Magiczny Amsterdam. Rejs po kanałach czeka. Dlaczego warto zwiedzać w ten sposób stolicę Holandii?

Chcesz poznać Amsterdam? Rejs po kanałach tego miasta powinien stać się jednym z ważniejszych punktów w programie twojej wycieczki. Chcesz skorzystać z takiej opcji zwiedzania? Zobacz, jakie to proste!

amsterdam rejs po kanałach

Amsterdam jest wspaniałym miastem, któremu trudno jest się oprzeć. To miasto romantycznych mostków i rowerów, pięknych kamienic i placówek muzealnych (jak Muzeum van Gogha), dzięki którym Amsterdam jest rajem dla wielu miłośników sztuki. Symbolem stolicy Holandii pozostają jednak kanały, które w 2010 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dlaczego warto poświęcić im swój czas? Poznaj magiczny Amsterdam – rejs po kanałach ci w tym pomoże!

Kanały – co musisz wiedzieć o najważniejszej atrakcji w Amsterdamie?

amsterdam rejs po kanałach kanał z kamienicami

Zanim wyruszysz w rejs po kanałach Amsterdamu, poznaj ich dzieje. Dlaczego stolica Holandii jest poprzecinana tak licznymi kanałami? Jaką rolę pełniły one dawniej i dziś?kup bilety

Niezwykły Amsterdam. Rejs po kanałach i lekcja historii

Każdy rejs połączony jest z opowieściami przewodnika lub kapitana statku, który pięknie opowiada zarówno o słynnych kanałach, jak i o obiektach, które mijasz w trakcie wycieczki. Tutaj możesz kupić bilety na rejs z przewodnikiem, który opowie Ci o zakamarkach Amsterdamu. Chcesz się przygotować do rejsu? Oto historia kanałów w pigułce.

Grachtengordel, czyli pas kanałów, powstawał od XVII wieku. Był to złoty wiek miasta, a budowane w tym czasie drogi wodne miały ułatwiać transport oraz wspierać rozwój przemysłu. Przy kanałach swoje domy wznosili bogaci kupcy, dlatego też każdy rejs po wodnych drogach Amsterdamu jest nie lada gratką dla miłośników miejskiej architektury. Najpiękniejszą zabudowę zobaczysz nad Herengracht, jednak i pozostałe trasy mogą cię oczarować swym pięknem.

Zobacz też:
Amsterdam – komunikacja miejska. Jak wykorzystać transport publiczny do taniego zwiedzania stolicy Holandii?

Amsterdamskie kanały w liczbach

amsterdam rejs po kanałach wąski kanał

W krajobrazie Amsterdamu, mosty i kanały zajmują bardzo ważne miejsce. Jest ich tu ponad 160, a ich łączna długość przekracza 100 km. Szczególnie ważne są:

  • Herengracht (Kanał Panów);
  • Keizersgracht (Kanał Cesarza);
  • Prinsengracht (Kanał Książęcy).

Najstarszym kanałem na terenie miasta jest Singel, nad brzegami którego znajduje się m.in. znany na całym świecie targ kwiatowy. Istniał on już w okresie średniowiecza, przy czym pierwotnie pełnił rolę miejskiej fosy. W drugiej połowie XVI wieku, gdy miasto zaczęło się rozwijać, zmieniło się jego przeznaczenie.

Największe kanały są połączone systemem mniejszych kanałów, przez co Amsterdam zdaje się być zlepkiem wysp i wysepek, które łączą ze sobą liczne mosty. Jest ich tu około 1300, przy czym aż 250 z nich zobaczysz w ścisłym centrum miasta. Dzięki temu holenderska stolica często nazywana jest Wenecją Północy, a miano to pasuje do niej idealnie.

Magiczny Amsterdam – rejs po kanałach jako sposób na zwiedzanie miasta

amsterdam rejs po kanałach szeroki kanał

Chcesz podziwiać najważniejsze atrakcje holenderskiej stolicy z pokładu wycieczkowej łódki? Masz wyjątkową okazję. W trakcie trwającego 75 minut rejsu zobaczysz najważniejsze atrakcje miasta, m.in.:

  • Chudy Most – najsłynniejszy ze wszystkich mostów. Powstał już w XVII wieku, jednak obecna konstrukcja pochodzi z 1934 roku;
  • Gold Bend – najbardziej prestiżowa dzielnica miasta;
  • Dom Anny Frank – jedna z tych atrakcji turystycznych, których nie możesz pominąć, będąc w Amsterdamie. Rodzinny dom holenderskiej Żydówki, której pamiętnik stał się jedną z ważniejszych lektur na temat Holocaustu, to obowiązkowy punkt na trasie zwiedzania miasta;
  • Dzielnica Czerwonych Latarni – najstarsza dzielnica Amsterdamu, dziś kojarzona głównie z klubami nocnymi i domami publicznymi.kup bilety
Zobacz też:
Aruba – odkryj magię karaibskiej wyspy!

Amsterdam – rejs po kanałach w praktyce

amsterdam rejs po kanałach rejs

Chcesz przeżyć wyjątkową przygodę? Zobacz, kiedy i za ile możesz skorzystać z takiej atrakcji. Wycieczkowe łódki pływają przez cały dzień, a cenniki są dość zróżnicowane. Najtańsze firmy oferują 60-minutową podróż już za 15 euro, jeśli jednak zależy ci na wygodzie, musisz zapłacić około 30–35 euro. Kup bilet już teraz, żeby uniknąć kolejek przy kasach!  Możesz też skorzystać z wycieczkowych rejsów, które łączą się z degustacją serów i win.

 

Gdzie kupić bilety na rejs po kanałach?

Bilety na godzinny rejs możesz kupić na miejscu. Może się jednak okazać, że będziesz musiał czekać na wolne miejsce na pokładzie. Możesz też skorzystać z możliwości wykupienia takiej wycieczki przez internet, dzięki czemu rejs kanałami Amsterdamu zarezerwujesz na taki termin, jaki ci najbardziej odpowiada.

Amsterdam – rejs po kanałach w tym mieście to wyjątkowa przygoda, która na długo zapisze się w twojej pamięci. Cenne zabytki stolicy Holandii podziwiane z pokładu wycieczkowego statku na każdym turyście zrobią ogromne wrażenie. Nie lada gratką będzie też spacer wzdłuż kanałów oraz wizyta w tych obiektach, które wznoszą się nad ich brzegami.

Zobacz też:
Muzeum van Gogha w Amsterdamie. Dlaczego warto je zwiedzić?

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.