Pamiątki z Zanzibaru, czyli co przywieźć z pięknej, afrykańskiej wyspy?

Twój urlop dobiega końca i zastanawiasz się, co będzie przypominało Ci o rajskich wakacjach? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie pamiątki z Zanzibaru przywieźć!

pamiątki z zanzibaru
Ocena

Zanzibar to wyspa, która poza towarami eksportowymi – żyje z turystyki. Właśnie dlatego w wielu lokalnych sklepikach znajdziesz ręcznie robione ozdoby lub ubrania szyte przez miejscowych.

Pamiątki z Zanzibaru – co kupić poza pocztówkami?

Zanzibar to piękna wyspa położona na Oceanie Indyjskim, należąca do Tanzanii. Jest świetnym miejscem do błogiego wypoczynku, lecz to nie koniec zalet! Na Zanzibarze jest mnóstwo plantacji przypraw oraz palmy kokosowej. Innymi towarami eksportowymi są wodorosty oraz rafia (palma bambusowa).

Przyprawy

Na Zanzibarze wybór przypraw jest duży. Możesz kupić je w formie zmielonej lub stałej (np. ziarenka pieprzu lub laskę wanilii). Dostępne są pojedyncze przyprawy oraz mieszanki, takie jak curry lub masala. Największy wybór przypraw oraz najlepsze ceny znajdziesz na targu.

Mydełka oraz olejki

Na Farmie Przypraw, nie tylko przyprawy roznoszą piękne, intensywne aromaty. Znajdziesz tam również olejki perfumowane, o kwiatowych nutach, a także rewelacyjne, ręcznie robione mydełka, np. o zapachu jaśminu.

Rzeźbione przedmioty

Na targach znajdziesz również rzeźbione w drewnie figurki (np. postaci lub zwierząt), kubki i miseczki w wielu kształtach, ozdobione przeróżnymi wzorami. Na jednej z plaż możesz zamówić rzeźbioną tabliczkę z hebanu, z wybranym przez siebie wzorem lub napisem. Artysta wykona zamówienie najprawdopodobniej w ciągu kilku godzin.

Pamiątki z Zanzibaru – podsumowanie

Jeśli chodzi o pamiątki z Zanzibaru wybór jest szeroki – od przypraw, przez kokosowe naczynia, aż do ręcznie szytych chust. Pamiętaj, by kupować produkty w lokalnych sklepikach i straganach lub bezpośrednio od właściciela danej plantacji. Dzięki temu wspierasz małe biznesy miejscowych, co znacznie pomaga w rozwoju wyspy.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *