Keflavik – jak dostaniesz się na najsłynniejsze lotnisko Islandii?

Keflavik to najważniejszy port lotniczy, którym może się pochwalić Islandia. Z jakich lotnisk w Polsce możesz się tu dostać? Z jakich środków transportu skorzystać na miejscu? Podpowiadamy!

Keflavik
Ocena

Islandia to jeden z najpopularniejszych kierunków wypraw, co nie powinno dziwić. Większość osób zaczyna poznawanie tego kraju od wizyty na terenie lotniska Keflavík. Co musisz wiedzieć na jego temat przed rozpoczęciem podróży?

Keflavik – ogólna charakterystyka

keflavik samolot

Keflavík każdego roku obsługuje około 10 milionów osób, dzięki czemu cieszy się mianem najważniejszego islandzkiego lotniska. Jego historia zaczyna się w 1943 roku i początkowo miała ścisły związek z działaniami wojennymi. Obecnie jest to najważniejszy port pasażerski w kraju, a jego dumą jest terminal Leifa Eriksona, oddany do użytku w 1987 roku.kup bilety

Tanie loty do Islandii. Skąd i za ile możesz lecieć?

 

Port lotniczy Keflavík obsługiwany jest przez liczne linie lotnicze. Z jakich połączeń możesz skorzystać? Kup bilet na transfer z lotniska do stolicy Islandii, Reykjaviku!

 

Jak rezerwować bilety lotnicze, by zaoszczędzić?

Islandia nie należy do najtańszych kierunków, zatem każda możliwość zaoszczędzenia pieniędzy może ci się przydać. Musisz na bieżąco sprawdzać cenniki przewoźników takich jak WOW Air (oferująca bezpośredni lot na Islandię) czy Lufthansa (w przypadku podróży przez Frankfurt lub Monachium).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Keflavik Airport (@kef_airport)

Kierunek Keflavik – gdzie możesz zacząć podróż?

W bezpośredni lot do portu Keflavík możesz się wybrać z Gdańska, Krakowa, Katowic i Wrocławia, choć najwięcej połączeń oferuje Warszawa. Jeśli szukasz tanich połączeń, możesz sprawdzić ceny lotów z przesiadkami. Najpopularniejszy wariant prowadzi przez Frankfurt, możesz jednak tak zaplanować podróż, by przy okazji wycieczki na Islandię zwiedzić kawałek Skandynawii. W takim wariancie możesz postawić na lot przez Sztokholm, z którego do Keflaviku dostaniesz się bezpośrednio.kup bilety

Jak dotrzeć z lotniska do Reykjaviku?

keflavik droga do reykjavik

Lotnisko Keflavik (KEF) leży w odległości około 50 km od Reykjavíku, a podróż do stolicy zajmuje zwykle 45–50 minut. Z jakich środków transportu możesz skorzystać? Tutaj możesz kupić bilet na zorganizowany transport z lotniska do Reykjaviku.

 

Najłatwiejszym sposobem na pokonanie tej odległości jest skorzystanie z autobusu wahadłowego, kursującego pomiędzy lotniskiem Keflavik a centrum islandzkiej stolicy. Bilet na taki przejazd możesz kupić online z wyprzedzeniem. Inna opcja to autobus linii 55, ale ten kursuje dość rzadko. Możesz też postawić na taksówkę lub zdecydować się na wynajem samochodu.

Podróżowanie na teren Islandii jest coraz łatwiejsze, a dzięki rosnącej liczbie połączeń lotniczych możesz częściej odwiedzać ten kraj. Czy warto? Jeśli cenisz przyrodę i zapierające dech w piersi widoki, ten kraj zrobi na tobie wielkie wrażenie.

 


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *