Ile aux Cerfs – wyspa w objęciach dzikiej przyrody

Niewiele jest miejsc, które zachowują pełną szatę dzikiej flory i fauny, będąc jednocześnie dobrze dostępną atrakcją turystyczną. Położona u wschodnich wybrzeży Mauritiusa Ile aux Cerfs to oaza z kilkoma kilometrami plaż.

ile aux cerfs

Na Ile aux Cerfs najłatwiej dostać się z maurytyjskiej miejscowości Trou d’Eau Douce, skąd wypływają liczne prywatne łódki obsługujące całodzienne wycieczki bądź kursujące niczym minipromy. Na miejscu czekają liczne atrakcje dobrze przygotowanej infrastruktury oraz dzika południowa część wyspy. Sprawdź, co warto zobaczyć na Ile aux Cerfs!kup bilety

Atrakcje Ile aux Cerfs – znajdź swój sposób wypoczynku

ile aux cerfs plaża z roślinnością i kamieniami

 

Wyspa Ile aux Cerfs to miejsce, gdzie można w spokoju spędzić jeden dzień podczas większej podróży na Mauritius. Informacji o dojeździe i atrakcjach chętnie dostarczą miejscowi, z którymi zawsze można negocjować ceny usług.

Kup bilet na rajską wyspę już teraz!

Co robić na plaży?

ile aux cerfs plaża

Tutejsze plaże mają w ofercie całą gamę sportów wodnych od nurkowania w szmaragdowym oceanie po kitesurfing, do którego sprzęt można z łatwością wypożyczyć. Wypad przez niewielką piaszczystą płyciznę do niezagospodarowanej południowej części wyspy to z kolei kontakt z dziką przyrodą i jeszcze lepszy rewir do nurkowania.kup bilety

Światowa rozrywka na odległej wyspie

Na tej stosunkowo niewielkiej îlot (fr. wysepka) niemiecki golfista Bernhard Langer we współpracy z hotelem Le Touessrok zaprojektował wygodne pole golfowe. W ofercie hoteli znajdziesz baseny, plażowe bary z drinkami i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Turystom służy też mnóstwo maleńkich restauracji, gdzie zjeść można owoce morza czy smażoną piranię.

Zobacz też:
Le Morne Brabant – przejrzyj się w lustrze oceanu. Idealne wakacje na Mauritiusie

Rajski rejs – jeden dzień na katamaranie

ile aux cerfs widok z lotu ptaka

Kto zapragnie niezależnej wizyty na Wyspie Jeleni i łatwego dostępu do jej dziewiczej południowej części, będzie mógł jeszcze w porcie Pointe Jerome na Mauritiusie wynająć cieszące się wspaniałą opinią stateczki ze szklanym dnem, bądź katamarany. W ramach rejsu czekać będzie lekki posiłek z grilla na łodzi i wiele możliwości podziwiania podmorskiej fauny. Nie zabraknie delfinów i kolorowych ryb.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Victoria (@vixxytoria)

 

Terminy wycieczek na żądanie
Plan wycieczki
  • rejs z Pointe Jerome na Ile aux Cerfs i z powrotem;
  • nurkowanie z kolorowymi rybami przy rafach koralowych;
  • obserwowanie delfinów;
  • lunch w formie grilla z napojami na morzu.
Cena 287 zł/os — kup bilety
Czas trwania 7 godz.
Języki przewodnika angielski, francuski
W ofercie
  • lunch w formie grilla i napoje;
  • raki (opcja);
  • lekkie śniadanie przed wyjazdem;
  • transport z dowolnego miejsca na Mauritiusie (opcja).
Ograniczenia udziału
  • osoby z dysfunkcjami ruchowymi

 

Jeśli spędzasz wakacje na Mauritiusie i szukasz malowniczej ostoi przyrody, Ile aux Cerfs będzie idealnym miejscem na jednodniowy wypad. O każdej porze roku znajdziesz tu, wedle potrzeby, barwną rozrywkę lub relaksującą ciszę.

Zobacz też:
Le Morne Brabant – przejrzyj się w lustrze oceanu. Idealne wakacje na Mauritiusie

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.