Playa de la Tejita. Spokojna plaża z widokiem na wulkan

Playa de la Tejita spodoba się wszystkim, którzy szukają spokoju, choć blisko stąd do lotniska i gwarnego Los Cristianos. To świetne miejsce do plażowania, kąpieli i podziwiania panoramy. Poznaj je bliżej.

playa de la tejita

Ciemny, wulkaniczny piasek, spokojne miasteczka w pobliżu i szlaki spacerowe na wygasły wulkan Montana Roja. Jego szczyt to jeden z najlepszych punktów widokowych na Teneryfie.Tak w skrócie opisać można Playa de la Tejita na południowym wybrzeżu Teneryfy. Dodatkową zaletą są liczne atrakcje w pobliżu plaży. Zaintrygował cię ten opis? Czytaj dalej.

Playa de la Tejita na mapie Teneryfy

Na południowo-wschodnim wybrzeżu tej wyspy, przy drodze nr TF-643, łączącej miasteczka Las Chafiras i Chuchurumbache przy drodze TF-1, leży urocza osada La Tejita wraz z kameralną, niezwykle malowniczą plażą o tej samej nazwie. Sąsiaduje z nią rezerwat przyrody i niewysoki, wulkaniczny szczyt Montana Roja. Miejscowość leży w pobliżu lotniska Aeropuerto de Tenerife Sur i w odległości 30 km od Los Cristianos. Mimo to turystów jest tu niewielu w porównaniu do pobliskich kurortów. Dzięki temu można tu odpocząć w ciszy i nacieszyć oczy widokami.

Piękne miejsce na uboczu popularnych kurortów

Playa de la Tejita to świetne miejsce do podziwiania wschodów słońca, ale też do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Fale są dość wysokie, a boczne wiatry sprzyjają sportom wodnym. Sama plaża osłonięta jest od powiewów zboczem wulkanu Montana Roja. Będąc w okolicy, koniecznie wejdź na tę górę. Szczyt znajduje się na półwyspie o intrygującej, czerwonawej barwie wulkanicznej gleby. Z dwóch stron otoczony jest wybrzeżem, o które z głośnym hukiem uderzają fale oceanu. Ten widok z pewnością zapamiętasz na długo.

Zobacz też:
Teneryfa lotnisko – tanie loty na Teneryfę i transport z portu lotniczego. Zaplanuj swoje wakacje na Teneryfie!

Infrastruktura i atrakcje w pobliżu Playa de Tejita

Nie ma tu zbyt wielu pensjonatów ani obiektów rozrywki. Jest za to spory parking, a także pole campingowe i osiedle domków letniskowych na wynajem. Noclegi i restauracje można też znaleźć w pobliskich miasteczkach. Atutem są liczne trasy spacerowe, które prowadzą na sąsiednie plaże i na szczyt Montana Roja. Tuż obok pasa startowego lotniska znajduje się Cueva del Hermano Pedro – kaplica w wulkanicznej jaskini. To miejsce poświęcone pamięci Piotra de Batancur, jedynego kanaryjskiego świętego, a zarazem świetny punkt do obserwacji przelatujących nisko samolotów. 

Planujesz wczasy na południowej Teneryfie? Dziki, nieco pustynny krajobraz z zarysem turystycznym miasteczek na horyzoncie, a w tle dźwięk oceanicznych bałwanów – to po prostu trzeba przeżyć.


Zobacz też:

Zobacz też:
Kaldera Las Cañadas w Parku Narodowym Teide na Teneryfie – atrakcje, szlaki piesze i rowerowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.