Arona Teneryfa – co warto wiedzieć o tym miejscu?

Arona Teneryfa to obszar położony na południu wyspy. Obejmuje piękne, piaszczyste plaże i wiele atrakcji turystycznych. Jeżeli planujesz wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie, koniecznie odwiedź też Aronę!

arona teneryfa

Arona (Teneryfa) to gmina miejska znajdująca na południu wyspy. Jest to jedna z chętniej odwiedzanych lokalizacji turystycznych, o łącznej powierzchni 85,6 km². Warto tutaj zaznaczyć, że aż 15 km z tego to szerokie plaże. To także jeden z gęściej zaludnionych obszarów Teneryfy. Co takiego skrywa w sobie Arona?

Arona Teneryfa – południe rajskiej wyspy

Jak większość miejscowości Teneryfy, Arona była kiedyś zwykłą wioską rybacką. W drugiej połowie XX wieku na wyspę zaczęli przyjeżdżać turyści całymi tłumami. Przez ogromne zapotrzebowanie na noclegi i rozrywkę, Arona przekształciła się w tętniące życiem miasto, a w końcu – znany kurort turystyczny. Dziś znajdziesz tam wiele ekskluzywnych hoteli i pięknych plaż.

Arona (Teneryfa) dzieli się na cztery główne obszary:

  • Playa de las Americas – centrum rozrywki wyspy z klubami nocnymi, barami i restauracjami. To także miejsce przyciągające miłośników sportów wodnych. Woda w tym miejscu nadaje się zarówno do nurkowania, jak i surfowania;
  • Los Cristianos – miejsce, które łączy w sobie złociste plaże, czyste morze oraz sklepy i centra handlowe wabiące turystów przez cały rok;
  • Las Galletas-Costa del Silencio – prosta wioska rybacka, która powoli przekształca się w bardziej ekskluzywne miejsce hoteli i restauracji. Jednak wciąż pełno tu uroczej, tradycyjnej architektury;
  • otaczające miasto tereny wiejskie.
Zobacz też:
Teneryfa – Ocean Atlantycki i jego atrakcje. Nurkowanie, rafy, rekiny

Jak poruszać się po Aronie?

Na terenie Arony możesz poruszać się pieszo, rowerem, samochodem lub autobusami. W bardziej rozwiniętych obszarach znajdziesz mnóstwo barów i restauracji, w których zasmakujesz lokalnej kuchni i odświeżających napojów. W wolnych chwilach możesz wybierać pomiędzy sportami wodnymi, jak i pieszym trekkingiem po naturalnych terenach pobliskiego wulkanu Teide. Warto tu wspomnieć, że jest to najwyższy szczyt Hiszpanii. Zachwycą cię tu niesamowite widoki.

Okoliczne parki rozrywki

Niezwykły park wodnej rozrywki Siam Park znajduje się zaledwie 11 km od centrum miasta. To całodzienna zabawa dla całej rodziny, z licznymi zjeżdżalniami i stylizacją w stylu Tajlandii. W okolicy Arony jest też drugi, mniejszy i tańszy park wodny – Aqualand. Jest przeznaczony raczej dla dzieci. Dorosłych zachwycą tu też pokazy delfinów w delfinarium.

Niedaleko położony jest też Jungle Park – zoo stylizowane swoim wyglądem na dżunglę. Zachwycą cię tutaj nie tylko egzotyczne zwierzęta, lecz także prawdziwa, afrykańska roślinność. Odbywają się tu też niesamowite pokazy tresury dzikich zwierząt.

Arona (Teneryfa) to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia dla każdego, kto wybiera się na Wyspy Kanaryjskie. Rybackie miasteczko, które przeobraziło się w popularny kurort turystyczny, przyciąga swoim urokiem podróżników z całego świata. To świetne miejsce wypadowe, z którego z łatwością dotrzesz do wszystkich najpiękniejszych plaż i atrakcji turystycznych wyspy.

Zobacz też:
Teneryfa – restauracje na każdą kieszeń. Gdzie zjeść na Teneryfie w Hiszpanii? Poznaj najsmaczniejsze miejsca Wyspy Kanaryjskiej

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.