Teneryfa – czarna plaża w Hiszpanii. Skąd się wziął czarny piasek na Wyspie Kanaryjskiej? Zobacz najpiękniejsze czarne plaże

Jaką oryginalną atrakcję ma do zaoferowania hiszpańska Teneryfa? Czarna plaża dla wielu odwiedzających stanowi turystyczny rarytas. Dlaczego na wyspie jest czarny piasek?

teneryfa czarna plaża

Zazwyczaj myśląc o wylegiwaniu się na brzegu oceanu, wyobrażamy sobie drobny, złocisty, często wręcz biały piasek, który z nudów przesypujemy z dłoni do dłoni, mrużąc oczy w palącym słońcu. Jednak coś zupełnie innego, dla wielu turystów wręcz zaskakującego, ma do zaoferowania przyjezdnym Teneryfa. Czarna plaża to nie żart, a jej kolor nie wynika z brudu. Dowiedz się więcej z artykułu.

Skąd czarny piasek na Teneryfie?

Zagadka nie jest tak trudna, jak może się wydawać. Każdy, kto ma minimalną wiedzę geograficzną na temat Teneryfy, z pewnością słyszał o obszarach wulkanicznych na terenach wyspy. Jeżeli nadal się nie domyślasz, skąd mroczny kolor tamtejszych plaż odpowiadamy z wulkanu. Naturalne plaże wyspy są pokryte czarnym piaskiem pochodzenia wulkanicznego. Może być nieco grubszy, przez niektórych uważany również za twardszy od złotego. Wiele osób zastanawia się, czy taki piasek brudzi? Otóż nie, więc można śmiało korzystać z plażowych rozrywek.

Zobacz też:
Teneryfa – restauracje na każdą kieszeń. Gdzie zjeść na Teneryfie w Hiszpanii? Poznaj najsmaczniejsze miejsca Wyspy Kanaryjskiej

Teneryfa i czarne plaże

Te nietypowe piaszczyste brzegi z pewnością stanowią jedną z oryginalniejszych atrakcji wyspy, szczególnie że nie są też często spotykane w innych miejscach na świecie. Zatem gdzie na Teneryfie znajdziemy czarne plaże?

  • Playa Jardin znajduje się w Puerto de la Cruz;
  • Playa Benijo położona w Wiejskm Parku Anga;
  • Playa Los Gigantes na zachodnim wybrzeżu;
  • Playa El Bollullo znajduje się nieopodal kurortu Puerto de la Cruz;
  • Playa Jardin podzielona na trzy mniejsze: Castillo, Charcòn oraz Punta Brava; znajduje się w Puerto de la Cruz;
  • Playa Caletillas położona w gminie Candelaria, w rejonie Las Caletillas;
  • Playa San Marcos znajduje się w małej wiosce rybackiej na północnym wybrzeżu.

Skąd złoty piasek na Teneryfie?

Owszem, na terenie wyspy (szczególnie przy największych kurortach turystycznych) znajdują się plaże ze złocistym piaskiem. Jednak musisz wiedzieć, że nie są one naturalne dla tego regionu. Żółty piasek został przywieziony z Sahary, aby zachęcić turystów do spędzania czasu na plażach Teneryfy. Zatem jest to całkowicie sztuczny wytwór człowieka.

Zobacz też:
Teneryfa – windsurfing. Pogoda, szkolenia i ceny. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o aktywnym wypoczynku na tej wyspie

Jeżeli jesteś fanem naturalnych ciekawostek i pięknych krajobrazów, nie wahaj się, ponieważ właśnie dla ciebie jest Teneryfa. Czarna plaża to naprawdę nie lada smaczek dla każdego, kto kolekcjonuje oryginalne wakacyjne wspomnienia.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.