Alkohol w Dubaju – dostępność oraz zasady spożywania

Dubaj – alkohol nie jest powszechny, ponieważ księstwo należy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie obowiązuje islam. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na jakich zasadach można spożywać alkohol!

dubaj alkohol
Ocena

Alkohol w Dubaju jest szerzej dostępny dopiero od kilku lat. Turyści przyjeżdżający na wakacje nie potrzebują już specjalnych zezwoleń, by móc go kupić, jednak są zobowiązani przestrzegać obowiązujących zasad.

Dubaj, a alkohol

Do 2019r. turyści odwiedzający Dubaj, mogli spożywać alkohol wyłącznie w hotelach i restauracjach hotelowych. Aktualnie mogą kupować alkohol bez konieczności posiadania licencji. Ważne jest, by podczas zakupu okazać paszport. Sprawa wygląda nieco inaczej, jeśli chodzi o rezydentów Dubaju. Ci, chcąc kupować alkohol, muszą wykupić specjalną licencję. Dotyczy to oczywiście osób, które nie są muzułmanami, ponieważ wyznawcy islamu alkoholu spożywać nie mogą. Po uchwaleniu nowych przepisów, trunki wysokoprocentowe są dostępne w specjalnych sklepach monopolowych MMI oraz African + Eastern.

Obostrzenia związane ze spożywaniem alkoholu

Obecnie kupienie alkoholu jest o wiele prostsze, jednak i tak wiążę się z kilkoma zasadami. Chcąc kupić alkohol należy okazać paszport oraz wypisać formularz i deklarację. Dokumenty są dowodem na to, że jesteśmy świadomi obowiązującego prawa i deklarujemy przestrzeganie wszystkich reguł. Jeśli chodzi o turystów, należą do nich przede wszystkim:

  • zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych
  • zakaz przemieszczania się pod wpływem alkoholu
  • zakaz eksponowania alkoholu w miejscach publicznych

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *