Le Morne Brabant to półwysep na Mauritiusie, który od 2008 roku wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kilometry malowniczych plaż i skaliste wzniesienie są wizytówką tego ciekawego zakątka wyspy, gdzie twoja egzotyczna podróż może nabrać barw górskiej wspinaczki. Jaka jest historia tego miejsca i co wyróżnia tutejsze ośrodki wśród innych resortów wyspy?

Życie za wolność – Le Morne Brabant i niewolnictwo

le morne brabant półwysep

Wyposażony dziś w dobrą ofertę wypoczynkową i liczne hotele półwysep swe znaczenie zawdzięcza długiej historii zamieszkiwania przez tzw. marrons. To ich życie jest przedmiotem wzruszających legend z XVIII i XIX w.

Kim byli marrons?

Słowo marron, pochodzące z francuskiego, oznacza zbiegłego z plantacji bądź statku niewolnika, najczęściej czarnoskórego. Często byli to ludzie, którym los nie dawał żadnej innej szansy poza ukrywaniem się i życiem w skromnych warunkach w odległych miejscach.

Legenda o końcu maurytyjskiego niewolnictwa

le morne brabant tęcza nad lądem

1 lutego 1835 roku, kiedy na Mauritiusie oficjalnie zniesiono niewolnictwo, patrol policji został wysłany na półwysep, aby poinformować tutejszych zbiegów, że stali się wolnymi obywatelami. Ci, przekonani, że organizuje się obławę, wspięli się na skałę Morne Brabant, gdzie wielu z nich miało rzucić się w dół, wybierając śmierć zamiast zniewolenia. Legenda ta nie została potwierdzona przez wykopaliska, lecz żywo funkcjonuje w świadomości lokalnej społeczności.

Le Morne Brabant piękny półwysep na Mauritiusie

Wspinaczka na górę Le Morne Brabant: kup bilet!

Wycieczka na szczyt

le morne brabant plaża kiteowa

Le Morne Brabant okazuje swe piękno w pełnej krasie, dopiero gdy uda się zdobyć wysoki na 556 m szczyt. Podczas wycieczki z przewodnikiem czekają cię opowieści i legendy z kilku wieków niewolnictwa, a widok z wierzchołka dostarczy idealnych kadrów i wspomnień.

Jak zorganizowany jest wypad – informacje praktyczne

le morne brabant zachód
Terminy wycieczekna żądanie
Plan wycieczki
 • szczyt krzyżowy góry Le Morne Brabant;
 • przyroda Mauritiusa;
 • historia wyspy z profesjonalnym przewodnikiem;
 • 4 skaliste odcinki ścieżki.
Cena241 zł/os — kup bilet
Czas trwania4 godz.
Języki przewodnikaangielski, francuski
W ofercie
 • odbiór na plaży Le Morne Kitesurfing;
 • certyfikowany przewodnik;
 • przekąski;
 • zdjęcia.
Ograniczenia udziału
 • kobiety w ciąży;
 • osoby z lękiem wysokości;
 • osoby mające problemy z plecami;
 • osoby o niskim poziomie sprawności fizycznej;
 • osoby z dysfunkcjami ruchowymi;
 • osoby z problemami kardiologicznymi;
 • osoby cierpiące na zawroty głowy.

Mauritius, obok leniwych dni na rajskich plażach, zapewnia także wiele krajoznawczych przygód. W południowej części wyspy warto wspiąć się na Le Morne Brabant i poświęcić chwilę na myśl o krzyżujących się tu ludzkich losach. Podczas słonecznych wakacji można lepiej zrozumieć wagę daru wolności.

Archiwum: marzec 2022

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: