Skydive Dubai, czyli skok na Dubaj

Dubaj to miasto coraz chętniej odwiedzane przez turystów, które przyciąga nie tylko nowoczesnymi drapaczami chmur, ale i oryginalnymi inwestycjami. Gdzie ich szukać? W luksusowej dzielnicy o kształcie potężnej plamy, która skutecznie przyciąga gości na teren Półwyspu Arabskiego

skydive Dubai
Ocena

Sztuczna wyspa stała się jedną z turystycznych wizytówek miasta, a większość turystów chce ją zobaczyć na własne oczy. A że kształt tej zadziwiającej dzielnicy najlepiej widać z góry, wielu śmiałków decyduje się na dość nietypowy sposób zwiedzania tego skrawka Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Czy warto poświęcić czas na Skydive Dubai? Jak przygotować się do takiej przygody? Podpowiadamy!

The Palm Jumeirah – na czym polega wyjątkowość tego archipelagu?

Sztuczna wyspa o kształcie tropikalnej rośliny, zbudowana z myślą o odwiedzających Emiraty bogaczach, stała się jedną z najważniejszych atrakcji w Dubaju. Ta wyspiarska dzielnica o charakterze mieszkalno-turystycznym przyciąga zresztą nie tylko swoim kształtem, ale i zabudową. Na gości, którzy właśnie tu postanowią spędzić wakacje, czeka tu bogata oferta sportów wodnych oraz wiele miejsc atrakcyjnych dla miłośników plażowania. Dzielnica ta kusi też nowoczesnymi budowlami, które skupiły się na terenie Mariny.

Dubai Marina – nie tylko port

Marina to przede wszystkim ogromny port, mogący pomieścić kilkaset statków i jachtów. To również promenada oraz wieżowce z drogimi, komfortowo urządzonymi apartamentami. Można z nich podziwiać nietypowy kształt wyspy oraz malownicze wybrzeża Zatoki Perskiej.

Do najbardziej charakterystycznych budowli, z jakimi spotkasz się w tej części miasta, zaliczają się:

  • Emirates Crown – wieżowiec z 2008 roku, liczący 296metrów wysokości i 63 piętra;
  • The Marina Torch – liczący sobie 80 pięter budynek mieszkalny, w którym urządzono pół tysiąca apartamentów;
  • Marina 101 – wieżowiec, który posiada 101 pięter i osiąga wysokość 425 metrów. Mieszczą się tu apartamenty mieszkalne, restauracja oraz elegancki hotel;
  • Princess Tower – gmach, którego nie przeoczysz. 414metrów wysokości, 107 pięter i ponad 760 mieszkań to dane, które robią wrażenie i sprawiają, że Wieża Księżniczki jest jedną z najsłynniejszych budowli na terenie Mariny.

Dubajska wyspa z lotu ptaka

Jak wygląda najbardziej oryginalna wyspa na świecie z lotu taka? Czy potężne wieżowce, podziwiane z góry, wydają się tak samo imponujące, jak w trakcie spaceru po promenadzie? O tym każdy turysta może się przekonać na własnej skórze – pod warunkiem, że nie boi się wysokości i otwartych przestrzeni. Co warto wiedzieć o ofercie Skydive Dubai?

Skok ze spadochronem – z jakich ofert możesz korzystać?

Centrum skoków spadochronowych w Dubaju ma ofertę dla każdego. Jeśli ze spadochronem spotykasz się po raz pierwszy w życiu, przejdziesz szybkie przeszkolenie. Możesz skakać z instruktorem lub samodzielnie, możesz też skorzystać ze słynnej szkoły latania. To propozycja dla nieco bardziej doświadczonych miłośników podniebnych przygód, dzięki której możesz nacieszyć się wolnością i swobodnym lotem w unikalnej scenerii.

Możesz też wybrać punkt, w którym spełnisz swoje marzenia o przygodzie w przestworzach. Możesz realizować je nad wyspą, możesz postawić na pustynną scenerię. Większość osób wybiera jednak opcję pierwszą.

Godziny otwarcia i cena

Z przygody ze spadochronem możesz korzystać codziennie, od 8:00 do 14:30. Samą usługę możesz zarezerwować online na stronie ośrodka. Na miejscu, czyli przy Al Seyahi Street, musisz się stawić 45 minut wcześniej. Pamiętaj, że aby skorzystać z zamówionego pakietu, musisz się odpowiednio przygotować.

Niestety, jest to dość kosztowna atrakcja. Trwająca kilka minut przygoda może cię kosztować ponad 2000 złotych. Tyle musisz zapłacić za skok, przeszkolenie oraz film, który stanie się najcenniejszą pamiątką z wakacji w ZEA. A wrażenia? Te są bezcenne.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to wyjątkowy kraj. Chcesz spędzić niezapomniany urlop? Marzysz o unikalnych atrakcjach? W tutejszych kurortach spełnisz niejedno marzenie.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *