Jachty w Dubaju. Dlaczego warto wybrać się na rejs po Zatoce Perskiej?

Rejs jachtem należy do tych atrakcji turystycznych, które uznaje się za najbardziej luksusowe. Luksusowy jest też Dubaj, dlatego może właśnie w tym mieście warto wyczarterować jacht? Ile to kosztuje? Jakie atrakcje można zobaczyć podczas rejsu po Zatoce Perskiej?

jacht dubai

Dubai Marina to dzielnica Dubaju, która słynie przede wszystkim z przystani. To wyjątkowo ekskluzywne miejsce, w którym można spotkać najdroższe jachty świata, między innymi statek Dubai należący do samego premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejka Mohammeda bin Rashid Al Maktouma. Może czas na własnej skórze przekonać się, dlaczego za żeglowaniem przepadają najbogatsi ludzie na świecie? Do wyboru są dwie opcje. Można albo zakupić bilet na dzielony rejs jachtem bądź wyczarterować własny jacht.

Ile kosztuje czarter jachtów w Dubaju?

jacht dubai przystań w mieście

Czarter polega na wynajęciu na określony czas całego jachtu dla siebie. To ile zapłacisz, zależy od jego standardu, czy potrzebujesz sternika i załogi i na jak długo planujesz go wyczarterować. Tańsze jachty motorowe nie powinny kosztować więcej niż 500 AED za godzinę, natomiast największe i najbardziej luksusowe z nich mogą kosztować już ponad 4 000 AED za godzinę, przy czym najczęściej trzeba je wynająć na minimum kilka dni.

Zobacz też:
Prohibicja Dubaj – czy podczas wakacji w Dubaju można kupić alkohol? Przedstawiamy najważniejsze informacje i aktualne zasady

Ile kosztuje rejs jachtem w Dubaju?

Wykupienie biletu na pojedynczy, dzielony z innymi pasażerami rejs jachtem to opcja znacznie tańsza, a również umożliwiająca przeżycie przygody na morzu. Koszt takiej wycieczki zaczyna się od 200 AED za osobę. Trwa ona od 2 godzin i w cenie zazwyczaj poza rejsem są posiłek i napoje. Trasa przebiega zazwyczaj wzdłuż wybrzeża dzielnicy Dubai Marina i naokoło sztucznej palmy Jumeirah.

Co znajduje się na luksusowym jachcie?

jacht dubai pomost przy okrętach

Wyposażenie jachtu różni się w zależności od jego standardu, ale na pewno można się spodziewać:

  • salonu z telewizorem i sprzętem audio,
  • sypialni z prywatnymi łazienkami (w ilości zależnej od wielkości jachtu),
  • ręczników i przyborów toaletowych,
  • kambuzu, czyli okrętowej kuchni,
  • sprzętu do sporządzania napojów,
  • kamizelek ratunkowych i innych środków bezpieczeństwa.

Największe jachty mają oczywiście znaczniej więcej wyposażenia, w tym rzeczy nawet takie jak prywatne lądowisko dla helikopterów.

Co można robić podczas rejsu jachtem?

jacht dubai zacumowane okręty

Poza standardowymi aktywnościami takimi jak opalenie się czy robienie zdjęć morzu istnieje wiele innych, jakich można się podjąć na jachcie. Popularne jest wynajmowanie tych statków tylko po to, by urządzić na nich imprezę. Aktywnościami bardziej związanym z morzem jest pływanie i nurkowanie na pełnym morzu, które jest okazją do podziwiania fauny i flory morskiej. Ci, którym nie wystarczy wyłącznie patrzenie się na ryby, mogą spróbować też swoich sił w łowieniu ich z pokładu jachtu.

Zobacz też:
Dubai Aquarium & Underwater ZOO. Rodzinna atrakcja w największym centrum handlowym na świecie

Podczas rejsów można podziwiać dzielnicę Dubai Marina, która słynie z wieżowców oraz palmę Jumeirah z hotelem Atlantis. Z tej perspektywy budynki wyglądają jeszcze bardziej spektakularnie. Jachtu można również użyć, by poszukać ustronnego miejsca i odpocząć od tłumu. Dubaj to przecież jeden z najbardziej zaludnionych kurortów świata, więc to doświadczenie może być w tym miejscu wyjątkowo cenne.

Rejs jachtem w Dubaju to z pewnością niezwykłe doświadczenie. Można nie tylko odkryć miasto z zupełnie innej perspektywy, ale też obserwować morską dziką przyrodę. Zarówno Dubaj, w którym mieści się przecież najbardziej luksusowy hotel Burj Al Arab, jak i jachty kojarzą się z wyższymi sferami i bogactwem. Dodając jedno do drugiego, otrzymasz jeden z najbardziej ekskluzywnych sposobów spędzania wolnego czasu, jaki możesz sobie wyobrazić.


Zobacz też:
Zobacz też:
Dubai Creek Tower – nowy najwyższy budynek świata w sercu Dubaju. Jak wygląda budowa i ile metrów będzie mieć wieża?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.