La Perle Dubai – czym wyróżnia się najsłynniejszy spektakl teatralny w Dubaju?

La Perle Dubai to teatr dla wymagających i jedna z najważniejszych atrakcji, jakimi może się pochwalić Dubai. Na czym polega jego fenomen? Czy warto poświęcić mu swój czas? Sprawdzamy!

La Perle Dubai
Ocena

Dubaj jest jednym z najważniejszych punktów na trasie podróży dla wielu osób, które chcą poznać lepiej Emiraty Arabskie i ich kulturę. Miasto to znane jest przede wszystkim z wysokich budowli i sztucznych wysp, kuszących miłośników plażowania w luksusowym otoczeniu. Nie brak tu również największego na świecie centrum handlowego Dubai Mall i eleganckich hoteli, w których zatrzymują się turyści z niemal wszystkich krajów. Bogate i nowoczesne miasto przyciąga swoją ofertą również miłośników sztuki teatralnej i cyrkowych pokazów. Czy warto wybrać się na najsłynniejsze w Dubaju widowisko, które cieszy się międzynarodowym uznaniem? Jak zaplanować takie wydarzenie? Z tego teksu dowiesz się, dlaczego rewia na wodzie jest tak popularna i co zrobić, aby popisy aktorów zobaczyć na własne oczy.

Al Habtoor City – czym wyróżnia się ta dzielnica?

Jeśli chcesz na własne oczy zobaczyć słynne przedstawienie, musisz przenieść się nad Dubajski Kanał Wodny. Kanał ten sam w sobie jest ważną ciekawostką, której podczas zwiedzania Dubaju warto przyjrzeć się uważniej. Ta droga wodna liczy sobie ponad 3 km długości, a do użytku została oddana w 2016 roku. Jej budowa sprawiła, że zatoka Creek zyskała połączenie z Zatoką Arabską, co dla mieszkańców emiratu oznaczało sporo korzyści. Ta droga wodna szybko stała się też atrakcją turystyczną, kuszącą miłośników pięknych widoków i dobrej zabawy.

To właśnie tutaj, nad najsłynniejszym kanałem w Emiratach, rozciąga się Al Habtoor City – rekreacyjna dzielnica, na terenie której nikt nie może narzekać na nudę. Czekają tu liczne atrakcje dla fanów rozrywki oraz słynne hotele, w których nawet najbardziej wymagający goście będą mogli poczuć się doskonale. Tu, w bezpośrednim sąsiedztwie Downtown Dubai (dzielnicy znanej z najwyższych wieżowców w ZEA), na każdego przybysza czeka moc dobrej zabawy i wiele niespodzianek: widowisk, koncertów i imprez kulturalnych. W szerokiej ofercie tutejszych lokali każdy gość znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

W samym sercu Al Habtoor czeka też nowoczesny teatr, przyciągający miłośników mocnych wrażeń z całego świata. To jedna z tych atrakcji, których w trakcie wycieczki po Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie można pominąć. Jakie czynniki decydują o jego wyjątkowości?

Najsłynniejsze show w Dubaju – czym wyróżnia się to widowisko?

Spektakl stworzony przez Franca Dragone cieszy się ogromną popularnością. Belgijski reżyser, znany m.in. ze współpracy z Cirque du Soleil, zaskoczył już nie raz. Ten oryginalny twórca, uznawany za jednego z najbardziej kreatywnych twórców na świecie, stworzył jedyne w swoim rodzaju dzieło. Opowiada ono o poławiaczach pereł, którzy w dziejach Emiratów odegrali istotną rolę.

Czym wyróżnia się widowisko, które dostarczy niezapomnianych wrażeń nawet najbardziej wymagającym osobom? Przede wszystkim obsadą. W sztuce tej bierze udział aż 65 światowej klasy artystów z 23 krajów świata, którzy pojawiają się na wodnej scenie o imponujących rozmiarach. Wspaniała choreografia i scenografia, odważne popisy akrobatów i wciągająca historia – oto najprostsza recepta na sukces, z której skorzystali twórcy tego widowiska.

Jak zaplanować wizytę w tym miejscu?

Jeśli chcesz zobaczyć spektakularny występ, musisz w porę zarezerwować wstęp. O czym musisz wiedzieć, zanim dokonasz rezerwacji?

Gdzie i jak kupisz bilet?

Bilety na wybrane miejsca kupisz m.in. przez internet. Wiele biur podróży oferuje wejście na ten występ, łącząc go w jednym pakiecie z innymi pobliskimi atrakcjami. Miejsce możesz też wykupić samodzielnie, w czym pomogą ci liczne portale rezerwacyjne. Jeśli chcesz na własne oczy zobaczyć popisy artystów, musisz jednak sporo wydać. Koszty związane z taką atrakcją to około 300 złotych, przy czym ostateczna cena zależy do tego, w jakim miejscu zechcesz siedzieć. Choć brak tu zniżek dla dzieci, maluchy poniżej 2. roku życia mogą skorzystać z darmowego wstępu.

Rodzaje wejściówek – czym się różnią?

Osoby kupujące bilety na widowisko mogą skorzystać aż z trzech różnych rodzajów wejściówek. Ich ceny są zróżnicowane. Kto zapłaci najwięcej, ten zasiądzie w najlepszych rzędach. Na szczęście nawet najtańsze miejsca są ustawione w taki sposób, by widz mógł w pełni cieszyć się kolejnymi występami.

Dla spragnionych mocnych wrażeń widzów przygotowano tu 1300 miejsc, choć rzędów jest tylko 14. Krzesła są za to rozstawione w taki sposób, aby każdy widz miał dobry widok na główną atrakcję – scenę o powierzchni 860 metrów kwadratowych. Swoje robi też dekoracja, do stworzenia której wykorzystuje się tu aż 2,7 miliona litrów wody.

Kiedy możesz oglądać widowisko?

Chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu? Okazji masz wiele. Od wtorku do niedzieli odbywają się po dwa pokazy dziennie: pierwszy o godzinie 18:30, drugi o 21:30. Każdy z nich trwa 90 minut. Pamiętaj jednak, że musisz się zgłosić na miejscu z biletem przynajmniej pół godziny wcześniej. Dzięki temu w porę zajmiesz wyznaczone miejsce i zdążysz wczuć się w atmosferę tego unikalnego obiektu.

Przedstawienia w dobie pandemii

Choć organizatorzy przygotowali wiele miejsc dla publiczności, musisz pamiętać, by z pewnym wyprzedzeniem zarezerwować miejsce. Ma to związek z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, które zmieniają się w zależności od sytuacji. Oznacza to m.in. ograniczenie ilości osób na widowni oraz obowiązek zakładania maseczki.

Lubisz niezwykłe wydarzenia kulturalne i rozrywkę na wysokim poziomie? Jeśli tak, koniecznie odwiedź Dubaj. W tym mieście wszystko jest wyjątkowe – budowle, hotele czy centra handlowe. W takim miejscu każde widowisko zapiera dech w piersiach, co możesz sprawdzić na własnej skórze podczas wypoczynku w ZEA.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *