Global Village Dubai, czyli cały świat w pigułce. Ile kosztują biletu do niezwykłej atrakcji w Dubaju?

Global Village Dubai to globalna wioska w Dubaju. Nazwa sugeruje, że w tym miejscu możesz doświadczać atrakcji z całego świata, nie opuszczając Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Gdzie znajduje się Global Village Dubai? Ile kosztuje bilet wstępu?

global village dubai

Global Village Dubai prezentuje pawilony tematyczne 78 krajów świata. To rodzaj wesołego miasteczka z pawilonami, które reprezentują poszczególne kraje. Atrakcja ma charakter nieco podobny do wystawy światowej, ale odbywa się w tym samym miejscu co roku. Całość mieści się na ogromnej powierzchni 1,6 miliona kilometrów kwadratowych. Znajduje się na niej 3500 punktów handlowych i gastronomicznych, w których można nabyć produkty z całego świata i skosztować dań pochodzących z różnych regionów. Jest tu wszystko – odzież, rękodzieło, zabawki i nawet najbardziej egzotyczne jedzenie. To dobre miejsce na zakup pamiątek z Dubaju, ponieważ ceny są tu niższe niż w centrum.

Wszystkie pawilony prezentują też kulturę poszczególnych krajów. Muzyka, występy, a także obrazy i inne dzieła sztuki z różnych stron świata to podstawa. Nie brakuje tutaj rozrywki dla dzieci (w tym atrakcji znanych z wesołych miasteczek, takich jak kolejki górskie czy diabelskie koło). Sprawdź, co jeszcze możesz tu znaleźć!

Gdzie znajduje się Global Village Dubai?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ضٰ|Dee (@itsdiamant_)

Global Village Dubai znajduje się na przedmieściach Dubaju, w dzielnicy Majan. To około 25 kilometrów od centrum Dubaju. Można więc pomyśleć o rezerwacji w hotelu położonym w pobliżu, jeśli zależy ci przede wszystkim na tej właśnie atrakcji. W pobliżu jest na przykład The S Hotel, o standardzie 4 gwiazdek (z całkiem przystępnymi cenami noclegu). Jeśli wybrałeś nocleg w centrum, przejazd taksówką wyniesie około 70 dirhamów, czyli około 80 zł. W mieście działa też komunikacja miejska w postaci autobusów.

Zobacz też:
Ile trwa lot do Dubaju? O jakich formalnościach trzeba pamiętać?

Kiedy można odwiedzić Global Village Dubai

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ahsan Iqbal (@ahsaniqbal5096)

Global Village Dubai to typowo sezonowa atrakcja. Co roku otwiera się ona w październiku, a zamyka w kwietniu. Godziny jej otwarcia to od 16:00 do 24:00 czasu lokalnego. W latach 2021-2022 trwa 26. sezon atrakcji. Dobrym momentem na odwiedzenie wioski jest na przykład nowy rok, na który zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń. Można się spodziewać m.in. zapierającego dech w piersiach pokazu fajerwerków. To doskonały moment na zrobienie spektakularnych zdjęć, nie tylko samemu pokazowi, ale też poszczególnym pawilonom. Można dzięki temu dowiedzieć się, jak obchodzi się nowy rok w różnych kulturach.

Ile kosztują bilety wstępu do Global Village Dubai? Sprawdź!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 𝒩𝒶𝒹𝒾𝒶 (@speranza_ne)

Bilet wstępu do Global Village Dubai kosztuje 15 dirhamów, czyli około 17 złotych. Można go kupić na miejscu bądź przez stronę internetową lub oficjalną aplikację wioski. Dzieci poniżej 3. roku życia oraz seniorzy powyżej 65 lat wchodzą za darmo. Cena obejmuje:

  • wejście na teren atrakcji;
  • wstęp na odbywające się na miejscu koncerty.
Zobacz też:
Dubai Miracle Garden - raj dla miłośników kwiatów. Dlaczego warto zwiedzić ten ogród?

Do wioski w Dubaju przyjeżdżają sławni artyści z całego świata. Koncertowali tu m.in. Jason Derulo i Liam Payne. Wszystkie wydarzenia, jakie odbędą w bieżącym sezonie, są wyszczególnione na stronie internetowej.

Global Village Dubai to z pewnością miejsce warte odwiedzenia. Bilet wstępu nie jest drogi, a to, co oferuje wioska, jest nieporównywalne z żadnym innym miejscem na świecie. Jest to atrakcja, która trzeba zobaczyć, jeśli planujesz pobyt w Dubaju. Można za jednym razem zakosztować kultury arabskiej i tej z innych regionów świata. Do tego doskonale zabawisz się na przeróżnych pokazach i koncertach, a także kupisz unikatowe pamiątki, które zaskoczą znajomych.


Zobacz też:
Zobacz też:
Ain Dubai w UAE to największy diabelski młyn. Sprawdź ceny biletów na koło widokowe i atrakcje Bluewaters Island w Dubaju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.