Teneryfa rowerem. Najciekawsze trasy rowerowe na wyspie

Teneryfa rowerem? A dlaczego nie?! Jeśli tylko masz ochotę i dobrą kondycję fizyczną, możesz poznać Teneryfę z perspektywy dwóch kółek. Jak się do tego przygotować? O czym warto pamiętać? Podpowiadamy.

teneryfa rowerem

Krajobraz Teneryfy to skaliste wzgórza i serpentyny dróg. Będą więc ostre podjazdy i zjazdy. Konieczne jest przygotowanie kondycyjne i dobry rower. Są też plusy takiej wyprawy. Możesz chłonąć zapach oceanu i egzotycznej przyrody. Słuchać szumu fal i palmowych liści na wietrze. Poza tym rower zmieści się wszędzie i nie musisz szukać parkingu. Teneryfa rowerem? To musi być ciekawa przygoda! A zatem pakuj sakwy i w drogę.

Teneryfa rowerem. O czym warto pamiętać?

Ze względu na duże różnice wysokości, nie ma tu wytyczonych tras rowerowych, z jakich korzystamy w Europie kontynentalnej. Rowerem jeździ się, korzystając z dróg publicznych. W niektórych miejscach, przy ostrych zjazdach w stronę brzegu oceanu, ustawiono znaki zakazujące wjazdu rowerów. Poza tym konieczne jest odpowiednie przygotowanie kondycyjne i rozsądne spakowanie bagażu. W wyższych partiach terenu często wieje wiatr i jest chłodniej. W północnej części jest sporo deszczowych dni. Zabierz więc kurtkę wiatrówkę i komplet cieplejszej odzieży.

Zobacz też:
Teneryfa – jedzenie z hiszpańskiej wyspy. Czego trzeba spróbować na Wyspach Kanaryjskich w Hiszpanii?

Jaki rower na wyprawę przez Teneryfę?

Większość dróg ma nawierzchnię asfaltową lub szutrową. Doświadczeni rowerzyści zalecają rowery typu enduro lub rowery górskie. Sprawdzą się na drogach terenowych i mieszanych, a przede wszystkim na stromych podjazdach i zjazdach. Rower możesz przetransportować samolotem. Jednak wielu  turystów woli wypożyczyć pojazd na miejscu, zwłaszcza że wypożyczalnie rowerów są w każdym większym mieście.

Teneryfa – najciekawsze trasy przez wschodnie i północne wybrzeże

Księżycowy krajobraz przechodzący w rezerwaty przyrodnicze, wiatrowe farmy i odpoczynek na przydrożnych plażach. Tak wyglądają w uproszczeniu trasy przez wschodnie i północne wybrzeże wyspy. Oto kilka przykładów:

  • drogą TF-1 z Casablanki przez Las Eras, Los Roques, La Caleta do El Rosarito, powrót drogą T-28 do punktu startu;
  • z Santa Cruz de Tenerife drogą TF-11 przez San Andres, do drogi TF-12, powrót przez El Bailadera i góry Anaga do Jardiny i San Crostobal;
  • z Punta Brava drogą TF-316 przez Puerto de la Cruz, Los Rechazos, powrót drogą TF-5 przez La Carrea i El Toscal.

Rowerem przez południe i zachód Teneryfy

Skaliste klify i niezapomniane zachody słońca nad oceanem. Takie widoki towarzyszyć ci będą podczas rowerowej wyprawy trasami:

  • z Adeje drogą TF-47 przez Las Cancelas, Playa San Juan, La Arena do Los Gigantes, powrót drogą TF-454, TF-82 i TF-1;
  • z Adeje trasą Av. Virgen de Guadellupe przez La Caleta, Costa Adeje do Los Christianos.
Zobacz też:
Santa Cruz – Teneryfa i jej największe miasto. Wszystko, co musisz wiedzieć o stolicy hiszpańskiej wyspy – położenie, pogoda i atrakcje

Wszystkie trasy są dość wymagające. Wysiłek rekompensują panoramy wybrzeża oceanu i gór, upraw bananowców i palmowych zagajników. Osobom spragnionym większych wyzwań i adrenaliny, polecić można wyprawę drogą TF-24 przez centrum wyspy i park narodowy del Teide. Przemierzanie Teneryfy rowerem może okazać się wspaniałą przygodą!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.