Malediwy i alkohol – jakie warunki trzeba spełnić, by móc go spożywać?

Alkohol na Malediwach to ciekawa kwestia, ponieważ państwową religią jest islam, który zabrania spożywania wszelkich trunków. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wygląda spożycie oraz dostępność alkoholu!

malediwy alkohol
Ocena

Malediwy słyną z luksusowych kurortów, do których każdego roku tłumnie przybywają turyści. W końcu główną gałęzią gospodarki tego kraju jest turystyka. Czy w takiej sytuacji jest możliwe, by alkohol był zakazany?

Malediwy i alkohol

Malediwy to państwo wyspiarskie oraz archipelag o tej samej nazwie, leżący na Oceanie Indyjskim. Obowiązującą religią jest islam, który znacząco wpływa na kulturę i tradycję Malediwów. Zgodnie z konstytucją, rząd wymaga, aby wszyscy obywatele byli muzułmanami. Obcokrajowcy mogą być wyznawcami innej religii, pod warunkiem, że praktykują ją wyłącznie w domach. Jeśli chodzi o kwestię alkoholu, oficjalnie jest zakazany. Nie znajdziesz go w mniejszych miejscowościach, gdzie mieszkają głównie obywatele, będący muzułmanami. Jednak w znanych kurortach – jest go pod dostatkiem.

Malediwy. Alkohol tylko dla turystów?

Lecąc na wakacje warto pamiętać, że na Malediwy nie można wwieźć żadnego alkoholu. Jeśli na lotnisku zostanie prześwietlony bagaż, pracownicy go zarekwirują. W mniejszych miejscowościach, zamieszkanych przez muzułmanów, istnieje zakaz sprzedaży alkoholu, przez co nie znajdziesz go w żadnym sklepie. Jedynymi miejscami, gdzie możesz kupić alkohol, są restauracje oraz hotele, posiadające specjalne zezwolenia. Poza oficjalnymi punktami sprzedaży możesz natknąć się również na szarą strefę sprzedaży. Pamiętaj jednak, że alkohol z nieznanego źródła może okazać się niebezpieczny.

Rodzaje dostępnego alkoholu

Wszystko zależy oczywiście od resortu, w którym się zatrzymasz. Jeśli będzie to elegancki hotel, wybór alkoholi będzie dużo większy, niż w małym pensjonacie. Ze względu na zakaz spożywania i sprzedawania alkoholu, na Malediwach nie trafisz na lokalne trunki. Dostępne alkohole to piwa, wina, whisky oraz inne wysokoprocentowe trunki, które zwykle pochodzą z importu.

Malediwy i alkohol – podsumowanie

Choć zamieszkujący Malediwy muzułmanie nie spożywają alkoholu, jest on dostępny w niektórych miejscach, posiadających specjalne zezwolenie. Należą do nich hotele, duże restauracje oraz eleganckie kurorty. Ze względu na ograniczoną dostępność alkoholu może być sporo droższy.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *