Ski Dubai, czyli narty w Dubaju

Dubaj i Zjednoczone Emiraty Arabskie kojarzą się nie tylko z bogactwem, ale też pustynią i gorącym klimatem. Nie kojarzą się natomiast z nartami i śniegiem. Jak się jednak okazuje i w Dubaju można pojeździć na nartach. Gdzie znajduje się taka atrakcja? Ile kosztują bilety.

ski dubai

Ski Dubai to przede wszystkim 5 tras narciarskich. Mają one zróżnicowany poziom trudności i kąt nachylenia. Najdłuższa z nich ma 400 metrów i ma kąt 60 metrów. Korzystać nich mogą zarówno narciarze, jak i snowboardziści. Cały sprzęt dostępny jest na miejscu do wypożyczenia, łącznie z ciepłą odzieżą i rękawiczkami. Nie trzeba się więc martwić, jeśli zapomniało się zabrać na pustynię ciepłą kurtkę.

Kup bilet online i szusuj na śniegu w centrum pustynnego Dubaju!

 

Na górę tras zjazdowych można zabrać się wyciągiem krzesełkowym lub orczykowym. Dla snowboardzistów jest dostępna dodatkowo 90 – metrowa rampa do akrobacji. Na miejscu są instruktorzy jazdy, dlatego odnajdą się w nim nawet ci, którzy stawiają w nartach swoje pierwsze kroki. Poza tym Ski Dubai to nie tylko atrakcje związane sporty zimowe, ale też całe spektrum doświadczeń związane z przebywaniem na śniegu.kup bilety

 

 

Ski Dubai — atrakcje dla dzieci

ski dubai śnieżna kraina dla dzieci

 

Zobacz też:
ABC udanych zakupów. Co warto kupić w Dubaju? Jakie pamiątki przywieźć z Emiratów?

Snow Park to przeznaczone przede wszystkim dla dzieci miejsce do zabawy. Ten największy kryty park śnieżny na świecie ma ponad 3000 metrów kwadratowych. Są tu lodowe jaskinie, nieduże stoki do zjeżdżania na sankach, lodowe rzeźby i lodowisko, ale jego najciekawszą atrakcją są pingwiny. Pokazy z tymi ptakami odbywają się kilka razy dziennie i zbierają furorę wśród publiczności.

 

Na terenie całego obiektu znajduje się stale 22 500 metrów kwadratowych sztucznego śniegu. Góra do jazdy na nartach ma 85 metrów wysokości, a jej dodatkową atrakcję są kawiarnie stylizowane na alpejskie, w których można napić się gorącej czekolady lub herbaty.kup bilety

 

Ile kosztuje bilet wstępu i kiedy jest otwarte Ski Dubai?

ski dubai kolejka do wyciągu

 

 

 

 

Ski Dubai otwarte jest od niedzieli do środy między 10:00 a 23:00, w czwartek między 10:00 a 24:00, w piątek między 9:00 a 24:00, a w sobotę między 9:00 a 23:00. Ceny atrakcji są zróżnicowane. 2-godzinny dostęp do wyciągu z nielimitowanymi wjazdami kosztuje 220 AED od osoby, a karnet na cały dzień to 320 AED. Wstęp do parku śnieżnego kosztuje z kolei 275 AED i jest ważny cały dzień, ale nie obejmuje z kolei korzystania ze stoków narciarskich. Jest wiele więcej opcji, wszystko można dostosować na stronie internetowej Ski Dubai, na której można też dokonać wcześniejszej rezerwacji.

Zobacz też:
Przewodnik po Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich – jak go wynająć?

Kup bilety i korzystaj z zimy na środku pustyni!

Stok narciarski w Dubaju? Może brzmi to niedorzecznie, ale jest faktem, ponieważ w centrum handlowym Mall of Emirates znajduje się właśnie taka atrakcja. To miejsce nie tylko dla fanów sportów zimowych, ale też dla dzieci spragnionych zimowego szaleństwa. Jeśli przebywając w upale, postanowisz trochę ochłonąć, na przykład ruszając na snowboard, Ski Dubai umożliwia ci to nawet w położonym na środku pustyni Dubaju.

 

Potrzebujesz dodatkowych środków pieniężnych, aby wybrać się na wymarzone wakacje w Dubaju? Sprawdź ofertę pożyczek online na raty. To wygodna forma rozłożenia zobowiązania na kilka lub kilkanaście miesięcy spłaty.

 

Źródło zdjęcia: Alberto-g-rovi via Wikipedia, CC BY-SA 3.0


Zobacz też:
Zobacz też:
Park Wodny Wild Wadi, czyli Dubaj dla miłośników dobrej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.