Czarnogóra – wycieczka na Bałkany jakiej jeszcze nie przeżyłeś. Ten kraj zachwyca turystów!

Na Bałkanach znajdziesz strzeliste góry, błękitne morze, piękne plaże, przyjaznych ludzi i pyszne jedzenie. Od tego opisu na pewno nie odstaje Czarnogóra. Wycieczka do tego kraju to gwarancja udanego urlopu, który obudzi w tobie chęć na więcej!

czarnogóra wycieczki
Ocena

Czy warto odwiedzić kraj taki jak Czarnogóra? Wycieczka na Bałkany to zawsze niesamowite przeżycie, a jeśli do tego wybierzesz właśnie to państwo, może się okazać, że właśnie trafiłeś turystyczną dziesiątkę. Podróżnicy dopiero odkrywają Czarnogórę, a osoby, które już miały okazję zwiedzać miejscowe zabytki, wracają zachwycone i zauroczone. Mimo niewielkich rozmiarów kraj może się poszczycić naprawdę bogatym dziedzictwem i licznymi atrakcjami.

Czarnogóra – historia i lokalizacja

Czarnogóra to niewielki kraj (powierzchnia 13 812 km2, liczba ludności to nieco ponad 600 tys.) położony nad Adriatykiem. Sąsiaduje z Albanią, Bośnią i Hercegowiną, Chorwacją, Kosowem i Serbią. Kraj proklamował niepodległość w czerwcu 2006 roku, wcześniej Czarnogóra tworzyła federację z Serbią, a także znajdowała się w granicach Jugosławii. Historia Czarnogóry jest niezwykle burzliwa. Jej ziemie wchodziły w skład Imperium Rzymskiego, później były zależne od Bizancjum i Imperium Osmańskiego. To wszystko odbija się w czarnogórskich zabytkach, natomiast urzekająca przyroda trwa niezmiennie od tysiącleci. Jeśli masz żyłkę odkrywcy, spodoba ci się Czarnogóra. Wycieczka tutaj to fantastyczny pomysł.

Kup bilet i zobacz najpiękniejsze miejsca w Czarnogóry!

Dlaczego warto odwiedzić Czarnogórę?

Czarnogóra jest niezwykle różnorodna, a najważniejsze atrakcje można zobaczyć w ciągu jednego dnia. Warto jednak dawkować sobie przyjemności i powoli smakować miejscową kulturę. Czarnogórcy są niezwykle przyjaźnie nastawieni do podróżników i jeśli doceni się ich otwartość, można spędzić niesamowite chwile jako goście miejscowych. W Czarnogórze czekają zabytkowe miasta o weneckich wpływach, tuż obok są albańskie wsie, gdzie można znaleźć zarówno cerkwie, jak i meczety. Do tego surowa górska przyroda i rozgrzane plaże nad Adriatykiem. Od tej różnorodności może zakręcić się w głowie!

Czarnogóra, wycieczka w nieznane? Te miejsca musisz zobaczyć!

Co warto zobaczyć w takim miejscu jak Czarnogóra? Wycieczka, nawet krótka, powinna zostać dobrze zaplanowana. Warto na początek sprawdzić, co koniecznie trzeba zobaczyć. Wśród największych atrakcji Czarnogórny niezmiennie wymieniane jest Jezioro Szkoderskie, największy słodkowodny zbiornik wodny na Bałkanach. To nie tylko ostoja ptaków, na szkoderskich wysepkach zachowały się twierdze oraz urokliwe cerkwie. Niemal całe jezioro zostało objęte ochroną parku narodowego.

Obowiązkowym punktem jest miasteczko Kotor, wpisane na listę UNESCO. Miejscową atrakcję stanowi „fiord”, czyli niezwykle malownicza zatoka riasowa. Warte uwagi są kaniony Tiary, jaskinia Lipska i Góry Dynarskie. Nie można pominąć także Ostroga – to monastyr wbudowany w skałę.

Chcesz zobaczyć najpiękniejsze miejsca w Czarnogórze? Kup bilet na wycieczkę!

Czarnogóra wycieczka – bilety

Czarnogóra wycieczka – informacje praktyczne

Chociaż Czarnogórę można zwiedzić w jeden dzień, radzimy poświęcić więcej czasu na odkrywanie jej tajemnic. Warto zaplanować także odpoczynek na miejscowych plażach i korzystanie z ciepłych wód Morza Adriatyckiego. Aby urlop przebiegał bez zakłóceń, warto przyswoić kilka najważniejszych informacji praktycznych, które mogą być przydatne podczas wycieczki do Czarnogóry:

  • Jeśli planujesz zwiedzanie na własną rękę, warto wypożyczyć samochód. Rezerwacji możesz dokonać online jeszcze w Polsce;
  • Dobrym pomysłem będzie także wykupienie wycieczki u lokalnego przewodnika, który zajmująco opowie o swoim mieście – kup bilet;
  • Obowiązującą walutą jest euro. Jeśli zamierzasz podróżować po całym kraju, miej przy sobie gotówkę.

Czarnogóra – wycieczka do tego kraju może być niesamowitą przygodą. Znajdziesz tam przepiękne zabytki, dziewiczą przyrodę i zapierające dech widoki. Na zwiedzanie Czarnogóry warto zarezerwować więcej czasu.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *