Playa de Benijo. Zakątek nie tylko dla nudystów

Playa de Benijo leży z dala od turystycznych kurortów. Przyciąga amatorów dzikiej przyrody, fotografii oraz osoby spragnione spokojnego odpoczynku na łonie natury. Warto poznać ją bliżej.

playa de benijo

Północno-wschodnia część Teneryfy to skaliste przedgórze masywu Anaga, lasy wawrzynowe i ukryte wśród wąwozów wioski. Jedna z nich to Benijo, a jej główną atrakcją są strome zejścia na wybrzeże Playa de  Benijo. Przeczytaj i sprawdź, jak tam dotrzeć i dlaczego warto tam pojechać.

Playa de Benijo – plaża ukryta za wzgórzami

Przy drodze TF-134, prowadzącej z osady Taganana w kierunku wschodnim, leży wieś Benijo wraz z uroczą plażą, pokrytą wulkanicznym piaskiem. Malownicze położenie na zielonych, pachnących wawrzynem wzgórzach, z widokiem na klifowe wybrzeże Atlantyku, sprawia, że to miejsce niemal magiczne. W dodatku turystów tu jak na lekarstwo, bo daleko stąd do zatłoczonych kurortów. Najbliższa miejscowość, gdzie można przenocować, coś zjeść i zrobić większe zakupy, to Almaciga.

Plaża nudystów, przyrodników i fotografów

O plaży wiedzą przede wszystkim mieszkańcy okolicy. Nieliczni turyści, którzy tu docierają, zwykle odwiedzają wyspę na własną rękę. Jest tu sporo punktów widokowych i urzekająca przyroda. Skaliste zbocza i zielone wąwozy robią duże wrażenie, dlatego tereny te to dobry plener do fotografii przyrodniczej. Playa de Benijo spodoba się też osobom, które lubią opalać się i kąpać bez strojów plażowych. W lecie jest tu często sporo nudystów. W sezonie zimowym w tej części wyspy jest zwykle wietrznie i chłodno.

Zobacz też:
Los Cristianos – Teneryfa to nie tylko plaża! Poznaj 10 najlepszych atrakcji Los Cristianos i wybierz się na wczasy na Wyspy Kanaryjskie

Atrakcje w okolicach Benijo

Główną atrakcją jest dzika przyroda i widoki na masyw górski Anaga. Sporo tu pieszych ścieżek z cudnym widokiem na wybrzeże oceanu. Dlatego warto zboczyć z asfaltowej drogi i pójść na spacer górskim szlakiem z Benijo do El Draguillo. Kolejny, dłuższy szlak, wiedzie z osady Almaciga przez góry do punktu widokowego Risco Amadoje, skąd można wrócić autobusem przez Azanos i Bajo el Roque do punktu wyjścia. Warto też wypożyczyć auto i przejechać się drogą TF-123 przez rezerwat przyrody Bosque Encantado El Pijaral.

Północna część Teneryfy zachwyca zielenią i górskim krajobrazem. Playa de Benijo to nie jest miejsce dla spragnionych wygód turystów. Mimo to urzeka majestatem dzikiej przyrody i pięknem, które dotąd udało się uchronić przed działalnością człowieka.


Zobacz też:

Zobacz też:
Teneryfa – rekiny. Czy na Wyspach Kanaryjskich są rekiny? Bezpieczeństwo, gatunki, ataki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.