Pamiątki z Włoch, czyli co warto przywieźć ze słonecznej Italii?

Włochy słyną z pięknych krajobrazów i znakomitej kuchni. Wracając z wakacji, warto przywieźć ze sobą jakąś cząstkę tego śródziemnomorskiego kraju, np. w postaci kulinarnych upominków. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie pamiątki z Włoch przywieźć!

pamiątki z włoch
Ocena

Niezależnie, czy szukasz pamiątki z Włoch dla siebie czy bliskiej Ci osoby, na pewno strzałem w dziesiątkę będzie przywiezienie jednego z tradycyjnych produktów spożywczych.

Pamiątki z Włoch – co przywieźć?

Włochy mają bardzo dużo do zaoferowania, jeśli chodzi o wyjątkowe produkty spożywcze. Naszym zdaniem to na nich warto się skupić, chcąc przywieźć najlepszą pamiątkę z Włoch!

Makarony

Makaron to jeden z najbardziej włoskich produktów! Jego przewóz może być nieco trudny, jednak gdy wybierasz się autem nie powinno sprawić Ci to problemu. Wybór kształtów, kolorów i rodzajów makaronu jest ogromny! Warto przeglądać liczne stoiska z domowymi, regionalnymi makaronami, których nie sposób dostać w Polsce.

Oliwa z oliwek

Oliwa to kolejny podstawowy produkt włoskiej kuchni. Najlepszą tłoczoną na zimno oliwę można kupić bezpośrednio z małych gospodarstw. Oczywiście wysokiej jakości oliwy znajdziesz również w supermarketach, czasem w sporych opakowaniach, np. 5 litrowych.

Włoskie sery

Do najbardziej znanych i lubianych włoskich serów należy pecorino, czyli owczy, dojrzewający ser oraz Parmigiano Reggiano, czyli parmezan. Pierwszy jest jednym z najstarszych włoskich serów. Włosi uważają, że jest stworzony do makaronów. W Polsce nie jest tak popularny, więc przywiezienie go z Włoch może okazać się świetnym pomysłem!

Pamiątki z Włoch – podsumowanie

Włochy cechuje przede wszystkim świetna kuchnia, dlatego naszym zdaniem najlepszą pamiątką z Włoch będą lokalne produkty spożywcze, takie jak: oliwa, sery, makarony czy tradycyjny alkohol.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *