W Stambule spotykały się dawne cywilizacje, również obecnie miasto uważane jest za bardzo kosmopolityczne. Tutaj najwyraźniej spotyka się Zachód i Wschód, a efektem jest miks smaków i zapachów na tutejszych bazarach, tysiące meczetów oraz fantastyczne muzea i inne zabytki. Najbardziej znanym jest Hagia Sofia – bizantyjski kościół Mądrości Bożej, turystów interesuje także cieśnina Bosfor. Rejs statkiem znajduje się na liście obowiązkowych punktów do „odhaczenia” podczas zwiedzania Stambułu.

Cieśnina Bosfor – najważniejsze informacje

Bosfor jest cieśniną, która stanowi granicę pomiędzy Europą a Azją, jednocześnie łączy Morze Marmara z Morzem Czarnym. Pierwotnie była to dolina rzeczna ulokowana pomiędzy stromymi i skalistymi górskimi zboczami. Bosfor ma wiele zatok, a nad największą, Złotym Rogiem, rozlokował się majestatyczny Stambuł. Cieśnina i miasto stanowią jeden organizm. Turyści, którzy chcą zobaczyć najpiękniejsze widoki, często decydują się iść nad Bosfor. Rejs to chyba najszybsza opcja zwiedzania.

Kup bilety na rejs przez Bosfor!

 

Bosfor – rejs ze Stambułu wśród największych atrakcji miasta

Stambuł położony jest na obu brzegach cieśniny. Aby przedostać się z jednego na drugi, można skorzystać z mostu (Bosforskiego, Mohameda Zdobywcy lub Selina Groźnego), podwodnego tunelu drogowego lub kolejowego, a także rejsu promem. Po Bosforze pływają również statki turystyczne, które ukazują przyjezdnym niezwykły urok Stambułu. Mijają najważniejsze zabytki tego miasta, w tym:

  • latarnię morską, nazywaną Wieżą Leandra, położoną na wyspie;
  • piękne pałace Topkapı (od 1453 roku był rezydencją sułtanów) oraz Dolmabahçe (dawne centrum administracyjne Imperium Osmańskiego);
  • meczety Ortaköy i Dolmabahçe;
  • twierdze Andalou i Rumeli.

Podczas rejsu można przyjrzeć się również świątyni Hagia Sofia, ale przede wszystkim złapać oddech od tłumnego miasta.

Zobacz Bosfor! Rejs statkiem wymaga biletów – kup bilety.

Rejs turystyczny czy na własną rękę? Co wybrać?

Zastanawiasz się, czy skorzystać z promu pasażerskiego, czy lepiej wybrać zorganizowany rejs turystyczny? Stambulski przewóz promowy działa od 1858 roku – tutaj można zetknąć się z typowymi mieszkańcami miasta. Rocznie przewożą nawet 40 milionów pasażerów! Rejsy są więc niezwykle popularne, stanowią ciekawe przeżycie, a także pozwalają na podziwianie panoramy Stambułu.

Bosfor rejs z widokiem na Stambuł

Kup bilet na rejs po Bosforze!

Może warto złapać inną perspektywę na Bosfor? Rejs turystyczny został skrojony na miarę osób, które nie mają wiele czasu, by błądzić po tym wielkim mieście. Dlatego trasy wyznaczono tak, by zobaczyć jak najwięcej zabytków. Do wyboru jest kilka opcji – zarówno krótszych (ok. 1,5 godz.), jak i trwających kilka godzin. Rejs po Bosforze może zostać wzbogacony o takie atrakcje jak koncert lub kolacja.

Bosfor rejs – cena

Chcesz zobaczyć Bosfor? Rejs statkiem to najlepsze rozwiązanie. Jego cena zależy od wybranej trasy i szacowanej długości. Przeliczając na złotówki, wodna wycieczka będzie cię kosztować niecałe 50 zł od osoby. Tylko zapłacisz za bilet na 90-minutowy rejs, przed którym dostaniesz dostęp do audioprzewodnika w kilku językach. Statek wypływa z przystani Eminönü lub innych, które zlokalizowane są w mieście.

Aby skorzystać z bardziej rozbudowanej oferty, szykuj się na wydatek około 200 zł od osoby. W tę cenę wliczony jest nie tylko rejs, ale także kolacja i rozrywki na pokładzie.

Bosfor rejs turystyczny to wyjątkowa atrakcja. Kup bilet!

Bosfor rejs – bilety

 

Bosfor rejs – przydatne informacje

Bosfor rejs – adresPrzystań Eminönü, Stare Miasto
Bosfor rejs – godziny
  • Długi rejs Bosforem (miejski prom): codziennie o  godz. 10:35;
  • Krótki rejs Bosforem (miejski prom): codziennie o  godz. 14:40 i 15:50.
Bosfor rejs – dojazdTaksówka, transport miejski
Bosfor rejs – dostępność dla osób z niepełnosprawnościamiPrzystań i promy są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

Bosfor – rejs turystyczny to jedna z największych atrakcji w mieście. Można skorzystać z miejskich linii promowych lub wycieczek zorganizowanych, które dostępne są w bardzo przystępnych cenach.

Archiwum: sierpień 2022

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: