Teneryfa – wynajem samochodu i jego koszt. To najlepszy sposób na zwiedzanie wyspy!

Turyści z całego świata marzą o możliwości odkrywania wszystkich zakątków, jakie skrywa w sobie hiszpańska Teneryfa. Wynajem samochodu to najsprawniejszy sposób zwiedzania tej największej Wyspy Kanaryjskiej.

teneryfa wynajem samochodu

Teneryfa liczy zaledwie 80 km długości i 50 km szerokości. Łącznie liczy sobie 2034 km² powierzchni. Oznacza to, że podczas tygodnia lub dwóch możesz zwiedzić zdecydowaną większość głównych atrakcji wyspy. Najłatwiejszy i najbardziej wygodny środek transportu to własne auto. Ze względu na to, jak ukształtowana jest Teneryfa, wynajem samochodu to najlepszy sposób na jej poznanie.

Gdzie szukać samochodów na wynajem?

Najkorzystniejsze oferty zawsze znajdziesz na porównywarkach cen. Zestawiają one ze sobą kilka poszczególnych firm w celu ustalenia najkorzystniejszej opcji. 

Teneryfa – wynajem samochodu w korzystnych cenach wyszukasz na:

  • Happycar;
  • Kayak;
  • Discover Cars;

Wybierając samochód dla siebie, możesz zaznaczyć różne kryteria, które cię interesują. Porównywarki uwzględniają:

  • ilość dni, na które potrzebny ci będzie samochód;
  • miejsce odbioru i odstawienia samochodu – może to być twój hotel, lotnisko lub wiele innych kluczowych lokacji na wyspie;
  • szacowana ilość kilometrów, jakie planujesz przebyć;
  • klasę i wielkość samochodu;
  • rodzaj ubezpieczenia.
Zobacz też:
Naturalne baseny – Teneryfa i jej zaskakujące atrakcje. Wykąp się w basenie stworzonym przez wulkan

W większości przypadków możliwa jest też wielojęzyczna obsługa (także po polsku) oraz bezpłatne anulowanie rezerwacji. Na wielu stronach zagranicznych znajdziesz też prosty kalkulator cen wynajmu na złotówki, już po przeliczeniu na ilość dni twojego pobytu.

Teneryfa: wynajem samochodu – o czym musisz pamiętać?

Chcesz odkryć wszystkie miasta i dzikie obszary, jakie skrywa Teneryfa? Wynajem samochodu na wyspie wcale nie jest skomplikowany. Pojazd możesz zarezerwować online już wcześniej lub zdać się na lokalne oferty będąc już na miejscu. W obu przypadkach do uzupełnienia formalności będziesz potrzebować tylko kilka podstawowych dokumentów – prawa jazdy i dowodu osobistego. W niektórych wypożyczalniach należy też podpisać umowę i wpłacić wstępny depozyt. Przeważnie samochód otrzymuje się i zwraca z pełnym bakiem paliwa. 

Jazda zgodnie z przepisami na Teneryfie

Na Teneryfie jeździ się po prawej stronie drogi, tak samo jak w większości krajów europejskich. Wszyscy pasażerowie powinni zawsze mieć zapięte pasy. Ograniczenia prędkości na drogach zależą od znaków. Jednak nawet na autostradach nie można przekraczać 120 km/h.

Teneryfa – wynajem samochodu – koszt

Na całkowitą cenę pobytu na Teneryfie, wynajmu samochodu powinien być również wliczony. Może on być różny, ponieważ składają się wszystkie powyżej opisane czynniki. Oferta podstawowa na mały pojazd to około 100 zł za dobę. W przypadku modeli premium koszt może być dwukrotny lub większy. SUV lub Van może kosztować cię około 250–300 zł za jeden dzień. 

Zobacz też:
Arona Teneryfa – co warto wiedzieć o tym miejscu?

Nie musisz wynajmować samochodu na cały pobyt na wyspie!

Warto przy tym pamiętać, że wynajęty samochód wcale nie musi być ci potrzebny na całą długość pobytu. Zaplanuj swój wypoczynek tak, aby dni objazdowego zwiedzania wyspy następowały po sobie. Resztę przeznacz na lokalne spacery, wypoczynek na plaży, czy w aquaparku. W ten sposób możesz zaoszczędzić na wynajmie samochodu na Teneryfie, płacąc tylko za część wszystkich łącznych dni swojego pobytu.

Jeśli chcesz odkryć wszystko, co skrywa w sobie Teneryfa, wynajem samochodu jest na to najlepszym sposobem. Własny transport daje ci dużą swobodę i wygodę. Możesz w ten sposób bardzo szybko przemieszczać się pomiędzy miejscowościami i dotrzeć nawet do miejsc trudno dostępnych za pośrednictwem transportu miejskiego. Porównywarki cen wynajmu pojazdów pozwolą ci znaleźć naprawdę korzystne oferty, dostosowane do twoich potrzeb.


Zobacz też:

Zobacz też:
Teneryfa – ceny życia i wypoczynku. Ile kosztuje pobyt na Wyspach Kanaryjskich?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.