Zatoka Kotorska – rejs po „śródziemnomorskim fiordzie”

Wybierz rodzaj rejsu po Zatoce Kotorskiej, jaki najbardziej pasuje do twoich preferencji i wyrusz w niezapomnianą przygodę. Kup bilety na wyprawę po jedynym w swoim rodzaju „śródziemnomorskim fiordzie”!

zatoka kotorska rejs

Zatoka Kotorska to właściwie 4 mniejsze połączone ze sobą zatoki. Na tym obszarze znajduje się 9 malowniczych wysp. Otaczają ją pasma górskie, co daje efekt charakterystycznej, rzadko spotykanej linii brzegowej. Z tego względu, nazywana jest czasem „śródziemnomorskim fiordem”. Rejs po Zatoce Kotorskiej to gwarancja niesamowitych wrażeń – słonecznej pogody i pięknych widoków.

Zatoka Kotorska – ciekawostki

Zatoka Kotorska znajduje się w Czarnogórze, w południowej części Morza Adriatyckiego. Wśród mieszkańców, możesz spotkać się też z potoczną nazwą „boka”. Dlaczego? Wzięło się to od włoskiego „bocca”, co na polski tłumaczy się jako „usta”. Kształt zatoki widziany od góry przywodzi na myśl właśnie tę część ludzkiego ciała.

Swój obecny wygląd architektura kotorska zawdzięcza mieszkających tu w zamierzchłych czasach wenecjanach. Ich panowanie nad tym rejonem trwało niemal 400 lat. Malownicze miasteczka, które możesz podziwiać z pokładu statku podczas rejsu po Zatoce Kotorskiej to właśnie ich zasługa.

kup bilety

Zatoka Kotorska rejs – cena

Na rejsy po Zatoce Kotorskiej wypływają statki z wielu różnych miejsc. Możesz więc wybrać, skąd najwygodniej będzie ci wyruszyć. Do dyspozycji są wyprawy z:

Popularne i tańsze są rejsy trwające 2-3 godziny. Kup bilet na taką opcję, jeśli szukasz budżetowej atrakcji. Zapłacisz za nią około 200 zł od osoby. Za podobną cenę dostępne są też dłuższe rejsy, lecz bez zagwarantowanego posiłku. 

Osobom bardziej wymagającym polecamy prywatne, półdniowe lub całodniowe rejsy po Zatoce Kotorskiej z wliczonym wyżywieniem i napojami. Taka luksusowa wycieczka może kosztować do 1000-2000 zł.

Żądnym przygód turystom polecamy bardziej nietypowe opcje. Dostępne są wyprawy do Zatoki Kotorskiej „na stojąco” (na desce SUP) lub kajakiem – obie za około 169 zł.

Zatoka Kotorska rejs – bilety

Zatoka Kotorska rejs – przydatne informacje

U większości przewoźników możesz bezpłatnie odwołać swój zarezerwowany rejs po Zatoce Kotorskiej do 24 godzin przed planowanym czasem wyruszenia. Dlatego tym bardziej polecamy zabukować termin wcześniej – wówczas będziesz mieć pewność jego dostępności. Przeważnie płaci się też dopiero po odbyciu się rejsu.

Niektóre łodzie są przystosowane do korzystania przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Warto to jednak sprawdzić przed zarezerwowaniem atrakcji. Rozejrzyj się wśród dostępnych ofert rejsów – każdy z nich zawiera coś innego. Przeważnie w cenę wliczony jest przewodnik w języku angielskim. Czasem jednak doliczone są też napoje i przekąski, a nawet bilety wstępu na mijane atrakcje (np. Wyspę Matki Boskiej na Skale) lub sprzęt do nurkowania.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *