La Mer – Dubaj zaprasza do nadmorskiej dzielnicy. Plaża, słońce i spektakularne widoki. Jakie atrakcje czekają na turystów?

Czym jest La Mer? Dubaj ma nowe miejsce na turystycznej mapie. Nadmorska dzielnica oferuje słońce, piaszczyste plaże, zielone bulwary i luźną atmosferę. Czekają tam wyjątkowa architektura, graffiti, liczne kawiarnie i knajpki i pełen atrakcji park wodny.

la mer dubai
Ocena

Nadmorska dzielnica zapewnia spektakularne widoki, piaszczystą plażę krystalicznie czystą wodę oraz możliwość poczucia wakacyjnego luzu w centrum miasta. Wszystko za sprawą oryginalnej i nieco hipsterskiej architektury oraz luźnej atmosfery miejsca, które stawia na wypoczynek w leniwym klimacie. Na turystów czekają nie tylko atrakcje wodne, lecz także liczne knajpki, murale oraz wszechobecna zieleń. Takie połączenie sprawia, że warto poznać dzielnicę i plażę La Mer. Dubaj w to miejsce przyciąga turystów, a także mieszkańców tego słynnego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Gdzie znajduje się dzielnica i jakie atrakcje w niej znajdziesz? Sprawdź!

La Mer Dubai – nowość wśród atrakcji Dubaju

La Mer to nowa nadmorska dzielnica Dubaju. Atrakcyjne położenie między Pearl Jumeirah a zatoką Jumeirah Bay sprawia, że można zobaczyć spektakularną panoramę miasta oraz dużą część Zatoki Arabskiej. Co jeszcze jest atutem dzielnicy La Mer? Dubaj w tym miejscu to przede wszystkim szeroka plaża o pięknym złotym piasku oraz architektura, która sprawia, że wyróżnia się na tle pozostałych części miasta.

Tym, co charakteryzuje dzielnicę, jest kameralny charakter i niska zabudowa, czyli zupełne przeciwieństwo tego, z czym kojarzy się Dubaj. Postmodernistyczna architektura została zainspirowana drewnem, beczkami oraz zardzewiałymi metalu, czyli…wszystkim, co morze wyrzuca na brzeg. Motywy morskie i ekologiczne widoczne są nie tylko w projektach, ale także na licznych muralach i graffiti, które zdobią ściany budynków. Całości dopełniają wiszących żarówek, które są charakterystyczną dekoracją okolicznych knajpek.

La Mer – Dubaj i jego atrakcje. Park wodny, hotele i knajpki

La Mer to dzielnica, która stawia na wakacyjny luz i wypoczynek. Przy wybrzeżu działa kilkadziesiąt modnych restauracji i kawiarni. Znajdują się tu również popularne food trucki. Turyści mogą wybierać między tradycyjną kuchnią arabską, owocami morza, hamburgerami i sushi. Niewielkie knajpki zachęcają do leniwych wieczorów w gronie przyjaciół i rodziny.

Na terenie La Mer Dubaj przyciąga także parkiem wodnym Laguna Waterpark, który oferuje liczne atrakcje, np. zjeżdżalnie, rwące rzeki czy basen do surfowania. W aquaparku znajdują się także liczne atrakcje dla najmłodszych, Uzupełnieniem oferty jest bogata baza noclegowa. Możesz postawić na klasyczny hotel lub zdecydować się na kameralne apartamenty albo domki przy plaży. To idealny wybór, jeśli nastawiasz się na krótkie wakacje lub wypoczynek nad morzem jest głównym celem, twojego pobytu w Dubaju.

Jak dojechać do La Mer? Dubaj i komunikacja

Dzielnica La Mer znajduje się między Starym Dubajem a centrum. Taka lokalizacja sprawia, że łatwo dojedziesz tu zarówno komunikacją miejską, jak i taksówką. Do La Mer w Dubaju kursują metro oraz liczne autobusy. Gęsta siatka połączeń zapewnia bezpośredni dojazd niemal z każdej części miasta.

La Mer Dubai – najpiękniejsza plaża w mieście

La Mer szybko została okrzyknięta najpiękniejszą plażą i najciekawszą dzielnicą Dubaju. Na czym polega fenomen tego miejsca? Przede wszystkim w La Mer Dubaj jest inny. Być może hipsterska zabudowa i murale nie zrobiłyby takiego wrażenia w innej części świata, ale w tym mieście ZEA po prostu się wyróżniają.

La Mer stanowi atrakcyjną alternatywę dla osób, które chcą na chwile odpocząć od metropolitalnego charakteru miasta i poczuć trochę wakacyjnego luzu w spokojniejszym tempie. To także dobry wybór dla osób, które planują krótsze wakacje. Miejsce spotkało się także z pozytywnym odbiorem mieszkańców Dubaju, którzy chętnie sami spędzają tam weekendy.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *