Pamiątki z Chorwacji – jak zachować wspomnienia z wakacji na dłużej ?

Chorwacja to piękne miejsce, dlatego warto zachować miłe wspomnienia na dłużej. Wybierasz się w najbliższym czasie? Przeczytaj nasz artykuł, w którym zawarliśmy kilka ciekawych propozycji pamiątek z Chorwacji.

pamiątki z chorwacji
Ocena

Chorwacja to piękne krajobrazy i pyszna kuchnia. Smaczne wina, oliwki i pachnąca lawenda to najczęstsze z przywożonych pamiątek z Chorwacji. Co jeszcze warto kupić?

Pamiątki z Chorwacji – jedzenie, kosmetyki i ceramika

Chorwacja to kraj z bogatą historią i pięknymi, zabytkowymi budowlami. Zebrane przez nas produkty są esencją Chorwacji. Rakija pita z ręcznie robionych, ceramicznych kieliszków lub naturalne kosmetyki nakładane przed snem, na pewno będą przywoływać miłe wspomnienia!

Produkty spożywcze

Jeśli jesteś fanem chorwackiej kuchni, na pewno będziesz chciał przywieźć ze sobą tradycyjne smakołyki! Należy do nich Paski Sir, czyli owczy ser wyrabiany wyłącznie z mleka owiec zamieszkujących wyspę Pag. Kolejnym delikatesem jest miód w różnych odsłonach, np. lawendowy, szałwiowy lub kasztanowy. Świetną pamiątką będą także lokalne przyprawy i zioła, a także świeże i suszone figi. Jeśli chodzi o alkohol, jako pamiątki sprawdzą się wina oraz powszechnie znany, chorwacki trunek – rakija.

Naturalne kosmetyki i lawenda

Najbardziej popularnymi kosmetykami w Chorwacji są te, na bazie oliwy z oliwek i soli morskiej. Wybór produktów jest duży: od mydeł przez peelingi, aż do olejków do masażu. Chorwackie kosmetyki mają prosty i dobry skład, często wzbogacony… lawendą! W tym kraju jest mnóstwo fioletowych pól, a lawendę można spotkać w każdej postaci, np. jako krem, balsam lub ususzone płatki, które można umieścić w szafce.

Biżuteria

Najciekawszą biżuterię znajdziesz na wyspie Brac, gdzie wydobywa się biały marmur. Ten wyjątkowy surowiec posłużył m.in. do wybudowania kolumn Białego Domu w Stanach Zjednoczonych. Na wyspie jest wiele stoisk, gdzie jest sprzedawana biżuteria, a także figurki i inne ozdoby z białego marmuru.

Podsumowanie

Wszystko zależy od tego, jakim środkiem transportu się poruszasz. Będąc samolotem, niestety nie możesz sobie pozwolić na duże opakowania kosmetyków czy kilka litrów alkoholu. Jeśli uwielbiasz Chorwację i tradycyjne produkty, warto przemyśleć podróż samochodem.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *