Ośrodek narciarski Szwajcaria Bałtowska – trasy, wyciągi. Co warto wiedzieć?

Szwajcaria Bałtowska to ośrodek narciarski położony w Bałtowie w województwie świętokrzyskim. Jest to jeden z największych tego rodzaju kompleksów położonych najbliżej Warszawy. W okolicy znajduje się wiele atrakcji nawet dla osób, które nie są wielkimi miłośnikami sportów zimowych. Dowiedz się więcej!

szwajcaria bałtowska

Stacja narciarska w Bałtwie to idealne miejsce dla fanów zimowego szaleństwa na nartach lub desce. Położony w malowniczej okolicy ośrodek narciarski Szwajcaria Bałtowska ma wszystkie cechy, które powinny charakteryzować dobre miejsce do jazdy na nartach. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z naszym artykułem!

Ośrodek narciarski Szwajcaria Bałtowska – gdzie się znajduje?

Ośrodek narciarski Szwajcaria Bałtowska położony jest w Bałtowie na Podgórzu Bałtowskim w Górach Świętokrzyskich. Kompleks turystyczny znajduje się na północnym zboczu wzgórza i jest częścią kompleksu JuraPark Bałtów. Nie ma drugiego tak dużego ośrodka narciarskiego, który jednocześnie znajdowałby się tak blisko Warszawy.

Szwajcaria Bałtowska – trasy i wyciągi

Ośrodek narciarski w Bałtowie wyposażony został w bardzo nowoczesną infrastrukturę techniczną. Jest tutaj między innymi system sztucznego naśnieżania oraz system nawadniającym. Na trasach zamontowane jest oświetlenie, które pozwala narciarzom korzystać ze stoków aż do późnych godzin nocnych. Miłośnicy sportów zimowych mają tutaj naprawdę bardzo dobre warunki!

Zobacz też:
Wakacje w Polsce. Jak je zorganizować, żeby były udane?

Ośrodek narciarski składa się z sześciu tras narciarskich, których łączna długość to 2500 metrów. Kolejka linowa zapewnia przepustowość na poziomie 1500 os./godz. Są tutaj też dwa wyciągi orczykowe o przepustowości 1500 os./godz. Na terenie ośrodka znajduje się także szkółka narciarska, snowboardowa oraz wypożyczalnia sprzętu.

Szwajcaria Bałtowska – czy warto wybrać się do ośrodka narciarskiego?

Szwajcaria Bałtowska to świetne miejsce dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę ze sportami zimowymi. Trasy zjazdowe mają tutaj zróżnicowaną trudność, dlatego dobrze będzie się tutaj bawił zarówno amator, jak i doświadczony miłośnik zjazdów. W ośrodku w Bałtowie działa bardzo bogato wyposażona wypożyczalnia, więc nie ma konieczności kupowania własnego sprzętu narciarskiego przed wyjazdem.

Szwajcaria Bałtowska ma bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę noclegową. Baza noclegowa składa się z wielu hoteli oraz pensjonatów o zróżnicowanym standardzie i cenie, w których można wykupić nocleg. Dla miłośników gastronomii znajdzie się w Bałtowie wiele restauracji, barów i innych punktów gastronomicznych, w których można spróbować smacznych lokalnych potraw. Wieczorami można natknąć się na rozpalone ogniska, przy których można zjeść pieczoną kiełbaskę.

Zobacz też:
Złombol – rajd, na który choć raz trzeba pojechać!

Co jeszcze warto zobaczyć w okolicy Szwajcarii Bałtowskiej?

Kompleks turystyczny Jura Park Bałtów to miejsce, które naprawdę warto zobaczyć. Główną atrakcją parku rozrywki są rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości. Kompleks ten otwarto 7 sierpnia 2004 roku. Modeli dinozaurów jest tutaj prawie 100, są one ręcznie wykonane z wielką dbałością o szczegóły. Przy ich tworzeniu pomagało wielu znanych paleoartystów. Miejsce to szczególnie spodoba się najmłodszym, dlatego warto udać się tam z całą rodziną. Okolica Jura Park jest wyjątkowo malownicza, na obszarze 40 hektarów rozmieszczono wybiegi dla danieli, muflonów, alpak i owiec. Zwiedzanie tego obszaru odbywa się żółtymi autobusami. W jura park jest także kino 5D, w którym widzowie czują się uczestnikami rozgrywających się na ekranie scen.

Szwajcaria Bałtowska to bardzo dobry ośrodek narciarski dla początkujących. Miejsce to ma wszystkie elementy, które powinny charakteryzować dobry ośrodek narciarski.


Zobacz też:

Zobacz też:
Bydgoszcz – atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w mieście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *