Ferrari World Abu Dhabi — odkryj rodzinne oblicze ZEA

Chcesz odkrywać Zjednoczone Emiraty Arabskie, poznawać kulturę tego kraju, a przy okazji spędzać czas na beztroskiej zabawie? Odwiedź Ferrari World Abu Dhabi – atrakcję, która zrobi wrażenie nawet na tych najbardziej wymagających gościach.

ferrari world abu dhabi
Ocena

Czym wyróżnia się to miejsce? Czy najszybsza kolejka górska na świecie jest jedynym powodem, dla którego warto tu zajrzeć? W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na temat obiektu, prezentujemy również najciekawsze atrakcje, z jakimi spotkasz się podczas pobytu w tym Ferrari World Abu Dhabi.

Abu Dhabi i wyspa Yas – co warto o nich wiedzieć?

Ferrari World Abu Dhabi budynek z lotu ptaka

Abu Dhabi to najważniejsze miasto ZEA i jego stolica. Tętniąca życiem metropolia nie jest być może tak popularna, jak Dubai, jednak i tu turystom nuda nie zagrozi.

Centrum Abu Dhabi może się pochwalić m.in. pięknym meczetem, ekologicznym miasteczkiem, ciekawymi placówkami muzealnymi oraz szpitalem dla sokołów. Stolica ZEA przyciąga również sztuczną wyspą, na której czeka m.in. Yas Marina Circuit – tor wyścigowy o długość 5,554 km, na którym odbywają się liczne zawody (m.in. wyścigi Formuły 1). Czeka tu również wyjątkowy park rozrywki Ferrari World Abu Dhabi. Jak zaplanować wizytę w miejscu tak atrakcyjnym dla fanów samochodów Ferrari?

Kliknij tutaj, aby kupić bilety na poranną przejażdżkę po pustyni!

Ferrari World w Abu Dhabi – moc atrakcji dla każdego

Ferrari World Abu Dhabi światła samochodu

Chcesz odkryć świat szybkich samochodów? Chcesz odpocząć od codziennych problemów i skupić się na beztroskiej zabawie na najwyższym poziomie? Na wyspie Yas w Abu Dhabi spełnisz swoje marzenia. W jaki sposób możesz tu spędzić czas?

Krótkie dzieje parku Ferrari

Choć Ferrari World w Abu Zabi jest stosunkowo młodym obiektem, może się pochwalić dużą popularnością. Już w trakcie budowy obiektu mówiono i pisano o nim na całym świecie.

Budowa parku rozpoczęła się w listopadzie 2007 roku i trwała trzy lata.

Uroczyste otwarcie parku Ferrari w Abu Dhabi jesienią 2010 roku stało się ważnym wydarzeniem, w którym uczestniczyli m.in:

  • Muhammad ibn Zajid Al Nahajjan – brat obecnego prezydenta Emiratów;
  • Felipe Massa – brazylijski kierowca wyścigowy;
  • Fernando Alonso – pochodzący z Hiszpanii kierowca sportowy, dwukrotny mistrz świata Formuły 1.
 

 

Ferrari World Abu Dhabi w liczbach

Ferrari World Abu Dhabi piękne czerwone ferrari

Największy kryty park rozrywki na świecie robi wrażenie. Zachwyt wzbudza konstrukcja dachu, który ma swoją formą nawiązywać do kształtu Ferrari. Obwód dachu wynosi 2200 m, a jego ułożenie trwało 14 miesięcy.

Imponują też rozmiary parku oraz ilość atrakcji, jakie znalazły się na jego terenie. Park ten mieści się w nowoczesnym gmachu o wysokości 50 metrów, którego budowa pochłonęła miliard dolarów. Powierzchnia całkowita budynku wynosi 176 000 m², przy czym 86 000 m² to powierzchnia publiczna. Budynek parku Ferrari World powstał ze stali i szkła.

kup bilety

Atrakcje, z jakich mogą korzystać odwiedzający to miejsce turyści, zostały rozmieszczone aż na trzech poziomach. Gdzie musisz się wybrać?

Jakie atrakcje czekają w Ferrari World Abu Dhabi?

Ferrari World Abu Dhabi detal samochodu

Ferrari World Abu Dhabi to ciekawy park tematyczny, na terenie którego najważniejsze są szybkie samochody. Ogromne logo Ferrari o wymiarach 65×48,5 m skutecznie przyciąga, podobnie jak długa lista atrakcji. Możesz tu skorzystać z ponad 20 rodzaju urządzeń oraz innych ciekawostek, np. punktów z pamiątkami dla fanów marki Ferrari.

Najważniejsze atrakcje parku to:

  • Formula Rossa – najszybsza kolejka górska świata, która do 100 km/h rozpędza się w zaledwie 2 sekundy (maksymalna prędkość 240 km/h robi jeszcze większe wrażenie);
  • G-force – maszyna, która „wyrzuca” ludzi na wysokość ponad 60 metrów;
  • Flying Aces – rollercoaster o wysokości 63metrów;
  • silnik Ferrari 599 GTB Fiorano, który możesz zobaczyć wnętrze silnika Ferrari gt;
  • wirtualne muzeum marki Ferrari;
  • Speed of Magic – symulator 4D, dzięki któremu poczujesz się jak kierowca wyścigowy.
 

 

Chcesz odwiedzić to miejsce? Zobacz, jak przygotować się do takiej wyprawy

Ferrari World Abu Dhabi budynek

Park rozrywki Ferrari World w Abu jest czynny od wtorku do soboty, od 12:00 do 20:00.

Bilety do Świata Ferrari bez problemu już na miejscu. Ich cena jest dość wysoka. Osoba dorosła musi wydać na wstęp 240 AED (czyli około 220 złotych), bilet ulgowy to wydatek 195 AED (około 180 złotych). Co ciekawe, rodzaj biletu nie jest uzależniony od wieku klienta, lecz od jego wzrostu. Zniżka przysługuje tym, którzy mają mniej niż 130 cm wzrostu. Jeśli korzystasz z portal rezerwacyjnych, możesz kupić bilet online. W ten sposób możesz zaoszczędzić około10%, co przy cenie wejściówek do parku oznacza konkretne oszczędności.

kup bilety

Chcesz ułatwić sobie życie? Możesz skorzystać z ofert miejscowych biur podróży, które organizują wycieczki z Dubaju do parku ferrari w Abu. Kosztują one około 650– 700 złotych. W cenę takiej imprezy wliczone są koszty przejazdu, opieki i kilkugodzinnego pobytu w królestwie rozrywki.

ZEA to nie tylko Dubaj, ale i inne miasta, pełne familijnych atrakcji. Jeśli wypoczynek na Półwyspie Arabskim chcesz połączyć z dobrą zabawą, na terenie Ferrari World Abu Dhabi poczujesz się doskonale. Wizyta na wyspie Yas w Abu Zabi dostarczy ci niezapomnianych wrażeń, zatem koniecznie odwiedź największy na świecie park motoryzacyjny podczas pobytu w Emiratach.

 

 


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *