Jaką aurą powita cię Dubaj? Pogoda w ZEA, czyli kiedy najlepiej pojechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Większa część terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich to skrajnie sucha pustynia, ale przybrzeżne miasta mają łagodniejszy klimat, do nich zalicza się też Dubaj. Pogoda, jaka cię tam przywita, nie powinna być zaskoczeniem. Czytaj nasz tekst i sprawdź, jakiej aury możesz się spodziewać!

dubaj pogoda

Dubaj położony jest w strefie klimatu zwrotnikowego kontynentalnego suchego. Morze latem nagrzewa się i przyjmuje ciepło, a zimą je oddaje, dzięki czemu miasto cieszy się stosunkowo przyjemnym klimatem, w przeciwieństwie do rozciągającej się na południu pustyni. W Dubaju ciepło lub bardzo ciepło jest przez cały rok, a roczna suma opadów to zaledwie 80 -140 mm. Wilgotność powietrza jest za to dość wysoka i rzadko spada poniżej 50%. Wyjazd do Dubaju najbardziej poleca się w maju, czerwcu, październiku i listopadzie. Jeśli zaś chce się doświadczyć prawdziwie gorących arabskich nocy, warto wybrać się do Emiratów w lipcu lub sierpniu. Trendy pogodowe w tych miesiącach to naprawdę ekstremalnie wysokie, przynajmniej w porównaniu do polskich warunków, temperatury.

Dubaj – pogoda w styczniu

dubai pogoda drapacze chmur nad wodą

Czy początek roku jest dobrym momentem na wyjazd do miasta? Pogoda w Dubaju w styczniu jest najchłodniejsza, ale wciąż całkiem ciepła. Temperatura wynosi średnio 23 °C w dzień i 13 °C w nocy. Woda jest całkiem przyjemna, ma 22 stopnie Celsjusza. Średnio zdarzają się 2 dni deszczowe na cały miesiąc. To raczej jeden z gorszych momentów na wakacje w ZEA, ale wciąż rzadko rozczarowuje pogodą.

Zobacz też:
Legoland Dubai. Park rozrywki z klockami Lego w Dubaju.

Dubaj – pogoda w lutym

W lutym temperatura w ZEA rośnie. Średnia temperatura wynosi 25°C w dzień, a 14°C w nocy. Jest więc ciepło, przynajmniej jak na przyzwyczajenia Polaków. Woda jest za to nieco chłodniejsza niż w styczniu i ma około 21 stopni. Można się więc kąpać, nawet jeśli nie jest się morsem. To całkiem niezły moment, by ze skutej lodem Polski przenieść się do ciepłego, arabskiego kraju.

Dubaj – pogoda w marcu

dubai pogoda kobieta patrzy na biurowce

Wraz z początkiem wiosny temperatura w mieście to już 29°C za dnia. W nocy to 16°C. Temperatura wody to już całkiem przyjemne 22°C. Średnio zdarzają się dwa deszczowe dni w miesiącu. Marzec to zatem niezły moment na wizytę w Dubaju. Nie jest ani za chłodno, ani za gorąca, ale jako że zdarzają się deszcze, jest to raczej mniej polecany miesiąc na wyjazd.

Dubaj – pogoda w kwietniu

W kwietniu temperatury w Dubaju zaczynają osiągać już wielkości rzadko występujące w Polsce. To 34 °C w dzień i 20 °C w nocy. Można więc powiedzieć, że jest już bardzo ciepło, a temperatura wody na poziomie 25 °C zachęca do kąpieli. W całym miesiącu zazwyczaj zdarza się zaledwie jeden deszczowy dzień. Kwiecień to więc jeden z najlepszych miesięcy do odwiedzenia Dubaju.

Zobacz też:
Dubai Frame – co symbolizuje największa rama Dubaju? Budynek, architektura, ceny biletów. Komu przysługuje bezpłatny wstęp do arabskiej atrakcji turystycznej? Zjednoczone Emiraty Arabskie na wakacje!

Dubaj – pogoda w maju

dubai pogoda kobieta przygląda się miastu

Prognozy pogody na maj w Dubaju wskazują, że w tym miesiącu zaczyna się już prawdziwe lato. Woda jest ciepła – to 28°C, a temperatura powietrza wynosi średnio 39°C . W nocy najczęściej nie spada poniżej 23°C . To pogoda, którą w Polsce uznaje się już za upalną. Trzeba do tego dodać, że najczęściej w tym miesiącu nie spada w Dubaju ani kropla deszczu. Jeśli lubisz intensywne słońce i ciepłą wodę, Maj to dobry miesiąc na odwiedzenie Dubaju.

Dubaj – pogoda w czerwcu

W czerwcu w Polsce zaczynają się wakacje i sezon urlopowy, natomiast w Dubaju powietrze i woda stają się wręcz gorące. To odpowiednio 41 i 31 °C . Ponadto, tak jak w maju, szanse na opady są bardzo nikłe. To dobry moment na wakacje, jeśli jest się fanem wysokich temperatur, choć ekstremalne ciepło w Dubaju pojawia się dopiero w następnych miesiącach.

Dubaj – pogoda w lipcu

dubai pogoda kobieta tworzy gest serca

W lipcu pogoda długoterminowa w stolicy ZEA ponownie wskazuje na ocieplenie. To aż 42°C w dzień i 28°C w nocy. Opadów się nie odnotowuje. Do tego bardzo ciepła woda o temperaturze 33°C i można powiedzieć, że pogoda jest idealna na wyjazd dla fanów iście tropikalnych upałów. Trzeba tylko pamiętać o piciu wody. Dubajska pogoda może dać w kość nawet najbardziej ciepłolubnej osobie.

Zobacz też:
Dubai Marina. Co trzeba wiedzieć o tej dzielnicy Dubaju?

Dubaj – pogoda w sierpniu

Jeśli chcesz wybrać się do Dubaju w sierpniu, pamiętaj, że to najgorętszy miesiąc w tym regionie. Temperatury przekraczają 43°C w dzień, a w nocy 29°C. Opady praktycznie się nie zdarzają, a wilgotność powietrza jest najniższa w roku. Dla Polaka mogą to być prawdziwie ekstremalne warunki.

Dubaj – pogoda we wrześniu

We wrześniu wreszcie notuje się spadki temperatur. W dzień jest to 40°C, a w nocy 26°C. Temperatura wody, podobnie jak w sierpniu i lipcu wciąż jest wysoka i wynosi 33°C. To bardzo dobry moment na wyjazd do Dubaju. Można w ten sposób nieco przedłużyć sobie lato.

Dubaj – pogoda w październiku

Można powiedzieć, że o ile w Polsce w październiku nastaje już w pełni jesień, w Dubaju lato trwa. 36°C w dzień oraz 22°C w nocy. Według prognoz długoterminowych szanse na opady są znikome, a woda ma 31°C. Kolejny miesiąc idealny na późne wakacje.

Dubaj – pogoda w listopadzie

dubai pogoda panorama miasta przy zachodzie

Listopad to wciąż dobry moment na pojechanie do Dubaju. Delikatnie zwiększa się szansa na opady, za to temperatura wciąż pozostaje wysoka i wynosi 30°C w dzień i 19°C w nocy. Amatorów kąpieli ucieszy fakt, że woda wciąż jest ciepła, mając 28°C.

Zobacz też:
Cayan Tower – spiralny wieżowiec w sercu Dubaju

Dubaj – pogoda w grudniu

Grudzień jest nieco chłodniejszym miesiącem w Dubaju, co nie znaczy, że jest zimno. Temperatura powierza w dzień to 25 stopni, a w nocy 15°C. Woda ma 24 °C. Wilgotność powietrza wynosi aż 67%, ale deszczowa pogoda zdarza się bardzo rzadko, bo zaledwie jeden dzień w miesiącu.

Zamierzając wybrać się do Dubaju, warto przedtem sprawdzić aktualny stan pogody, choć jej wahania są w ZEA znacznie mniejsze niż w Polsce. Pogoda i klimat w tym kraju należą do bardzo przewidywalnych, ale prognozy nie zawsze się sprawdzają. Niezależnie, czy chcesz pojechać jeszcze w 2021 roku, czy planujesz odwiedzić Dubaj dopiero za rok lub w nieokreślonej przyszłości, nie warto podróżować w ciemno. Dubaj raczej nie zaskoczy złą pogodą – w kraju prawie zawsze jest ciepło, a opady należą do rzadkości. Mimo to można trafić na pechowe, deszczowe dwa dni, na przykład wyjeżdżając w weekend.


Zobacz też:
Zobacz też:
Ain Dubai w UAE to największy diabelski młyn. Sprawdź ceny biletów na koło widokowe i atrakcje Bluewaters Island w Dubaju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.