Transfer Keflavik – Reykjavik. Jak dostać się z lotniska do stolicy Islandii? Najlepsze środki transportu

Każdy, kto planuje podróż samolotem, musi zorganizować przejazd z lotniska. Przed takim wyzwaniem stają także osoby, które wybrały wypoczynek na Islandii. Interesuje cię transfer Keflavik – Reykjavik? W naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje.

transfer keflavik reykjavik
Ocena

Dzika przyroda Islandii oraz niesamowity spektakl zorzy polarnej przyciągają do tego niewielkiego kraju coraz większą liczbę turystów. Jest to wyspa, więc w zasadzie jedyny, a na pewno najszybszy i najpewniejszy środek transportu stanowi samolot. Przybywając z zagranicy, wylądujesz na międzynarodowym lotnisku, skąd większość przyjezdnych chce się dostać do stolicy. Jak wygląda transfer Keflavik – Reykjavik?

Port lotniczy Keflavik

Port lotniczy Keflavik to międzynarodowe lotnisko, które przyjmuje zagraniczne loty, więc właśnie tam stawiają swoje pierwsze kroki turyści, chcący zwiedzić Islandię. Choć pewnie wygodniej byłoby wylądować w Reykjaviku, to stołeczne lotnisko obsługuje jedynie krajowe linie lotnicze. Właśnie dlatego wszyscy przyjezdni z zagranicy szukają najlepszego transferu Keflavik – Reykjavik.

Lotnisko w Keflaviku otwarto w 1943 roku, początkowo służyło jako baza amerykańskich wojsk. Islandia nie ma własnej armii, do 2006 roku stacjonowali tu Amerykanie. Obecnie Keflavik jest wyłącznie cywilnym portem lotniczym.

Kup bilet na transfer Keflavik – Reykjavik!

Keflavik – Reykjavik. Jaka to odległość?

Odległość pomiędzy Keflavikiem a Reykjavikiem nie jest duża. Wynosi zaledwie 50 kilometrów, jednak podróżni, którzy są zmęczeni lotem, na pewno nie chcą się martwić tym, jak ją pokonają. Na szczęście Islandczycy są świetnie zorganizowanym narodem, więc transfer Keflavik – Reykjavik. Turyści mają do wyboru kilka możliwości.

Transfer Keflavik – Reykjavik. Dostępne opcje

Jeśli szukasz transportu z lotniska w Keflaviku do swojego miejsca zakwaterowania w Reykjaviku, możesz skorzystać z przejazdów autobusami lub minibusami. Natomiast, gdy oczekujesz większej wygody, wystarczy zarezerwować prywatny przejazd.

Transfer autobusem

Transfer Keflavik – Reykjavik autobusem to najbardziej ekonomiczna propozycja. Trasa obsługiwana jest przez miejscowe linie autobusowe, które oferują pojazdy o naprawdę wysokim standardzie. Wszystkie zapewniają Wi-Fi, część ma także gniazda USB przy siedzeniach. Osoby, które zarezerwują przejazd online, mają pewność, że autobus nie odjedzie bez nich, nawet jeżeli ich lot będzie opóźniony. Miejsce postojowe autobusów wyznaczono przed terminalem. Czas przejazdu autobusu na trasie Keflavik – Reykjavik wynosi około 45 minut.

Można zdecydować się także na rezerwację miejsca w busie. To opcja dla osób, którym zależy na tym, by dostać się do hotelu lub innej lokalizacji. Większe autobusy nie mogą swobodnie poruszać się po stolicy – ze względu na środowisko władze Reykjaviku zdecydowały o ograniczeniu ruchu pojazdów o tak dużych gabarytach. 

Prywatny transfer z lotniska

Jeśli liczy się dla ciebie większy komfort, możesz zamówić prywatny transfer Keflavik – Reykjavik. Wtedy przyjedzie po ciebie samochód osobowy, a jeśli tylko zechcesz, nawet limuzyna. Inna możliwość, to skorzystanie z całodobowej wypożyczalni aut, która działa przy lotnisku w Keflaviku.

Szukasz transferu Keflavik – Reykjavik? Kup bilet online!

Transfer Keflavik Reykjavik – cena

Koszt transferu Keflavik – Reykjavik zależy od wybranego środka transportu. Najtańszy jest autobus, natomiast najwyższe koszty przejazdu są wtedy, kiedy turysta korzysta z prywatnego transferu:

  • transfer autobusowy – od ok. 95 zł / osoba;
  • transfer busem – od ok. 210 zł / osoba;
  • transfer prywatny – od ok. 640 zł / 4 osoby.

Transfer Keflavik Reykjavik – bilety

Transfer Keflavik Reykjavik – przydatne informacje

 

Transfer Keflavik Reykjavik – adres KEF, 235 Keflavíkurflugvöllur
Transfer Keflavik Reykjavik – cena od 95 zł – kup bilet
Transfer Keflavik Reykjavik – godziny otwarcia Transfer dostosowany do podróżnych.

Transfer Keflavik – Reykjavik dostosowany jest do potrzeb podróżnych. Każdy też może wybrać środek transportu, który najbardziej odpowiada jego wymaganiom, a także możliwościom finansowym. Pokonanie trasy z lotniska do miasta zajmuje około 45 minut.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *