Playa de las Teresitas na Teneryfie. Piaszczysta plaża na wulkanicznej wyspie

Playa de las Teresitas to jedna z najpiękniejszych plaż na Teneryfie. Jak tam trafić i czym wyróżnia się wybrzeże tej hiszpańskiej wyspy? Jakie są atrakcje w okolicy plaży? Wyjaśniamy!

playa de las teresitas

Plaże na Teneryfie są zwykle pełne kamieni albo szarego, wulkanicznego pyłu. Wyjątkiem jest północno-wschodnie wybrzeże w odległości 10 km od Santa Cruz. Właśnie tu znajduje się Playa de las Teresitas, która wyróżnia się złotym, lśniącym w słońcu piaskiem i cudownym widokiem na masyw gór Anaga. Kąpielisko od górskich zboczy oddziela szpaler palm, dracen i sosen kanaryjskich. Bazą wypadową na plażę jest klimatyczne, spokojne miasteczko San Andres. Brzmi pięknie, prawda? Sprawdź, dlaczego warto poznać bliżej tę okolicę.

Playa de las Teresitas. Skąd wziął się piasek na wulkanicznej plaży?

Pierwotnie miejsce to było typowym, kanaryjskim wybrzeżem z warstwą wulkanicznej gleby. Zamykało je wejście do wąwozu las Teresas. Na przełomie lat 60. i 70. XX wieku zbudowano tu piaszczystą plażę o długości 1,5 kilometra i szerokości 80 metrów. Najpierw powstał falochron, który zapobiega podmywaniu wybrzeża przez silne fale, a zarazem zapewnia turystom bezpieczną kąpiel. Następnie statkami z afrykańskich portów dostarczono pustynny piasek. Z czasem powstała też infrastruktura, która ułatwia mieszkańcom i turystom komfortowy wypoczynek.

Zobacz też:
Gdzie leży Teneryfa? Klimat i położenie geograficzne

Plażowanie w San Andres. Bezpieczeństwo, czystość i wygoda

Przy kąpielisku znajdziesz wypożyczalnię leżaków i parasoli. Są też kabiny prysznicowe, toalety i przebieralnie. W pobliżu znajduje się kilka drink-barów, lodziarni i restauracji, a także bezpłatny parking. Woda jest płytka, więc dzieci mogą się bezpiecznie kąpać. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy wodni. Kolejna zaleta to bliskość do okolicznych atrakcji oraz cudna panorama miasteczka i skalistych gór.

Znudziło cię plażowanie? Obejrzyj atrakcje w okolicy

Z pewnością warto wjechać autem na punkt widokowy Mirador de las Teresitas i popatrzeć na wybrzeże z góry. Warto też polecić malowniczą trasę samochodową z miejscowości San Andrés do San Cristóbal de La Laguna, które jest klimatycznym miasteczkiem z historyczną, zabudową w kolonialnym stylu. Droga wiedzie przez masyw górski Anaga i można stąd podziwiać przepiękną panoramę gór i wybrzeża. Równie ciekawe jest miasto Santa Cruz de Tenerife, będące stolicą wyspy. Sporo tu unikatowych zabytków i uroczej, miejskiej zieleni.

Urlop na Kanarach – słońce, palmy i obłędne panoramy

Wczasy na Teneryfie kojarzą się turystom z gwarancją dobrej pogody, pięknymi widokami i urokiem kolonialnej, hiszpańskiej wyspy. Warto pamiętać, że klimat na Wyspach Kanaryjskich jest dość zróżnicowany, a dokuczliwe upały są tam rzadkością. Latem często temperatura powietrza jest niemal równa z temperaturą fal oceanu przy brzegu. Turystów zachwyca też egzotyczna przyroda, w tym pola bananowców i winnic oraz liczne palmy kanaryjskie. Dodatkowym atutem jest urozmaicony krajobraz, pełen wąwozów, wzgórz i wulkanicznych szczytów górskich.

Zobacz też:
Paisaje Lunar – Księżyc na Teneryfie. Poznaj szlaki w rejonie Skał Księżycowych!

Wiesz już, dlaczego warto odwiedzić plażę Playa de las Teresitas. Teneryfa to turystyczny hit Wysp Kanaryjskich. Pozostałe wyspy są równie piękne, ale nie ma tam tłumów nawet w sezonie turystycznym. Niewątpliwie duże znaczenie ma fakt, że choć leżą one na Atlantyku, to jako archipelag hiszpański, należą do Unii Europejskiej. Nie ma więc problemów ani z dokumentami wyjazdowymi, ani z walutą.


Zobacz też:

Zobacz też:
El Medano – Teneryfa. Najlepsze wakacyjne plaże do kitesurfingu według surferów. Sprawdź aktywny wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.