się o Krzywą wieżę bez utracenia równowagi.

6 Zabytkowe kościoły gotyckie. Toruń – atrakcje dla miłośników architektury

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Historia sztuki (@dzieje_sztuki)

Zdecydowanie godne odwiedzin nawet dla osób niewierzących są te architektoniczne atrakcje Torunia:

  • Katedra śś. Janów – jej budowa trwała około 200 lat, a obecnie jest to jeden z większych tego typu budynków w okolicy;
  • Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny pochodzący z XIV wieku. Nosi wyraźne znamiona typowe dla architektury franciszkańskiej;
  • Kościół św. Jakuba – w jego wnętrzu znajduje się nietypowe ukazanie Jezusa ukrzyżowanego na Drzewie Życia.

7 Dom Mikołaja Kopernika

Nie jest to co prawda pewne, ale uznawane za najbardziej prawdopodobne miejsce urodzenia autora teorii heliocentrycznej. W gotyckim Domu Mikołaja Kopernika znajdującym się pod adresem ul. Kopernika 15/17 można podziwiać ekspozycje na temat kosmosu, rozwoju wiedzy ludzkiej, sztuki i nauki renesansowej, średniowiecza w mieście oraz samej rodziny Koperników, w tym oczywiście wielkiego polskiego astronoma. Co 20 minut puszczane są tu ciekawe filmy w technologii 4D.

8 Ogród Zoobotaniczny

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Karola (@czarownicypies)

Ogród Zoobotaniczny to toruńska atrakcja, która została założona już ponad 200 lat temu. Pierwotnie funkcjonowała jako ogród botaniczny. Dopiero w drugiej połowie XX wieku pojawiły się tu pierwsze zwierzęta. Dziś na obszarze około 8 hektarów można napotkać m.in. żubry, rysie, niedźwiedzie himalajskie i surykatki. W Ptaszarni znajdują się egzotyczne gatunki ptaków, żyjące w otoczeniu tropikalnych roślin.

Godziny otwarcia oraz ceny biletów wstępu do Ogrodu różnią się w zależności od pory roku. Najlepiej więc przed udaniem się na zwiedzanie sprawdzić sposób funkcjonowania w wybraną przez ciebie datę.

9 Bulwar Filadelfijski

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Adam Nowak (@adamnowak_photographer)

Jest to obszar rozpościerający się wzdłuż Wisły, nazwany tak z racji na siostrzaną relację z amerykańską Filadelfią. Warto przejść się tędy w pogodny dzień lub wieczór, by nacieszyć się pięknym widokiem na wybrzeże Wisły i most Józefa Piłsudskiego. Latem wyruszają stąd rejsy po rzece.

10 Toruńska Kępa Bazarowa

Znajduje się po przeciwnej stronie od Toruńskiego Bulwaru Filadelfijskiego. Kępa Bazarowa to zielony obszar miasta o ciekawej historii. Podczas spaceru po tym miejscu warto udać się na platformę widokową, z której rozpościera się zachwycająca panorama Zespołu Staromiejskiego. Toruńska Kępa Bazarowa to także miejski rezerwat przyrody z lasem łęgowym, w którym można napotkać monumentalne topole i wierzby. Tę atrakcję Torunia pokochają wszyscy miłośnicy długich spacerów na łonie natury.

11 Zamek Dybów

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Suzu_1983 (@alicjakingsleigh)

Ten średniowieczny zamek znajduje się na lewobrzeżnej części Torunia, w dzielnicy Piaski. Został wybudowany w latach 1424-1428 przez Władysława Jagiełłę. Obecnie są to niestety tylko ruiny, lecz z pewnością zachwycą swoim majestatem każdego miłośnika historii i archeologii. Zamek łatwo znaleźć, ponieważ jest on podświetlany widocznym z daleka, czerwonym światłem. Wejście na teren ruin jest bezpłatne i możliwe codziennie, przez całą dobę.

12 Dom Legend Toruńskich – żywe atrakcje Torunia

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez m_corazon (@m_corazon123)

Dom Legend Toruńskich w wyjątkowy sposób pozwala poznać historię miasta, wraz z jej bogatym asortymentem wierzeń, ludowych podań i legend. To nietypowe muzeum znajduje się przy ulicy Szerokiej 35. Wejście jest dość niepozorne i zdecydowanie nietypowe – przez wąskie drzwi należy zejść do piwnicy. Tam odwiedzający zostaną przeniesieni w całkiem inny świat.

Podróż w przeszłość miasta trwa 45 minut i odbywa się w grupach. Warto wcześniej zarezerwować bilety, aby zapewnić sobie pewne wejście. Podczas zwiedzania przedstawianych jest 6 legend toruńskich o początkach miasta. Ta atrakcja Torunia to połączenie interaktywnego muzeum i teatru, z dodatkiem ruchu i humoru – przeznaczone nie tylko dla dzieci.

13 Piwnica Hanzy przy Rynku Staromiejskim Torunia – atrakcje interaktywne

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @piwnica.hanzy

Piwnica Hanzy to mało znane, wyjątkowe miejsce na mapie atrakcji Torunia. Jej nazwa związana jest z historycznym związkiem kupieckim, powstałym kilkadziesiąt lat po uzyskaniu przez Toruń praw miejskich. To właśnie dzięki tej potędze możliwa była wymiana nie tylko towarów, ale też idei, poglądów i zwyczajów.

Piwnica Hanzy to interaktywna przestrzeń, która przenosi turystów do czasów średniowiecza. Uczestnicy sami decydują, jak potoczy się przedstawiana przez animatorów historia. Niewielkie grupy konkurują ze sobą, wykonując szereg różnych zadań. Wieczorem kupiecki kantor może zamienić się w średniowieczną karczmę. Na miejscu dostępne są też unikatowe pamiątki.

14 Rynek Staromiejski z Pomnikiem Mikołaja Kopernika i Ratuszem

toruń atrakcje rynek staromiejski

Pomnik Kopernika mierzy sobie aż 2,5 metra i góruje nad przechodniami spacerującymi po sercu tego miasta. Za plecami astronoma wznosi się ratusz – jeden z największych w Polsce, o 40 metrach wysokości. Co ciekawe, budynek ten miał symbolizować jeden rok: z 4 wieżyczkami (pory roku), 12 dużymi salami (miesiące), 52 mniejszymi pomieszczeniami (tygodnie) oraz 365 oknami i drzwiami.

Sam plac centralny jest niemalże kwadratowy i powstał w drugiej połowie XIII wieku. Warto wspomnieć, że jest to najlepiej zachowany kompleks średniowiecznego budownictwa mieszczańskiego południowego pobrzeża Bałtyku. To miejsce zamieszkiwali niegdyś bogaci kupcy, patrycjusze, przedstawiciele rzemiosł i inteligencja. Dziś jest to tętniące życiem centrum kawiarni i restauracji, idealnie oddających niepowtarzalny klimat miasta.

15 Ruiny Zamku Krzyżackiego

toruń atrakcje ruiny zamku krzyżackiego

Jest to jeden z najstarszych zamków krzyżackich na prawym brzegu Wisły. Został wybudowany na ruinach zniszczonego grodu, skąd jego nietypowy kształt podkowy. Co ciekawe, nigdy nie został on zdobyty. Za jego aktualny stan odpowiadają sami mieszkańcy miasta. Po nieudanym oblężeniu, rada miejska zdecydowała o wyburzeniu zamku, by uniemożliwić trzymanie w Toruniu wojsk. 

Do dziś zachowały się: wieża ustępowa wraz z gankiem, fosa, dolne partie murów parteru i wieży ośmiobocznej, piwnice, a także obszary przedzamcza – mury, bramy, szpital i młyn. Ta atrakcja Torunia jest obecnie w pełni poświęcona celom dydaktycznym i turystycznym.

16 Toruń (atrakcje i zwiedzanie) – Nowe Miasto

toruń atrakcje nowe miasto

Ulice w tej dzielnicy noszą nazwy dawnych zawodów, ponieważ niegdyś mieściło się tu centrum rzemieślnicze – z kolei na Starym Mieście sprzedawano wytwarzane tutaj produkty. Przebiega tędy najdłuższa droga Torunia – ulica Królowej Jadwigi. Na jej bruku i na latarniach mieszczą się herby miast, z którymi kiedyś handlowano.

17 Pomniki w Toruniu – atrakcje dla spacerujących

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Piotr Wróbel (@suzafonynapomniki)

W mieście jest ich naprawdę wiele i warto ich czujnie wypatrywać podczas spacerów. Oprócz oczywistego Kopernika na placu ratuszowym, można napotkać także: pieska Filusia, toruńską przekupkę lub piernikarkę, Osiołka, Flisaka ze skrzypcami, Elżbietę Zawadzką, Jerzego Popiełuszkę, Kargula i Pawlaka, Henryka Sienkiewicza oraz wiele pomników upamiętniających poległych walczących.

18 Fontanna Cosmopolis

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Patrycja. 💄 (@p_aatrizia)

Posiada heliocentryczny układ, co jest nawiązaniem do pracy O obrotach sfer niebieskich. Jak widzisz, zdecydowanie nie brakuje nawiązań do słynnego astronoma wśród toruńskich atrakcji. Dysze fontanny rozmieszczone są na okręgach nawiązujących do orbit planet układu słonecznego. Na środku, który symbolizuje Słońce, woda tryska najwyżej. Warto zobaczyć to wszystko wieczorem, przy dźwiękach muzyki i kolorowym oświetleniu.

19 „Gotyk na dotyk” – zabytkowa Biedronka

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Adrian Grzywacz (@szkot1993)

„Gotyk na dotyk” to hasło, którym atrakcje Torunia są często reklamowane. Zdecydowanie zasłużył sobie na to miano, bowiem miasto jest przesiąknięte śladami średniowiecza. Gotyckie freski i sklepienia można podziwiać nie tylko w kościołach, ale nawet… w Biedronce – a konkretnie sklepie znajdującym się na ulicy Szerokiej. Podobne malowidła można znaleźć w różnych sklepach, restauracjach i innych budynkach. Toruń może się pochwalić najlepiej zachowanym użytkowym i mieszkalnym budownictwem średniowiecznym w całej Europie.

20 Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ewa B (@ewabinst)

Gotyckie zabytki to nie jedyne, co oferuje Toruń. Atrakcje tego miasta to też klimatyczne obszary zielone. Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu to jeden z najstarszych tego typu obiektów w Polsce, sięgający swoją historią aż 1816 roku. Te 25 hektarów to idealne miejsce na relaksujący spacer wśród zieleni i wodnych zbiorników. Znajdują się tu m.in.: piękny staw z kamienną kaskadą wodną, urokliwe alejki, amfiteatr, fontanny, rabaty kwiatowe i ławki, na których można wygodnie odpocząć.

21 Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Rentoom (@rentoom_kocham_torun)

Muzeum Miasta Torunia to atrakcja zlokalizowana w kamienicy przy ulicy Łaziennej. We wnętrzu znajdują się liczne zabytkowe eksponaty. Historia miasta opowiadana jest z użyciem multimediów, co sprawia, że jest bardzo przystępny dla odbiorców w każdym wieku. Na koniec zwiedzania wszystkie poznane informacje można sobie utrwalić filmem 3D ,,Księga Toruń” (atrakcja multimedialna dodatkowo płatna). 

Muzeum Historii Torunia otwarte jest od wtorku do niedzieli. Pomiędzy majem a wrześniem otwarte jest w godzinach 10:00-18:00, a przez resztę roku – 10:00-16:00. Bilet normalny na sale ekspozycyjne kosztuje 18 zł, a z dodatkiem filmu – 30 zł. Ceny ulgowe wynoszą 15 zł i 22 zł. Warto wybrać się tutaj w środy, ponieważ wszystkie wystawy stałe i czasowe są w te dni bezpłatne. Pamiętaj, że ostatnie wejście możliwe jest maksymalnie 30 minut przed zamknięciem.

22 Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Arkadiusz Zet (@arkadiusz.zet)

Tony Halik to przydomek znanego toruńskiego podróżnika – Mieczysława Sędzimira Antoniego Halika. Możesz kojarzyć program telewizyjny ,,Pieprz i wanilia”, który Halik prowadził wraz z Elżbietą Dzikowską jeszcze w czasach PRL-u. W Muzeum Podróżników znajduje się ponad 800 pamiątek z podróży tej dwójki.

Wystawa znajduje się na ulicy Franciszkańskiej 9, oczywiście w Toruniu. Atrakcja otwarta jest od 10:00. W sezonie letnim zamyka się o 18:00, a zimowym – o 16:00. W poniedziałki muzeum jest nieczynne, za to warto wybrać się tam w środy, gdy wstęp jest bezpłatny. W pozostałe dni bilet dla osoby dorosłej kosztuje 21 zł, a dla dziecka 16 zł. Jest to bilet łączony, który upoważnia do wstępu także do Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu.

23 Kamienica pod Gwiazdą i Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Artur Eichhorst (@artureichhorst)

Jest to pięknie zdobiona kamienica, której szczyt zdobi złota gwiazda. Nie tylko sama fasada robi wrażenie. W tym budynku pochodzącym aż z XII wieku mieści się Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu. Wchodząc do środka, zwróć uwagę na imponujące, drewniane schody, które powstały w 1697 roku. W Muzeum możesz podziwiać szeroko pojętą sztukę orientu – od ceramiki i obrazy po miecze i zbroje. W ciepłe, letnie miesiące funkcjonuje tu ogród orientalny i herbaciarnia.

24 Twierdza Toruń – atrakcje historyczne

toruń atrakcje historyczne

Mało kto wie, że Twierdza Toruń (atrakcja architektoniczno-historyczna) to jedna z największych tego typu budowli w Europie. Pochodzi z XIX wieku i liczy sobie aż 200 budynków, w tym 15 fortów. Fortyfikacja rozciągała się wzdłuż obwodu liczącego sobie ponad 22 kilometry. Muzeum Twierdzy Toruń mieści się w dawnych koszarach Bramy Chełmińskiej i opowiada o jej historii, która sięga czasów średniowiecza. Niektóre forty są dostępne do zwiedzania. Inne pozostają w rękach prywatnych i nie są udostępniane turystom.

25 Muzeum Etnograficzne – skansen w centrum miasta

Znajduje się niemalże w samym centrum Torunia. Atrakcja ta mieści się zaledwie kilka kroków jego historycznego centrum. Muzeum Etnograficzne obejmuje zadaszoną wystawę, ale też skansen z zabudowaniami typowymi dla Kujawów i Pomorza. Większość historycznych chat można obejrzeć od środka i na własne oczy zobaczyć, jak wyglądał wystrój domów wsi północnopolskiej z XVIII i XIX wieku. Niezwykle intrygująca jest też wystawa o założycielce skansenu – Marii Znamierowskiej-Prufferowej.

26 Muzeum Dom PRL-u

Na ulicy Mostowej 13 możesz odwiedzić Dom PRL-u. Jest to stosunkowo nowe muzeum, które zostało otwarte w 2019 roku. Przedstawia specyficzny charakter i uroki życia codziennego tej minionej, często budzącej sentyment epoki. Orientacyjny czas zwiedzania wynosi około 45 minut. Istnieje możliwość dostosowania godzin otwarcia pod indywidualne potrzeby zwiedzających. Warto wcześniej zadzwonić, aby umówić wizytę i zarezerwować dogodny termin. Koszt wstępu wynosi 25 zł dla dorosłych i 20 zł dla dzieci powyżej 3 roku życia. Najmłodsi wchodzą za darmo.

27 Muzeum Witraży ,,NISZA”

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Joasia Lipińska (@lillixchan)

Toruń znany jest ze swojej długiej, bogatej tradycji wytwarzania witraży. W tym muzeum odkryjesz fascynujący świat tego rzemiosła. Wystawę prowadzi Pracownia Witraży INTEK-ART, która powstała w 1992 roku. Kontynuuje techniki pracy dawnych mistrzów witrażowych i popularyzuje wiedzę na ten temat. W Muzeum Witraży codziennie o godzinie 14:00 odbywa się pokaz. Wyjątkową atrakcją Torunia są też warsztaty witrażowe, na których można samemu stworzyć kolorowe szkło.

28 Rejsy po Wiśle

toruń atrakcje rejsy po wiśle

Gdy rozbolą cię nogi z długich spacerów po Toruniu i atrakcjach, od których to miasto po prostu pęka w szwach, warto zrelaksować się na statku podczas rejsu wycieczkowego po Wiśle. Jest to wspaniałe urozmaicenie zwiedzania, jednak możliwe jest jedynie pomiędzy majem a wrześniem. 

Statki odpływają z Bulwaru Filadelfijskiego, przy Bramie Ducha Świętego, o każdej pełnej godzinie od 9:00 do 18:00. Bilet normalny kosztuje 40 zł, a ulgowy 20 zł – można zakupić je bezpośrednio u obsługi statku. Rejs trwa 40 minut i pozwala nacieszyć się widokiem średniowiecznej zabudowy centrum miasta z poziomu rzeki. Dostępne są zarówno nowoczesne łodzie, jak i bardziej klimatyczne, starsze.

Ciekawą opcją na spędzenie czasu są także nocne rejsy po zachodzie słońca. A może skusisz się na rezerwację statku na wyłączność lub urządzenia imprezy na wodzie w Toruniu? Jeśli marzy ci się taka przygoda, koniecznie zadzwoń do obsługi i z wyprzedzeniem dokonaj rezerwacji.

29 Murale. Toruń – atrakcje artystyczne

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez EK Emilia Kaczmarek (@emi_kac)

Polecamy też spacer lub przejażdżkę rowerową po północnych osiedlach Mikołaja Reja i Fałata. Jest to istny raj dla miłośników miejskich murali. Pięknymi malowidłami pokryto wiele ścian bloków mieszkalnych. Znajduje się tu bogata mieszanka stylów, motywów i tematów. Najwięcej monumentalnych obrazów znajdziesz na ulicach Jurija Gagarina i Mikołaja Reja. Warto też zajrzeć na Uniwersytet Mikołaja Kopernika – na ścianie auli znajduje się kolorowa mozaika. Kilkanaście murali można też zobaczyć na wschodnim osiedlu Na Skarpie.

30 Toruń – atrakcje teatralne dla dzieci i dorosłych

toruń atrakcje teatralne dla dzieci

Teatr dramatyczny imienia Wilama Horzycy mieści się w budynku z 1904 roku. Zwróć uwagę na stojące przed wejściem rzeźby muz – Melpomeny i Terpsychory. Warto nie tylko podziwiać go z zewnątrz, ale też udać się do środka na spektakl. Bogato zdobiona główna sala robi ogromne wrażenie. 

Drugim godnym odwiedzenia teatrem (nie tylko dla rodzin z dziećmi) jest Baj Pomorski. Wewnątrz grane są sztuki z wykorzystaniem aktorów, ale też lalek, animacji i różnych technik multimedialnych. Nie sposób przejść obojętnie obok fasady – stylizowana jest na drewnianą szafę, na której ustawione są bajkowe postacie i fantazyjne figury.

Toruń to miasto przesiąknięte średniowiecznym duchem, o bogatej historii. Dziś tętni życiem i nosi też znamiona nowoczesności. Jeśli planujesz w najbliższym czasie odwiedzić Toruń, atrakcje tego miejsca nie mogą pozostać ci obojętne. To gotyckie miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania przyjeżdżającym do niego turystom. Niezależnie od tego, jaką formę rozrywki preferujesz, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Są tu miejsca typowo turystyczne, jak i bardziej ukryte; atrakcje Torunia dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych; zielone obszary do spacerowania oraz typowo miejskie, ruchliwe ulice.

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: