Ski Arena Szrenica – trasy, wyciągi, atrakcje. Co należy wiedzieć?

Ski Arena Szrenica to zespół nartostrad w Szklarskiej Porębie. Jest to doskonałe miejsce na wyjazd narciarski dla całej rodziny. Tutejsze trasy są bardzo zróżnicowane, coś dla siebie znajdą tutaj zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj nasz artykuł!

ski arena szrenica

Ski Arena Szrenica to świetne miejsce na wyjazd z całą rodziną. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że zimowy wyjazd w to miejsce nie jest drogi. Ceny są tutaj bardzo rozsądne. Miłośnicy narciarstwa na pewno będą się dobrze bawić w Ski Arena Szrenica. Do Szklarskiej Poręby każdego roku przyjeżdżają całe rzesze turystów, którzy chcą zaznać aktywnego wypoczynku na stokach narciarskich. Ski Arena Szrenica to bardzo ceniony ośrodek narciarski, sama Góra Szrenica ma wysokość 1362 m n.p.m i prowadzi na nią wyciąg krzesełkowy. Dowiedz się więcej o atrakcjach, jakie oferuje to miejsce!

Ski Arena Szrenica – idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych?

Ski Arena oferuje bardzo dobre warunki dla narciarzy. Trasy są bardzo zróżnicowane pod względem trudności, a sama infrastruktura jest całkiem dobrze rozwinięta.

Trasy zjazdowe

Narciarze powinni wiedzieć, że ze Szrenicy można zjechać nartostradami, które można podzielić ze względu na trudność. Łatwymi są:

 • Puchatek;
 • Hala Szrenicka.

Trudne i średniotrudne są:

 • Lolobrygida;
 • Śnieżynka.

Bardzo trudna:

 • FIS.

Łącznie Szrenica oferuje 12 kilometrów tras zjazdowych. Każdy miłośnik narciarstwa znajdzie tutaj trasę, która mu się spodoba. W Szklarskiej Porębie można spędzić wspaniały aktywny urlop z całą rodziną. Dwie niebieskie trasy będą wprost idealne do nauki jazdy na nartach. Na trudniejszych trasach doskonale będą bawić się osoby, które są bardziej doświadczone w narciarstwie.

Nazwa Trasy Trudność trasy Długość trasy Szerokość trasy Różnica poziomów
Puchatek Łatwa 1470 m 15 – 35 m 172 m
Śnieżynka Trudna 2080 m 15 – 35 m 300 m
Lolobrygida Trudna 4400 m 15 – 45 m 602 m
FIS Bardzo trudna 2000 m 30 – 50 m 510 m
Stok slalomowy Hala Szrenicka Łatwa 650 m 100 – 200 m 120 m
Stok szkoleniowy BABY LIFT Łatwa 80 m 17 m

W Szklarskiej Porębie można nie tylko uprawiać zjazdy na nartach. Miejsce to jest bardzo popularne wśród narciarzy biegowych. Przybywają oni do Szklarskiej Poręby z całej Polski, by skorzystać z doskonale przygotowanych tras biegowych. Liczą sobie one ponad 100 kilometrów i mają kształt koniczyny. Trasy można dopasować w zależności od poziomu zaawansowania.

Wyciągi narciarskie

Na Szrenicę można wjechać jednym z ośmiu wyciągów. Są tutaj 3 koleje linowe:

 • Szrenica 1;
 • Szrenica 2;
 • Karkonosz Express.

5 wyciągów narciarskich:

 • Ściana;
 • Świąteczny Kamień;
 • Hala Szrenicka 1;
 • Hala Szrenicka 2:
 • Baby Lift.

Infrastruktura w Ski Arena Szrenica

Na terenie Ski Arena Szrenica znajduje się wiele wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie chcą zabierać ze sobą sprzętu narciarskiego lub w ogóle go nie mają. Ceny są tutaj porównywalne do tego, co oferują wypożyczalnie w innych regionach. W Szklarskiej Porębie znajduje się również wiele szkółek narciarskich. Osoby, które nigdy nie miały styczności z narciarstwem, mogą tutaj rozpocząć swoją przygodę. Szkółki oferują indywidualne lekcje z instruktorem, dzięki którym można nauczyć się jeździć na nartach od podstaw. Tutejsze szkółki stoją na bardzo wysokim poziomie i pozwalają poznać podstawy narciarstwa.

W okolicy Ski Arena Szrenica jest bardzo dobre zaplecze noclegowe. Bez problemu można tutaj znaleźć hotele i pensjonaty o zróżnicowanej cenie i warunkach. Ceny w Szklarskiej Porębie są dosyć atrakcyjne w porównaniu do innych górskich miejscowości w Polsce.

Ski Arena Szrenica – co jeszcze warto wiedzieć?

Warunki panujące w regionie przypominają te, które panują w Aplach. Śnieg często utrzymuje się tutaj nawet do wczesnej wiosny. Na północnych stokach można tutaj jeździć jeszcze w kwietniu, śnieg jest bardzo długo zmrożony nawet pomimo wiosennego słońca. Nie tylko zimą warto tutaj przyjechać. Również w miesiącach cieplejszych warto zdecydować się na urlop w Szklarskiej Porębie. Na Szrenicę można bez problemu wejść w miesiącach letnich i wiosennych. Nie jest to specjalnie trudne, a widoki są naprawdę piękne. Jeżeli spędzasz urlop w Szklarskiej Porębie, to warto udać się na górę. Na Szrenicę można dostać się pieszo czerwonym szlakiem od Wodospadu Kamieńczyka lub łagodną i utwardzoną drogą ze Szklarskiej Poręby. Wycieczka z Wodospadu Kamieńczyka będzie trwała około 1,5 godziny. Każdy miłośnik chodzenia po górach powinien zdecydować się na wejście na szczyt.

Czy warto udać się do Ski Arena Szrenica? Miłośnicy narciarstwa na pewno docenią dobrą infrastrukturę, którą oferuje to miejsce. Kolejną zaletą jest bogata baza noclegowa. Jeżeli chcesz nauczyć się jeździć na nartach, to może to być doskonałe miejsce do tego. Szklarska Poręba ma naprawdę wiele do zaoferowania każdemu turyście!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *