Malgrat de Mar – turystyczny raj na wybrzeżu Barcelony. Jak spędzisz tu wolny czas?

malgrat de mar
Ocena

Malgrat de Mar to jeden z najsłynniejszych ośrodków turystycznych w Hiszpanii. Chcesz spędzić tu wakacje? Nie wiesz, co warto tam zwiedzić? Zobacz, czym to nadmorskie miasto może cię oczarować!

Costa del Maresme to jeden z popularniejszych regionów turystycznych w rejonie Barcelony. Wśród licznych kurortów, do których tak chętnie zaglądają turyści z całego świata, miejsce bardzo ważne zajmuje Malgrat de Mar. Dlaczego? Sprawdź, jakie czynniki zadecydowały o popularności tej miejscowości.

Gdzie leży Malgrat de Mar?

Malgrat de Mar to turystyczne miasteczko, które może się pochwalić atrakcyjną lokalizacją. To jedno z najlepszych letnisk w Katalonii znajdujących na terenie Costa Del Maresme, w dolinie rzeki la Tordera. Popularne wśród turystów miasteczko leży zaledwie 60 km od Barcelony, a dobre zagospodarowanie sprawia, że możliwości spędzenia wakacji na jego terenie są bardzo szerokie.

Co warto zobaczyć w Malgrat de Mar?

Malgrat de Mar to moc atrakcji i rozrywek, dzięki którym żaden turysta nie będzie mógł narzekać na nudę. Ciekawa zabudowa, spora ilość zieleni i punkty widokowe, z których możesz podziwiać wspaniałe panoramy – tak w wielkim skrócie przedstawia się oferta miasteczka. Gdzie warto się wybrać? Oto nasze propozycje.

Spacery po Starym Mieście

Malgrat de Mar, jako Vila Nova de Palafolls, wspominana jest już w dokumentach pochodzących z XIV wieku. O długiej historii miejscowości przypominają też ciekawe zabytki, z którymi spotkasz się w trakcie spacerów po tutejszej starówce. Co warto zobaczyć?

Jednym z cenniejszych zabytków jest kościół św. Mikołaja (Iglesia Parroquial de Sant Nicolau) pochodzący z XVI stulecia. Przyciąga on uwagę charakterystyczną fasadą i dzwonnicą dobudowaną w XVII wieku. Ważnym obiektem jest też Palafolls – średniowieczny zamek, którego wieża jest dziś znana jako jeden z najlepszych punktów widokowych w okolicy. Możesz odwiedzić również ruiny zamku Malgrat de Mar, o którego potędze przypomina m.in. dawna wieża obronna.

Na uwagę zasługują też:

  • Peixateries Velles, czyli sklepy rybne z XIX wieku;
  • stary szpital i kaplica z XV wieku;
  • Can Campassol – park nazywany zielonymi płucami miasteczka;
  • La Pilona – dawne miejsce załadunku żelaza.

Atrakcje dla najmłodszych

W Malgrat de Mar nie zapomniano o dzieciach i zabawie. Jednym z ulubionych miejsc maluchów jest Parque Francesc Macià. W tym parku na małych gości czekają liczne atrakcje, m.in. tyrolka, skateboard park i plac zabaw dopasowany do potrzeb kilkulatków. Z dziećmi możesz się też bez obaw wybrać na miejscowe plaże, znane z bezpieczeństwa i dobrego zagospodarowania.

Malgrat de Mar – jakie plaże warto odwiedzić?

Idealny urlop nad morzem bez pobytu na pięknej plaży? Trudno to sobie wyobrazić. Na szczęście w Malgrat de Mar na brak miejsc do plażowania nie można narzekać. Wśród tych, które warto odwiedzić, wyróżniają się:

  • Playa de la Conca;
  • Playa de Malgrat Centro;
  • Playa de la Punta de la Tordera.

Relaks na plaży możesz połączyć z szeroką ofertą przygotowaną dla miłośników sportów wodnych. Windsurfing cieszy się tu wielką popularnością, nie brak też miejsc idealnych dla amatorów żeglowania. Możesz też wypożyczyć kajak i skorzystać z takiej opcji poznawania hiszpańskiego wybrzeża.

Okolice Malgrat de Mar – gdzie warto się wybrać?

Chcesz lepiej poznać wybrzeże Barcelony? Jeśli tak, możesz urządzać z Malgrat de Mar ciekawe wycieczki po okolicy. Gdzie warto się wybrać? Możesz wybrać się na wędrówkę po wydmach Playa de la Conca lub postawić na spacery w rejonie delty rzeki Tordera. Są to tereny bardzo atrakcyjne pod względem krajobrazowym i przyrodniczym, warto im zatem poświęcić czas. Jeśli wolisz wycieczki do większych miast, skusić mogą cię Barcelona i Girona.

W rejonie kurortu znajduje się też wiele ciekawych miejsc, choć mniej znanych miejsc. Są to m.in.:

  • Sant Genís de Palafolls – spokojna wioska, w której znajduje się kościół z XI wieku;
  • Pineda de Mar lub Santa Susanna – nadmorskie miejscowości, na terenie których możesz spędzić dzień w pięknej scenerii;
  • Montserrat – święta góra, na której wznosi się benedyktyński klasztor z XVI wieku.

Malgrat de Mar – informacje praktyczne

Zastanawiasz się, jak z Polski dotrzeć do tej miejscowości? Nie jest to trudne zadanie. Z większości polskich lotnisk bez problemu dotrzesz do Barcelony, a stąd do popularnego kurortu jest już blisko. Odległość 60 km pokonasz bez problemów, korzystając z lokalnej komunikacji. Do Malgrat de Mar dostaniesz się też z lotniska w Gironie. I tu możesz skorzystać z autobusów, pociągów lub taksówek, choć to rozwiązanie wiąże się z największymi kosztami.

Malgrat de Mar to dobrze rozwinięta baza noclegowa, dzięki czemu bez problemów znajdziesz tu zakwaterowanie w dobrych warunkach. To również liczne lokale gastronomiczne, w których możesz skosztować hiszpańskich specjałów. Oprócz tego czekają tu piękne plaże i słońce, dzięki którym podczas wakacji w Hiszpanii odpoczniesz i spędzisz czas na dobrej zabawie.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *