Pamiątki z Dominikany – co warto przywieźć z wyspiarskiej części Ameryki Północnej?

Wracając z wakacji na słonecznej wyspie, zastanawiasz się pewnie, jakie pamiątki warto przywieźć z Dominikany? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie smakołyki możesz kupić na Dominikanie!

pamiątki z dominikany
Ocena

Piaszczyste plaże, piękne palmy i słońce – to tylko niektóre z atrybutów Dominikany. Warto spróbować i przywieźć trochę lokalnego kakao i czekolady. Państwo słynie z najlepszych kakaowców na świecie!

Pamiątki z Dominikany, czyli kakao, rum i olejek kokosowy

Dominikana to drugie co do wielkości państwo wyspiarskie na Morzu Karaibskim. Jest położone na wyspie Haiti, którą dzieli z państwem Haiti. Głównymi gałęziami gospodarki są turystyka oraz produkty eksportowe przemysłu rolno-spożywczego, takie jak: kakao, cukier, kawa oraz tytoń.

Lokalne kakao

Podczas wakacji w Dominikanie, koniecznie trzeba spróbować kakao. Kraj słynie z najlepszych kakaowców na świecie, dlatego tutaj spotkasz kakao w wielu formach: jako proszek, kulki lub krążki. Mieszkańcy tak uwielbiają ten wyjątkowy proszek, że dodają go nawet do herbaty! Z kakao powstaje równie pyszna czekolada. Lokalne kakao ma niesamowity zapach i zupełnie inny smak od tego, które możesz spotkać na półkach w polskim markecie.

Kawa

W Dominikanie równie dobrze ma się uprawa kawowca. Znajdziesz tu mnóstwo rodzajów pysznej, aromatycznej kawy. Najpopularniejszą marką kawy jest Induban oraz Santo Domingo. Warto skosztować lokalnej kawy i kupić paczuszkę, jako pamiątkę z Dominikany!

Rum i Mamajuana

W tej części świata najpopularniejszym alkoholem jest rum, zwany Królem Karaibów. Można dostać go wszędzie! Mieszkańcy lubią mieszać go ze świeżą wodą kokosową. Drugim najpopularniejszym trunkiem jest mamajuana, czyli nalewka, którą często przyrządza się samodzielnie. Składa się z czerwonego wina, przypraw oraz najczęściej rumu.

Niezapomniane wakacje

Dominikana to piękny kraj, świetny do letniego wypoczynku. Aby wakacje były niezapomniane, warto spróbować przysmaków tamtejszej kuchni, a także zakupić trochę smakołyków do domu, takich jak kakao, kawa czy rum.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *