Adżman i jego atrakcje. Czym zaskakuje najmniejszy emirat arabski?

Adżman to emirat i ciekawe miasto w ZEA, cieszące się coraz większą popularnością wśród turystów. Dlaczego warto spędzić urlop na jego terenie? Odpowiadamy.

adżman
Ocena

Ajman przyciąga bardzo dobrym zagospodarowaniem i rewelacyjnymi warunkami do wypoczynku nad wodą. Chcesz spędzić urlop w tej części Półwyspu Arabskiego? Ten krótki przewodnik ułatwi ci zaplanowanie wizyty w tym miejscu.

Adżman i jego miejsce na mapie

Emirat Adżman przyciąga samą swą lokalizacją. Choć liczy on sobie zaledwie 460 kilometrów kwadratowych, wyróżnia się sporą różnorodnością. Znajdziesz tu i wodę, i nowoczesne gmachy, i tereny pustynne z tradycyjnymi oazami.

Najważniejszym punktem jest tu jednak Adżman, którego gęsta zabudowa zlewa się z budowlami stojącymi już na terenie Dubaju i Szardży. Takie położenie przyciąga gości z całego świata. Jak mogą spędzić tu wolny czas?

Ajman – tradycja i współczesność

Ten niewielki emirat to również ciekawa historia, o której przypomina niejedna encyklopedia. Powstał on w XVIII wieku, a jego nazwa ma związek z beduińskim plemieniem, odgrywającym niegdyś bardzo ważną rolę w tej części świata. W pierwszej połowie XIX wieku był to teren zależny od Wielkiej Brytanii, choć władzę w dalszym ciągu sprawowali tu szejkowie.

Dziś kraj ten cieszy się niezależnością od innych państw, a najmniejszy w tym kraju emirat radzi sobie doskonale, m.in. jako ośrodek turystyczny, a władzę na jego terenie obecnie sprawuje Humaid Bin Raszid, powiązany z cenionym rodem Al Nahajan z Abu Zabi.

Turystyczny potencjał Adżman

Moda na Zjednoczone Emiraty Arabskie trwa, dzięki czemu wybrzeże tego kraju powoli zapełnia się modnymi kurortami. A ponieważ ten kurort ma wszystko, czego potrzebują turyści, oferty wypoczynku na jego terenie cieszą się coraz większą popularnością. Dobrze rozwinięta infrastruktura, piękna plaża i bliskość ważnych obiektów – oto czynniki, dzięki którym turystyka rozwija się tu doskonale.

Pobyt w tym mieście jest świetną okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat świata islamu. Na uwagę zasługują tu m.in.:

  • Ajman Museum, urządzone na terenie starożytnej fortecy;
  • Al Zorah Natural Reserve – narodowy rezerwat przyrody;
  • meczet Szejka Raszida bin Humaida;
  • port i nadmorska promenada.

ABC podróży. Informacje praktyczne

Chcesz odwiedzić Adżman? Mamy dla ciebie garść porad, dzięki którym lepiej przygotujesz się do takiej wyprawy.

Jak dotrzeć do tego emiratu?

Najlepiej samolotem. Z Warszawy możesz dostać się do lotniska w Dubaju, a stąd już blisko do ostatecznego miejsca wypoczynku. Wystarczy, że pokonasz około 40 km, i będziesz na miejscu. Jeszcze przed wyruszeniem w drogę wykup odpowiednią polisę, sprawdź też na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych aktualnie obowiązujące przepisy dotyczące COVID-19.

Baza noclegowa

Po dniu spędzonym nad wodą lub długim zwiedzaniu okolicy, warto wyciągnąć się w wygodnym łóżku, w przytulnym pokoju. Ponieważ miejscowość ta może się pochwalić dobrym zagospodarowaniem, bez problemów znajdziesz dla siebie odpowiedni hotel. Możesz skorzystać z pośrednictwa organizatorów turystyki, możesz też wykorzystać moc licznych portali rezerwacyjnych.

Zwiedzając ten skrawek świata, możesz odkryć piękno Zatoki Perskiej oraz dotrzeć do wielu ciekawych zakątków. Czas spędzony w tym miejscu dostarczy ci niezapomnianych wrażeń, a egzotyczne wakacje na długo zapiszą się w twojej pamięci.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *