Kiedy znajdziemy najlepsze oferty Last Minute?

Chcesz wypocząć i wyjechać na niedrogi urlop? Wybierz się na wakacje Last Minute! Kiedy i gdzie najlepiej szukać tanich wycieczek? Kto może czekać z rezerwacją na ostatnią chwilę? Poznaj odpowiedzi w poniższym artykule.

Ocena

Wakacje powoli się kończą, a urlop wciąż przed tobą? Wybierz się na wczasy Last Minute! Jeśli nie wiesz, kiedy najlepiej szukać promocyjnych ofert na wyjazdy z biurem podróży, przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego, jak zabrać się do polowania na Lasty.

Co oznacza Last Minute?

Z języka angielskiego „last minute” oznacza dosłownie „ostatnia chwila”, „ostatnia minuta”.  Wybierając się na wakacje Last Minute z biurem podróży, tak naprawdę decydujesz się na wyjazd właśnie w ostatniej chwili lub rezerwujesz ostatnie miejsca – w samolocie w określonym terminie, albo w danym hotelu czy rodzaju pokoju.

Dla kogo są oferty Last Minute?

Przede wszystkim dla osób elastycznych, które mogą sobie pozwolić na wzięcie urlopu nawet z dnia na dzień. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w samolocie/hotelu, dobre Lasty łatwiej znaleźć osobom podróżującym we dwoje niż rodzinom z dziećmi, szczególnie w terminach wakacji szkolnych.

last minute egipt

Kiedy szukać ofert Last Minute?

Organizatorzy obniżają ceny wycieczek zazwyczaj od 30 do 2 dni przed wylotem, najczęściej zaś jeden-dwa tygodnie wcześniej. Wszystko zależy m.in. od zainteresowania danym kierunkiem, hotelem czy terminem wylotu.

Nie bez znaczenia jest również pora roku. Najłatwiej znaleźć dobrą ofertę Last Minute pomiędzy wysokimi sezonami, czyli omijając okresy świąteczne, długie weekendy oraz wakacje.

Za czas obfitujący w najlepsze promocje uchodzą:

 • koniec października,
 • okres od połowy listopada do połowy grudnia (przed świętami Bożego Narodzenia),
 • końcówka zimy i początek wiosny (po feriach zimowych, przed Wielkanocą),
 • maj (po majówce),
 • początek czerwca (w zależności od tego, kiedy wypada długi weekend z Bożym Ciałem).

Jesień, czyli idealna pora na wczasy Last Minute

Mimo że z roku na rok sezon wakacyjny się wydłuża, nadal jesień to znakomity czas dla poszukiwaczy wyjazdów na ostatnią chwilę. Pod koniec września oraz w październiku biura podróży przestają latać do niektórych krajów europejskich. Dlatego łatwo można upolować promocję na wycieczki m.in. na wyspy greckie (np. Kreta i Rodos) lub do krajów bałkańskich (np. Albania i Czarnogóra). Z drugiej strony, jesienią powoli rozpoczyna się sezon na podróże egzotyczne i można znaleźć wyjazdy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy krajów azjatyckich w bardzo atrakcyjnej cenie.

last minute cypr

Najlepsze kierunki na Last Minute jesienią według Doradców FLY.PL

Gdzie jechać na Last Minute bez paszportu?

 • Cypr – wysokie temperatury, niskie ceny, dużo słońca i mnóstwo atrakcji – Wyspa Afrodyty to znakomity kierunek na urlop Last Minute jesienią;
 • Turcja – jesień na Riwierze Tureckiej to świetny wybór na relaksujący wypoczynek All Inclusive w bardzo atrakcyjnych cenach;
 • Portugalia i Madera – skąpany w słońcu region Algarve, klimatyczna Lizbona, niezwykła Madera – kierunków na Last Minute jesienią w Portugalii jest mnóstwo!
 • Wyspy Kanaryjskie – słynne Kanary to jeden z najchętniej wybieranych kierunków na wakacje jesienią, ze względu na przyjemną pogodę i promocyjne ceny wycieczek.

last minute dubaj

Inne polecane kierunki na wakacje Last Minute jesienią

 • Egipt – to idealny kierunek na niedrogi, jesienny urlop dla wszystkich miłośników kąpieli – i tych morskich, i tych słonecznych;
 • Dubaj – wczesna jesień to najlepsza pora, by odkrywać wszystkie niezwykłe atrakcje emiratu przed szczytem sezonu turystycznego;
 • Tajlandia – jesienią w Tajlandii powoli ustępuje pora deszczowa, więc jest to dobry czas na zwiedzanie, zanim sezon turystyczny rozkręci się na dobre;
 • Malediwy – podobnie jak w przypadku Tajlandii i Dubaju, jesień to świetna pora na wakacje Last Minute na Malediwach przed wysokim sezonem.

 


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *