Aruba – odkryj magię karaibskiej wyspy!

Aruba to wyjątkowy skrawek świata, na którym spędzisz niezapomniane wakacje w typowo karaibskiej atmosferze. Dlaczego warto się tu wybrać? Z jakich atrakcji skorzystać? Podpowiadamy!

aruba
Ocena

Bliskość wybrzeży Wenezueli oraz rajskie plaże przyciągają. Efekt? Aruba i Curacao coraz częściej pojawiają się w turystycznych katalogach, a biura podróży przyciągają tu gości coraz ciekawszymi ofertami wypoczynku. Sprawdź, co warto zobaczyć podczas wakacji marzeń.

Aruba – najważniejsze informacje

aruba ulica z tramwajem

Aruba to holenderski teren zamorski, mogący się pochwalić niezwykle malowniczym położeniem. Tu, na wodach Morza Karaibskiego, na brak pięknych widoków nie będziesz narzekać. Zanim wybierzesz się na urlop na tę wyspę, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na jej temat.

Aruba i jej miejsce na mapie Królestwa Niderlandów

Aruba to wulkaniczna wyspa, będąca ważną częścią Małych Antyli. Jej powierzchnia wynosi 179 km², a liczba mieszkańców wynosi niewiele ponad 100 tysięcy. To jednocześnie autonomiczny kraj, stanowiący część Niderlandów. Jego stolicą jest Oranjestad – spore miasto, leżące w zachodniej części wyspy. W kraju tym podstawową walutą jest florin arubański. A co z językami? Podstawa to niderlandzki i hiszpański, bardzo często usłyszysz tu również papiamento – ciekawy język, będący odmianą kreolskiego.

Kup bilety do niezapomnianego Parku Narodowego Arikok na Arubie!

Aruba i jej dzieje

Wyspa Aruba ma dość burzliwą przeszłość. Pierwotnie zamieszkiwało ją plemię Arawaków, jednak sytuacja zmieniła się w XV wieku, gdy dotarli tu hiszpańscy żeglarze. Od XVII wieku Aruba była częścią Antyli Holenderskich, do dziś zresztą pozostaje w zależności od Niderlandów. Holenderskiego władcę na wyspie reprezentuje gubernator, którym od 2017 roku jest Juan Alfonso Boekhoudt.kup bilety

Wakacje na Arubie. Jak spędzisz tu wolny czas?

aruba widok na plażę

Aruba to wspaniałe plaże i idealne warunki do wypoczynku. Wakacje w tej części świata są rewelacyjną propozycją dla wszystkich amatorów sportów wodnych oraz dla tych, którym marzy się relaks na pięknych plażach. Do tych najpopularniejszych zaliczają się:

  • Eagle Beach;
  • Divi Beach;
  • Palm Beach.

Co koniecznie musisz zobaczyć na Arubie?

Przede wszystkim flamingi – charakterystyczne ptaki, które bardzo chętnie zaglądają na tutejsze plaże. Aruba to wyspa znana też z ciekawych drzew divi divi, które licznie występują m.in. na plaży Eagle. Kusi też Butterfly Farm – farma motyli, którą warto zobaczyć. A może chcesz nacieszyć się kolonialną zabudową? W mieście Oranjestad czeka na ciebie sporo zabytków architektury. Obok historycznych domów, możesz tu zobaczyć fort z końca XVIII wieku oraz Wieżę Wilhelma III.kup bilety

Atrakcje przyrodnicze Aruby

aruba flamingi

Nie pomiń też tak ważnej atrakcji, jaką jest Park Narodowy Aruby Arikok. Zajmuje on aż 20% powierzchni wyspy i kusi plażą, znaną jako miejsce lęgów żółwi, oraz jaskinią Quadirikiri. Tutaj możesz kupić bilety i zarezerwować zwiedzanie parku. Zajrzyj też do jaskini Fontein, w której możesz podziwiać malowidła ścienne, na których przedstawiono Indian Casquetio.

Aruba – informacje praktyczne

aruba plaża

Chcesz spędzić wczasy w tym niezwykłym miejscu? Zastanawiasz się, jak dotrzeć na miejsce? Najwygodniejszym rozwiązaniem może być lot z Warszawy. Podróż do najważniejszego miasta na wyspie, Oranjestad, zajmuje wprawdzie 15 godzin, warto jednak z niej skorzystać. Gdy już trafisz na malowniczą Arubę, korzystaj z atrakcji. Miejscowi organizatorzy kuszą ciekawymi wycieczkami i takimi przygodami, jak konne przejażdżki po pięknym wybrzeżu, czy przyrodnicze wędrówki po parku narodowym. Możesz też brać udział w licznych festiwalach i wydarzeniach kulturalnych, dzięki którym piaszczyste plaże są jeszcze chętniej odwiedzane przez gości z całego świata.

Aruba jest popularnym celem wakacyjnych wypraw, a chętnych na relaks w tej części świata nie brakuje. Marzysz o relaksie na karaibskiej wyspie? Nie zwlekaj z wyjazdem!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *