Przygoda w oceanarium. Walencja dla spragnionych wiedzy o morzach i oceanach

Oceanarium w Walencji przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom nauki. Walencja to nie tylko piękne budowle i malownicze zakątki, takie jak Plaza de la Reina. Czeka tu o wiele więcej niespodzianek. Gdzie ich szukać?

oceanarium walencja
Ocena

Jednym z najważniejszych punktów na terenie miasta jest Ciudad de las Artes y las Ciencias – nowoczesne Miasteczko Sztuki i Nauki, kuszące licznymi atrakcjami. Do tych najważniejszych zalicza się potężne oceanarium. Walencja stała się dzięki niemu celem familijnych wypraw. Czy słusznie?

Ciudad de las Artes y las Ciencias – niezwykły kompleks dla spragnionych wiedzy

Część Walencji, w której króluje nauka i sztuka, ma formę nowoczesnego miasteczka zajmującego powierzchnię 350 000 m². Felix Candela zaprojektował tu kilka budynków, w których mieszczą się następujące atrakcje:

  • planetarium;
  • Pałac Sztuk Królowa Zofia;
  • Muzeum Nauki.

Obok nich znalazło się słynne L’Oceanogràfic, które udostępniono zwiedzającym w lutym 2003 roku. Jakie czynniki zapewniły mu popularność?

Kliknij tutaj, aby kupić bilety do oceanarium!

Z wizytą w Oceanarium. Walencja dla miłośników podwodnych przygód

L’Oceanogràfic w Walencji to największe akwarium w Europie. Zachwyca jednak nie tylko rozmiarami, ale i różnorodnością.

Oceanarium w liczbach

O tym, jak potężnym obiektem jest akwarium w Walencji, najlepiej mówią liczby. El Oceanográfico zajmuje 110 000 m², a w jego zbiornikach znajduje się ponad 7 milionów litrów wody. Obiekt ten składa się z siedmiu budynków, które zostały rozmieszczone w taki sposób, że sprawiają wrażenie unoszących się na wodzie. Każdy z nich ma część naziemną i podziemną, a jedną z najważniejszych atrakcji jest tu podwodny tunel o długości 70 m.

kup bilety

Co można zobaczyć w tym miejscu?

W najsłynniejszym wodnym królestwie w Europie czeka na gości unikalna ekspozycja, która składa się z kilku części. Dzięki niej możesz zobaczyć ekosystemy poszczególnych mórz i oceanów. Dowiesz się, jakie zwierzęta zamieszkują Antarktydę i Morze Czerwone, poznasz mieszkańców mórz polarnych i przekonasz się, jak bogate są rafy koralowe. W tym miejscu możesz pospacerować wśród lwów morskich lub spotkać się z fokami.

 

 

W sumie znajduje się tu około 500 gatunków zwierząt. Do największych ciekawostek, z jakimi możesz się tu spotkać, zaliczają się:

  • rekiny;
  • płaszczki;
  • pingwiny;
  • meduzy;
  • żółwie;
  • krokodyle;
  • różne skorupiaki.

Inną atrakcją oceanarium w Walencji, która skutecznie przyciąga gości, jest delfinarium. Jego dumą jest pokaz delfinów, organizowany kilka razy w ciągu dnia. To widowisko cieszy się wielkim zainteresowaniem, szczególnie wśród młodszych turystów. Warto zobaczyć również tutejszą ptaszarnię, w której zaprezentowano faunę i florę typową dla amerykańskich lasów namorzynowych oraz mokradeł, dość częstych w regionie śródziemnomorskim.

Jak zwiedzać Oceanogràfic w Walencji?

Chcesz zobaczyć największe oceanarium w Europie? Zobacz, jak przygotować się do takiej wizyty. Tu znajdziesz informacje na temat cen, godzin zwiedzania oraz udogodnień, z jakich możesz skorzystać.

Zwiedzanie Oceanarium Walencja – godziny otwarcia i cennik

Wodne królestwo można zwiedzać codziennie od 10:00 do 18:00, pamiętaj jednak, że możesz skorzystać z takich opcji jak nocne zwiedzanie.

Bilety do oceanarium w Walencji kosztują 31 euro. Dzieci od 4 do 12 lat mogą korzystać z biletu ulgowego za 23 euro. Dziecko poniżej 4. roku życia ma prawo do bezpłatnej wejściówki, którą możesz otrzymać po okazaniu dokumentu potwierdzającego wiek malucha.

 

 

Jeśli w czasie zwiedzania chcesz korzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak konie 4D, przeznacz nieco więcej pieniędzy na pobyt w tym miejscu. Jeden seans to wydatek około 3-4 euro.

Jak ominąć kolejki?

Jeśli podczas pobytu w oceanarium w Walencji nie chcesz tracić czasu na stanie w kolejkach, skorzystaj z dostępnych udogodnień. Możesz wykorzystać internet i kupić bilety z wyprzedzeniem, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu przy wejściu na teren L’Oceanogràfic.
Miasto Sztuki i Nauki w Walencji to niezwykły punkt na turystycznej mapie Hiszpanii. W tym miejscu nie można się nudzić! Wizyta w L’Oceanogràfic na długo pozostanie w twojej pamięci.

 

 


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *