Qasr Al Watan – co kryje biały pałac w Abu Dhabi? Odkryj arabskie dziedzictwo i jedną z największych kopuł na świecie

Wizyta w Qasr Al Watan to fascynująca podróż, która pozwoli przyjrzeć się kulturze i historii Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pałac zachwyca przepychem i pozwala lepiej zrozumieć lokalne zwyczaje. Sprawdź jego opis!

qasr al watan
Ocena

Qasr Al Watan należy do najważniejszych współczesnych budowli, nie tylko na Bliskim Wschodzie. Ekstrawagancki pałac z 2017 roku nawiązuje architekturą do historycznych budowli świata arabskiego. Monumentalna budowla zachwyca wielkością kopuły, przepychem wnętrz oraz bogactwem zbiorów. Co znajdziesz w tym imponującym budynku i dlaczego warto go zobaczyć?

Qasr Al Watan – skarbnica historii i kultury

Qasr Al Watan to stosunkowo nowy projekt na mapie Abu Dhabi. Budynek swoim wyglądem do złudzenia przypomina Taj Mahal. To podobieństwo jest nieprzypadkowe. Pałac to swoisty hołd dla arabskiej architektury, historii i sztuki oraz promocja wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Miejsce jest ważnym świadectwem ducha narodu. 

Co znajduje się w tym pałacu?

Odwiedzający Qasr Al Watan turyści mogą podziwiać 37-metrową kopułę centralną, charakterystyczne mozaiki, arabeski i wygięte łuki. Nowoczesny pałac nawiązuje do tradycyjnej architektury emirackiej. Uzupełnieniem jest bogate wyposażenie oraz ekspozycja, dzięki której turyści mogą poznać fascynującą historię Islamskiego Złotego Wieku oraz zobaczyć ponad 1000-letni egzemplarz Koranu, jeden z najstarszych zapisów islamskiej świętej księgi.

Qasr Al Watan – pałac prezydencki

Biały pałac pełni także funkcję współczesnej siedziby reprezentacyjnej głowy państwa. To tutaj spotykają się dostojnicy i politycy z różnych krajów. Jako jedna z nielicznych tego typu budowli na świecie Qasr Al Watan został udostępniony zwiedzającym. Turyści mogą podziwiać ogromne komnaty, przechadzać się po Wielkiej Sali i zwiedzać salę bankietową. Ogromne wrażenie robi m.in. żyrandol składający się z ponad 35000 kryształów oraz Biblioteka Prezydencka, gdzie znajduje się 50000 książek. Ciekawostką jest także sala, w której można zobaczyć dary otrzymane od głów poszczególnych państw, w tym szablę – prezent od prezydenta Polski. 

Pałac Qasr Al Watan przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata, w każdym tygodniu. Ogromna przestrzeń zachwyca architekturą oraz rozmachem, a pysznie zdobione wnętrze i obfitość zbiorów są świadectwem bogactwa kultury arabskiej. Łatwy dojazd z Dubaju umożliwiają liczne autokary oraz taksówki. Z pewnością warto tu przyjechać!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *