Gdańsk to nie tylko Stare Miasto – odwiedź wyspę Sobieszewską, Westerplatte i inne jego zakątki!

Każdy kto chociaż raz był w Gdańsku, na pewno pozostanie pod jego urokiem na zawsze. To magiczne miejsce przyciąga jak magnes miliony turystów z całego świata. Nie bez powodu. Ciekawa historia, mnóstwo zabytków kulturalnych i architektonicznych oraz niepowtarzalna atmosfera zachęcają do odwiedzin i odkrywania jego tajemnic.

Ocena

Co warto zobaczyć w Gdańsku

Zwiedzanie Gdańska jest ucztą dla duszy. Mnogość interesujących i inspirujących miejsc sprawia, że każdy turysta znajdzie w nim coś dla siebie. Trudno pozostać obojętnym widząc wspaniałe, imponujące kamienice przy głównych uliczkach, charakterystyczną Bramę Wyżynną, czy Złotą na Trakcie Królewskim oraz Fontannę Neptuna, przy której zawsze zatrzymują się podróżujący, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie. Przechadzając się alejkami miejskimi, można napotkać po drodze wiele kawiarenek, sklepików z bursztynami i biżuterią, pracowniami bursztynu, z których Gdańsk słynie. Godne polecenia są wakacyjne Jarmarki Dominikańskie, podczas których uliczki przepełnione są drobnymi kramikami, na których oferowane są przepiękne ozdoby rzemieślnicze i rękodzielnicze. Eksplorując miasto nie można pominąć zwiedzania ciekawych obiektów historycznych, architektonicznych i sakralnych, jakimi są  Kościół Mariacki, Ratusz, czy sławny Żuraw na Motławą.

Co odwiedzić poza centrum Gdańska?

Wiadomo, że najznamienitsze atrakcje Gdańsk ma do zaoferowania w swojej starej, centralnej części. Jednak poza jego granicami można odnaleźć równie interesujące miejsca, które warto zobaczyć.

Westerplatte jako twierdza międzynarodowej historii

Jednym z najbardziej interesujących obiektów Gdańska jest Westerplatte, które wszystkim kojarzy się z II wojną światową. I słusznie, ponieważ to właśnie tam się ona zaczęła. Dzisiaj na ten półwysep przybywają wielbiciele historii oraz ci, którzy chcą więcej usłyszeć o bohaterskiej walce żołnierzy we wrześniu 1939 roku. Dzisiaj przechadzając się alejkami parku prowadzącego do sławnego Pomnika Obrońców Wybrzeża, można zauważyć byłe wartownie, forty oraz koszary, które nawet teraz posiadają na murach znamiona bitwy w postaci dziur po kulach. W takich miejscach dobrze jest skorzystać z usług przewodnika z fifitravel.pl, który wykorzystując zasoby swojej wiedzy, będzie w stanie przekazać jak najwięcej informacji zaciekawionym turystom.

Wyspa Sobieszowska – odpoczynek na łonie natury

Dla turystów zmęczonych ciągłym zwiedzaniem miejskich krajobrazów, doskonałą alternatywą jest wizyta na Wyspie Sobieszowskiej, która zwana jest „płucami Gdańska”, ze względu na obecność drzew i zieleni. Oprócz świeżego powietrza można tam również skorzystać z długich i obszernych plaż. Natomiast pasjonaci biologii powinni się udać do Rezerwatu przyrody Ptasi Raj, będącego strefą wypoczynku ptaków przelotnych. Na Wyspie Sobieszowskiej można się pobawić w poszukiwanie bursztynów, gdyż obfituje ona właśnie w obecność tego złotego minerału.

Wycieczki zorganizowane – z przewodnikiem, czy  bez?

Wybór sposobu zwiedzania zawsze zależy od preferencji turysty. Wyjazdy grupowe organizowane przez fifitravel.pl zawsze są dopięte na ostatni guzik, a podróżujący nie musi się kłopocić sprawami organizacyjnymi. Warto z nich skorzystać, ze względu na:

  • ciekawą ofertę w postaci niekonwencjonalnych form zwiedzania, np. rejs Motława – Westerplatte, Gdańsk z pokładu autobusu
  • obecność wykwalifikowanych przewodników, także wielojęzycznych
  • niższe koszty w przeliczeniu na jednego turystę
  • brak problemów organizacyjnych

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *