Reykjavik wieloryby – ile kosztują bilety na obserwację tych majestatycznych morskich ssaków?

Na tajemniczej Islandii czeka cię wiele niezapomnianych atrakcji, a w tym – tzw. whale watching. Oglądanie wielorybów w Reykjaviku to ogromna dawka adrenaliny i jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Co musisz wiedzieć przed zakupem biletów?

Reykjavik wieloryby

Islandia słynie ze swoich wulkanów, lodowców, wodospadów, zorzy polarnej i gorących źródeł. Jest to też najlepsze w Europie miejsce na obserwację wielorybów. Jeśli więc planujesz odwiedzić Reykjavik, wieloryby koniecznie powinny znaleźć się na twojej liście rzeczy do zrobienia. Sprawdź, ile kosztują bilety na obserwację wielorybów w Reykjaviku i gdzie je kupić!

Reykjavik wieloryby – jakie gatunki można zobaczyć?

Obserwacja tych majestatycznych morskich stworzeń w ich naturalnym środowisku zdecydowanie należy do przeżyć, których nigdy się nie zapomina. Dla miłośników przyrody i adrenaliny odwiedzających Reykjavik, wieloryby są obowiązkową atrakcją. Można je zaobserwować praktycznie w każdym miesiącu. Północny Atlantyk stwarza idealne warunki do życia dla wielu gatunków ssaków morskich. Na rejsie w okolicy Reykjaviku można spotkać m.in.:

 • płetwale błękitne;
 • płetwale zwyczajne;
 • płetwale karłowate;
 • humbaki;
 • płetwale czerniakowe;
 • orki oceaniczne;
 • kaszaloty spermacetowe;
 • morświny;
 • grindwale;
 • wale butelkonose;
 • delfiny białonose;
 • delfiny białobokie.
Zobacz też:
Keflavik – jak dostaniesz się na najsłynniejsze lotnisko Islandii?

Reykjavik wieloryby – cena

Obserwowanie wielorybów to popularna atrakcja Islandii. Możesz skorzystać z różnych opcji – wybieraj spośród licznych typów łodzi, długości rejsów i ich cen. Duże statki są przeważnie bardziej luksusowe. Z kolei małe łodzie pozwalają podpłynąć znacznie bliżej do morskich zwierząt. Kup dogodny dla ciebie bilet na obserwację wielorybów przy Reykjaviku i ciesz się niezapomnianym wspomnieniem! 

Reykjavik wieloryby – na pokładzie największego statku do obserwacji 2-3 godziny od 390 zł
Reykjavik wieloryby – na luksusowym jachcie 3 godziny od 380 zł
Reykjavik wieloryby – obserwacja z łodzi motorowej 2 godziny od 530 zł
Reykjavik wieloryby – z pokładu żaglówki 2,5-3,5 godzin od 330 zł
Reykjavik wieloryby – sztywnym pontonem RIB 2 godziny od 670 zł

Reykjavik wieloryby – bilety

Reykjavik wieloryby – przydatne informacje

Podróżnym nie zawsze udaje się zobaczyć te majestatyczne ssaki podczas wyprawy. Na szczęście wiele przewoźników w takiej sytuacji oferuje bilet na kolejny rejs – całkowicie bezpłatnie! Pamiętaj o zabraniu ze sobą ciepłego, nieprzemakalnego ubrania.

Większość opcji umożliwia też darmową rezygnację do 24 godzin przed rozpoczęciem rejsu. Na większych statkach możesz liczyć na przekąski i napoje wliczone w cenę, a także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Warto wybierać rejsy na oglądanie wielorybów wokół Reykjaviku wyróżnione certyfikatem ekologicznym, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju turystyki. Kup bilety!

Zobacz też:
Transfer Keflavik – Reykjavik. Jak dostać się z lotniska do stolicy Islandii? Najlepsze środki transportu

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *