Teneryfa – windsurfing. Pogoda, szkolenia i ceny. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o aktywnym wypoczynku na tej wyspie

Do jakiego sportu jest wprost stworzona hiszpańska Teneryfa? Windsurfing to prawdopodobnie najpopularniejsza dyscyplina sportowa na wyspie. Zawdzięcza to doskonałej pogodzie i skali wiatru ponad 4Bft!

teneryfa windsurfing
Ocena

Dlaczego akurat Teneryfa? Windsurfing dzięki fantastycznym warunkom pogodowym, które panują na wyspie niemalże przez cały rok, przyciąga nie tylko rzesze turystów, którzy pragną zasmakować tego sportu, ale również doświadczonych windsurferów. Myślisz o wyjeździe na Wyspy Kanaryjskie, żeby popływać na desce? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

El Medano – eldorado windsurferów

Bezdyskusyjnie El Medano na południu wyspy jest najlepszym miejscem do uprawiania windsurfingu na Teneryfie. Wieje tam wręcz perfekcyjny wiatr, co w przypadku tego sportu jest niezwykle istotne. Na windsurfing w El Medano rekomenduje się okres letni, ponieważ wówczas wiatr wieje w kierunkach północnym oraz północno-wschodnim.

Jeżeli pojawisz się na miejscu i nie będziesz mógł znaleźć ośrodka szkoleniowego lub wypożyczalni sprzętu, to sprawdź mapę, bo prawdopodobnie źle trafiłeś. W El Medano aż roi się od tego typu miejsc i nie da się ich ominąć, bowiem w tym miejscu to właśnie windsurfing oraz kitesurfing napędzają branżę turystyczną.

W samym El Medano można bez problemu znaleźć wiele miejsc noclegowych w różnym standardzie oraz lokali gastronomicznych na każdą kieszeń. Niemniej jednak należy pamiętać, że Teneryfa nie należy do najtańszych miejsc wakacyjnych, a El Medano jest jednym z chętniej odwiedzanych miejsc na wyspie, a co za tym idzie, ceny są dość wysokie.

Teneryfa – windsurfing: podstawowy kurs

Jeżeli zamierzasz pierwszy raz spróbować swoich sił w tym sporcie, to świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług jednej z okolicznych szkół i udział w przynajmniej podstawowym szkoleniu. Cena kursu zależy od wielu czynników, przede wszystkim od jego długości i ilości osób w grupie, ale przykładowy cennik kształtuje się w ten sposób:

  • pojedyncza sesja – 2 godz. dla 1 osoby (zajęcia indywidualne) to koszt ok. 320 zł;
  • pojedyncza sesja – 2 godz. dla 1 osoby (zajęcia grupowe) to koszt ok. 200 zł;
  • kurs początkowy – 7 godz. dla 1 osoby (zajęcia indywidualne) to koszt ok. 700 zł;
  • kurs początkowy – 7 godz. dla 1 osoby (zajęcia grupowe) to koszt ok. 490 zł;

Trzeba zaznaczyć, że zazwyczaj w cenę kursu wliczony jest niezbędny sprzęt, kamizelka, trapez oraz ubezpieczenie NNW.

Jeżeli planujesz aktywny wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich, to koniecznie zasmakuj windsurfingu na Teneryfie. Wybierz odpowiedni ośrodek szkoleniowy i sam się przekonaj, czy El Medano rzeczywiście jest mekką windsurferów.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *